Kategoriler
Bayan Örgüleri

Anlatımlı Boyunluk Örgüsü Ve Kolye Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle hepinizin çok severek öreceği ve bir o kadar da beğeneceğinize emin olduğum harika bir model göstereceğim. İster boyunluk, isterseniz de kolye olarak kullanılan mükemmel bir örnektir. Genelde yaz için kullanılır, ama isterseniz de kışın boğazlı badylerinizin üzerine taktığınız da şık ve bir o kadar da göz alıcı olursunuz. Tezgahlar da satılan bir numara boyunluk olarak da yaparak satışlarınızı artırabilirsiniz.

Malzemeler

İp

Tığ

Yapılışı

İlk olarak 12 zincir çekiyoruz ve 12 tane 3 lü tırabzan yapıyoruz. Taki 30 cm olana kadar bu şekilde örmeye devam ediyoruz. Ne ipi kullanırsanız standart ölçüsü 30 cm dir. Daha sonra bittik den sonra iki zincir çekip sık iğneyle batıp, tekrar 4 zincir çekip dibine batıyoruz ki böylece kenarlarını da yapıyoruz.

boyunluk ve kolye modeli 1 resmi

Daha sonra zincirlerine geçiyoruz. Bu değişik bir zincir şimdi sizlerle nasıl yapıldığını öğrenelim. Yani çift zincir modelini kullanıyoruz. Bir sık iğne yapıyoruz ve sık iğne yaptığımız yerde iki tane birleşen badem gibi ilmeğin hep yan katından alıyoruz. İlk zincir sıramız 35, ikinci 40, üçüncü 45 yani bu şekilde 90 zincir sırasına gelince bitiriyoruz. Yani toplamda 12 tane zincirimiz olacak. Her zinciri yaptığımız da diğer uç kısmına sık iğneyle kapatıyoruz ve aynı şekilde yine hemen yan tarafından başlıyoruz.

boyunluk ve kolye modeli 1 resmi   boyunluk ve kolye modeli 3 resmi

İyi günler de kullanın.

 

 

 

 

 

“Anlatımlı Boyunluk Örgüsü Ve Kolye Yapımı” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.