Anlatımlı Bebek Elbise Modelleri

Merhaba sevgili hanımlar bu gün sizlerle çok güzel bebek elbise modellerini paylaşmak istedik ve herzaman ki gibi bir tanesinin anlatımını sizlere anlatmaya çalıştık umarız beğenirsiniz.
İlk önce ön kısmımızın yapımına başlıyoruz ve bunun için 80 ilmek ile yapıyoruz.Düz örgü kullanıyoruz ve 23 cm olana kadar örüyoruz. Sonraki bir sıra boyunca 2’şerli 3’erli olarak 25 ilmek kesiyoruz. Böylece elbiseye büzgülü bir hava vermiş oluyoruz. 5 cm daha örüyoruz ve kol oyuntusu için  3+2+1 olarak kesiyoruz. Ardından 3 sıra da eksiltme yapmadan örüyoruz ve yaka oyuntusunu açıyoruz. Daha sonra ise yaka için önce 15 ilmeğimizi bir seferde kapatıyoruz.Ardından her iki taraftan 2+2+1 olarak eksiltme yapıyoruz. 9’ar ilmekle omuzlarımızı 7 cm daha örüyoruz ve aynı parçamızdan bir tane de arka kısmımız için örüyoruz.Ama burada yaka oyuntusunu açmadan tek seferde kapatıyoruz ve  son olarak da etek kısmımızın ucu, yaka kısmımız ve kol kısımlarımızı önce kahverengi iple 3 kez sık iğne ile geçiyoruz.Ardından kahverengi üçlü sık iğnelerimizin yanına 1 sık iğne ile batıp 3 zincir çekiyoruz ve dolduruyoruz.
Son olarak ise çiçeklerimizi yapıyoruz… Kahverengi ipimiz ile 5 zincir çekiyoruz ve halka oluşturuyoruz. Ardından tam 6 zincir çekiyoruz ve yaptığımız halkanın içine batıyoruz. Bu şekilde 2 yaprak daha yapıp üzerlerini 7’şer kere dolduruyoruz ve bitiriyoruz. Toplam 19 çiçeği birbirine ekliyoruz ve örüyoruz.Elbisemizin beline dikiyoruz.Yapan arkadaşlarımıza kolay gelsin hanımlar….

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git