Kategoriler
Bebek Örgüleri

Anlatımlı Asimetrik Erkek Bebek Yeleği Yapılışı

Merhaba hanımla bu gün sizlerle şık ve güzel erkek bebek yeleklerini paylaşmak istedik.Eğer sizde yapımını merak ediyorsanız buyrun başlayalım….
Öncelikle 64 ilmek atıyoruz ve 4 horoşa örüyoruz.Burda dikkat etmemiz gereken husus 3. sıramızda ortada ki tam 3 ilmeğizle düğme iliği yapıyoruz. Lastiğimiz bittiğinde kenar lastiğimizde de ilik açalım.
7 ilmek kenar lastiği için haroşa ve 23 düz örüp 3 ilmeği birlikte örüyoruz. Kalan ilmeklerimizi de düz örüyoruz.Arka kısımlarımıza geçtiğimiz zaman da her zaman ters örüyoruz.Ancak bu esnada da kenar lastiğimizi unutmamaya dikkat ediyoruz.Tekrar öne geldiğimiz zaman 7 ilmek lastik, 22 düz ve 3 ilmek birlikte örüyoruz.Geri kalan ilmeklerimizi yine düz örüyoruz. 15 defa 3 birlikte örülerek devam ettikten sonra 15 kez olunca 7 ilmek haroşa 11 düz ve 3 ilmek kesilerek ilik açıyoruz.Kalan 13 ilmeğimizi haroşa ( bu koltuk lastiği olacak)örelim.Arkadan gelirken kesilen 3 ilmek arttıralım.Kenardaki 13 haroşa 4 sıra olunca 6 ilmeği keserek koltuk oyuntusu yapalım.Sonra örgümüze düz devam edelim.Diğer tarafı da simetrik olarak örelim. Arkası için 72 ilmek ile başlayalım ve kenar latiklerini unutmadan ön ile aynı uzunluk oluncaya dek örelim.Güle güle kullanın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.