Anlatımlı Erkek Çocuk Bluzu

Merhaba sevgili hanımlar bu yazımızda sizlerle erkek çocuklarımız için birbirinden güzel bluzlar paylaştık.Umarız beğenirsiniz..

Öncelikle bluzun arka kısmından 60 ilmekler 26 cm düz örgü ile başlıyoruz ve daha sonra ajurlu reglan kol kesimine geçelim ve bunun için de 2 ilmek düz bir ip dolayıp 3 ilmeği birlikte örelim .Ardından arada ki ilmekleri düz örelim ve örgümüzü bu şekilde bitirelim.
Ön Kısım :
Bunu için kol kesimine kadar aynı arka kısım gibi örelim , yirmi altı santim de ajurlu reglan kolu kesmeye başladığımız ise sıra da yaka için örgümüzü ikiye ayıralım.Daha sonra ise yaka kenarındaki ikişer ilmekleri horoşa şeklinde örelim ve ardından kolu arkası gibi kesiyoruz ve yirmi ilmek kaldığında ise yakamızı beş+bir+bir şeklinde altı ilmek kalana kadar kesip bitirelim.Şimdi sıra geldi kol kısmına ve kol kısmı için kırk altı ilmek ile beş sıra düz örüyoruz ve ajurlu reglan kesimine başlayıp omuzlarda on sekiz ilmek kalınca bitiriyoruz.
Yaka Kısmı :
Yaka oyuntusunda yetmiş ilmek çıkartalım ve on sıra haraşo örelim ve bitirelim.İşte bu kadar hanımlar yapan arakadaşlarımıza kolay gelsin…

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git