Kategoriler
Bayan Örgüleri

Anlatımlı Değişik Saç Örgülü atkı bere Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle atkı bere takımlarımızı paylaştık. Şıklığına önem veren hanımlarımız mutlaka bu modellerimize göz gezdirmeli. Sizlere bu modellerimiz içinden krem rengi burgulu saç örgülü atkı bere takımımızın yapımını anlatmaya çalışacağız. Umarız beğenirsiniz.
İpimiz süperlana zincir ip
3 numara şiş
3 adet yuma
İlk olarak atkımızın yapımına başlayalım hanımlar.
Atkımıza 58 ilmek le başlıyoruz. İlmeklerimizin 6 tanesi haraşo,20 tanesi düz,6 tanesi haraşo,20 tanesi düz olacak şekilde 6 sıra örelim. /. sıramızda 20 adet düzlerimizi keselim. 8. sıramızda kestiğimiz ilmeklerimizin yerine artırma yaparak tekrar ilmek ekliyoruz. Artık her altı sırada bir bu kesme ve tekrar yapma işlemimizi tekrarlıyoruz.
İstediğimiz uzunluğa gelene dek aynı işlemlerimizi tekrarlayalım. Ancak sayımız merak edenler için 57. Yani bu işlemimizi 57 kez tekrarlıyoruz. Ortaya çıkardığımız yirmişer ilmekli parçalarımızı birbiriin içinden geçirerek saç örgüsü haline getirelim.
Şimdi de beremizin yapımına başlayalım hanımlar;
Beremize 78 ilmekle başlıyoruz. Başlarken yine 6 sıra haraşo,20 sıra düz,6 sıra haraşo,20 sıra düz örüyoruz.İlk 58 ilmeğimizi atkımızdaki gibi örüyoruz. Tepe sıramızdaki 20 ilmeğimizde her sırada 1 ilmek örmeden geri dönelim. Tepe kısmımız 5 kere yirmi ilmek ördüğümüzde tam bitecek.
Kolay gelsin hanımlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.