Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Ahududu Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, şimdi sizlerle yapacağımız örnek özellikle bebek yelekleri için kullanılması rahat ve şık bir modeldir. Yapması zor görünür ama eliniz alıştıktan sonra sizlerde ne kadar basşt ve zevkle örüldüğünü göreceksiniz. Sizler için daha kolay olması için aşağıdaki resimli anlatımlı şekilde incelediğinizde hemen çözeceksiniz ve rahatlıkla örmeye başlayacaksınız. Haydi arkadaşlar siz hala  bekliyor musunuz? Ahududu örgü modelini öğrenme zamanı…

Malzemeler

Tığ

ip

Yapılışı

Örneğimizin motifleri 6 ilmekten oluşuyor. Koyacağımız her bir motif için 6 ilmekli olarak yapıyoruz. İlk olarak ilmeklerimizi yapacağınız kişiye göre sıralayalım. 1 ters, 2 düz olarak sıra sonuna kadar aynısını yapıyoruz. Daha sonraki sıramızda 2 ters yapıp üçüncü ilmeğimiz den 5 tane ilmek çıkartıyoruz. Sonra 2 ters, 1 düz iki defa yaptıktan sonra tekrardan üçüncü ilmekten 5 ilmek yapıyoruz.

ahududu örgü modeli 1 resmi        ahududu örgü modeli 2 resmi

Şimdiki sıramızda 9 ilmek düz örüyoruz. 1 ters örüp yine 9 tane düz örüyoruz. Yine 1 tane ters ve 9 tane düz örerek bu sıramızıda bu şekilde yapıyoruz.

ahududu örgü modeli 3 resmi

Diğer sıramızda 9 ilmek ters örüyoruz. 1 düz örüp yine 9 ilmek ters örüyoruz yani diğer sıramızdakinin tersini yapıyoruz. Sonraki sıramızda yine 9 ilmek düz örüp, 1 ters örüyoruz ve yine 9 ilmek düz olacak şekilde sıramızı yapıyoruz. Daha sonraki sırada yine aynısını 9 ters, 1 düz örerek sıramızı bitiriyoruz. Tekrar 9 ilmek düz, 1 ilmek ters yapıyoruz. Şimdi dokuzuncu sıramızda 1 tane ters örüyoruz. 5 tane ilmeği birlikte topluyoruz. Bunu şişlede yapabilirsiniz ama ben tığla daha rahat olduğu için onu kullanıyorum. Sonra 2 ilmek ters, 1 düz,2 ters 1 düz yapıp ve yine 5 tane ilmeği birlikte topluyoruz.

ahududu örgü modeli 4 resmi     ahududu örgü modeli 5 resmi

Daha sonraki sıramızda 2 düz, 1 ters sıra sonuna kadar bu şekilde örüyoruz. Sonraki sıramızda 2 ters, 1 düz iki defa yapıp 5 ilmek çıkarıyoruz. Yani yukarıda gösterdiğim ve anlatığım gibi aynı şekilde ahududularımızı yapımına başlıyoruz. Bu şekilde devam ederek bebeklerimize harika yelekler örmeye başlayın gerçekten bittikten sonra görünüşü bir harika. Rahatlıkla kullanılabilecek bir örneğimizdir. İyi Günlerde Kullanın..

ahududu örgü modeli 6 resmi

 

 

 

“Ahududu Örgü Modeli Yapımı” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.