Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel

Anlatımlı Babet Patik Modelleri

Bu yazımızda sizinle örgü babet patik modellerininin nasıl yapıldığını paylaşacağız. Ayaklarınıza çok yakışacak olan bu modelleri çeyizlere koyabileceğiniz gibi istersek de misafirliğe giderken yanımızda götürüp giyebileceksiniz.
Öncelikle istediğimiz bir renk ip alıyoruz ve 4 zincir çekiyoruz. Ardından içini 12 trabzanla dolduralım.İkinci sırada artırma yapmak için her boşluğa ikili trabzan geçelim.Üçüncü sırada bir trabzana tek diğerine çift batarak ilerleyelim. 4. sıraya geçtiğimizda artırma yapmıyoruz ve altı sırayı bu şekilde tamamlayalım. Burun kısmımızı böylece bitirdikten sonra on trabzanı ayıralım ve geri kalan trabzanların üzerine tekrar trabzan yaparak devam edelim ve yan tarafları oluşturmuş oluyoruz. Sıra sayısı vermiyoruz çünkü ara ara ayağımıza göre ölçü alarak devam edelim. Yeterince büyüklüğe ulaştığımızda ayağımızın arka kısmına geldiğimizden kasma yapmaması için tam ortada üç trabzanı bir yaparak ovalliğimizi yakalayalım.
Patiğimizi tamamladıktan sonra arka kısmını sık iğneyle birleştirelim. Babetimizin taslağı bitmiş bulunmakta. bundan sonrasında süsleme yapabiliriz. Örneğin görsellerde verdiğimiz yeşil babette babetin etrafına başka renkte bir iple sık iğneyle gidebiliriz.Ardından bağcığı yapmak istersek yeterince uzunlukta iki kat ip bırakalım ve bu ipin etrafında istersek trabzan yaparak şık bir görüntü elde edelim. Not: isterseniz üzerine düğme ve herhangi bir süs ile süsleyip öyle giyebiliriz.Güle güle kullanın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.