Kategoriler
Bebek Örgüleri

Anlatımlı Bebek Kulaklı Bere Modelleri

Merhaba sevgili hanımlar bu yazımızda sizlerle bizim değerli bebeklerimiz için çok şık ve çok güzel örgü bere yapımını paylaşmak istedik.Sizde bebekleriniz için bir şeyler yapmak istiyorsanız bu örgümüzle işe koyulabilirsiniz.Yada hediye olarak arkadaşınızın çocuğuna da yapabilirsiniz.Tamamen size kalmış.İsterseniz yapımına geçelim…
Örgümüze 60 ilmek başlayalım. Daha sonra 12  sıra bir düz bir ters örelim ve daha sonra 24 sıra düz örüyoruz. Sıra başından örgümüzün düz tarafında 19 ilmek örelim. 20. ve 21. ilmek bir alıp eksiltelim.19 ilmek örelim.20. ve 21. ilmeği bir alarak geri dönelim ve ters örelim. Örgünün düz tarafında sağ şişteki son ilmekle, sol şişte ki ilk ilmeği bir alarak örelim. 20. ilmekle sol şişteki ilk ilmeği birlikte alarak geri dönelim. Sağ ve sol şişte ki ilmekler bitene kadar bu şekilde örelim. Şişte kalan 20 ilmeği kapatılan kenardan ilmek alarak devam edelim. 8 sıra 1 ters 1 düz lastik örelim, ilmeklerimizi kapatalım.

Evet hanımlar beremizi bitirdik şimdi ise berenin kulaklarının yapımına geçelim.

14 ilmek başlıyoruz.5 sıra düz örüyoruz. 5 ilmek kalana kadar sıra başında eksiltiyoruz. Aynı ölçüde diğer renk yünle de örerek 2 parçayı birbirine dikerek tutturuyoruz. içini elyafla doldurarak beremize dikiyoruz. Güle güle kullanın…:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.