Kategoriler
Bayan Örgüleri

Anlatımlı Bayan Atkı-Bere Yapımı

Evet sevgili hanımlar bu yazımızda çok güzel bere-atkı takım modellerini paylaştık ve içlerinden mavi-pembe prinç örgü ile yapılan takımı anlattık.Eğer sizde hazırsanız yapımına geçelim…
Öncelikle beremizin yapımına başlıyoruz. Mavi renk ipimiz ile  tam kırk ilmek örüyoruz ve  örgümüzün boyu tam dört sanitme ulaştığında altı ilmek örüyoruz ve altı ilmek kesiyoruz. Bu şekilde tekrarlayarak sıramızı tamamlıyoruz. Sonraki sıramızda ise altı ilmek örüyoruz ve dört  ilmek arttırıyoruz. Bu şekilde örgümüze devam ederek kesiklerimizi kapatıyoruz. Arka sıralarda kestiğimiz ilmeklerimizi tekrar atıyoruz. Toplamda tamaltı santim ördükten sonra düz örgümüze devam ediyoruz. Toplamda onyedi santim ördükten sonra ilmeklerimizi bölümlere ayırıyoruz veyedi ilmek örüp bir ilmek kesiyoruz. Toplamda yirmiiki santim  ördükten sonra beş ilmeğimizi tek seferde keserek bitiriyoruz.
Sıra atkımızın yapımına geldi…Bunu için pembe ipimiz ile onaltı ilmek ile başlıyoruz ve prinç örgü örüyoruz. Örgümüzün boyu tam yüzkırk santim olduğunda ise  ilik oyuntusu için tam 4 ilmek pirinç örgü örüyoruz,sekiz ilmeğimizi bir defada kestikten sonra 4dört  ilmek pirinç örüyoruz. Bu şekilde sıramızı tekrarlıyoruz ve tamamlayalım. Sonraki sıramızda ise dört ilmeğimizi pirinç örüyoruz ,sekiz arttırıyoruz ve dört ilmek pirinç ile sıramızı tamamlıyoruz. Örgümüze bundan sonra pirinç örgü ile devam ediyoruz. Ortalama yüzyetmiş santim  ördükten sonra tek seferde ilmeklerimizi kesip bitiriyoruz.Bu kadar dı hanımlar yapan arkadaşlarımıza kolay gelsin…..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.