Kategoriler
Bebek Örgüleri

Anlatımlı Güllü Kız Bebek Yeleği Yapılışı

Evet sevgili hanımlar bu yazımız bizim canlarımız olan bebekletimiz ile ilgili..Bebeklerimizin sıcacık klmasını istiyorsak haydi hanımlar o zaman bu yazımızı hayata geçirmenin tam vakti….

Öncelikle örgümüze yetmişbir ilmek ile başlıyoruz ve ardından beş sıra haroşe örüyoruz.Ardından kenardan altı ilmek haroşe sonra iki ilmek düz örüyoruz daha sonra şişimize bir dolayıp(artırıp) 2 ilmek beraber örüyoruz.Daha sonra 5ci ilmekte iki ilmek beraber örüyoruz.Ardından 1 ilmek artırılıyor bir ilmek örüp tekrar artırıyoruz.Sıramıza bu şekilde devam ediyoruz…
Ön tarafı için 23 ilmekle yeleğin 1 tarafını örüyoruz ve 6 sıra haroşe örüyoruz.Ardından 11 sıra düz,6 sıra haroşa,2 ilmek düz ,1 artır ,1 ilmek kes yapıyoruz.Daha sonra 5. ilmeği iki ilmek örüyoruz (artır).2 ilmek düz örüyoruz. 8 tane ajur örneği yapıp daha sonra 3 sıra haroşa örüyoruz. 10 ilmek örüp 1 artır, 1 ilmek örüp 1 artır yapıyoruz. Bu artırmalara aralık ajurlarla 19 ilmek olana kadar devam ediyoruz.Ardından düz örmeye geçiyoruz , sonunada başta yapılan ajur örgüden konulup beş sıra haroşe ile bitiriyoruz. Güle güle kullanın hanımlar :):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.