Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Anlatımlı Bere Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, şimdi sizlere farklı bir bere yapılışını anlatacağım. Çok basit ve rahat kullanabileceğiniz bir model. Artık hep aynı modellerden sıkılan farklı bere kullanmak isteyenler, örmek isteyenler inanın tam size göre harika bir model. Özellikle genç kızlar tam sizlik. Haydi bu güzel modelimizin nasıl yapıldığını öğrenmeye başlayalım.

Malzemeler

Orta kalın yün ip

6 numara şiş

Yapılışı

İlk olarak şişimize 100 ilmek atarak başlıyoruz ve 4 ters, 4 düz 20 sıra bu şekilde örüyoruz.

bere yapımı 1 resmi

Daha sonra, 6 sıra ters, 6 sıra 48 sıra olmak şartıyla bu sıramızı da bu şekilde örüyoruz.

bere yapımı 2 resmi

Onu yaptıktan sonra da 6 sıra haroşa yapıp bitiriyoruz. Ve uzun bir dikdörtgen parça oluyor. Daha sonra ikiye katlayıp, üst kısmından dikiyoruz.

bere yapımı 3 resmi

En sonda ponpon ve ya püskül yapıyoruz ve harika beremizi bitiriyoruz. Püsküller içinde bir cd kutusu yardımıyla büyükler için 80 defa, küçük püsküller için 60 defa sarıyoruz. Tepesini ve orta kısmını bağlamak için küçük miktarda ip kesiyoruz. Cd kutusundan sardığımız ipi çıkartıp, en tepe noktasından ipimizle iyice sıkıyoruz. Daha sonra biraz alt kısımdan düzgün saracak şekilde püskülümüzün kafa tarafını sarıyoruz. En sonra uç kısımlarından istediğiniz boyda kesip tamamlıyoruz.

bere yapımı 4 resmi    bere yapımı 5 resmi

bere yapımı 6 resmi   bere yapımı 7 resmi

Sevgili hanımlar, küçük bebeklerimize bile yapıp hem şık durmasını, hem de püskül kısımlarından bağlayarak sıcacık durmasını sağlayabilirsiniz. İYİ GÜNLERDE KULLANIN…

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.