Kategoriler
Bebek Örgüleri

Anlatımlı Kız Çocuk Elbisesi Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar bu yazımızda çok güzel kızlarımız için çok güzel elbise modellerini paylaştık.Umarız beğenirsiniz..

Öncelikle örgümüze 66 ilmek ile ön taraftan iki ters altı sıra lastik ile başlıyoruz ve sonra düz örgüye geçiyoruz.Ardından yirmibirinci santimde iki ilmek örüyoruz ve bir ilmek keserek sırayı bitiriyoruz.Daha sonra ise ondört ilmek kesmiş oluyoruz. ve sınraki sırada iki ters iki düz olarak altı srıa lastik örüyoruz.Daha sonra altı santim düz örüo ve kol oyuntusu için her iki andan üç ilmek kesiyoruz ve dört sıra örüp bir ilmek daha kesiyoruz. 3 kere daha 4 sırada bir, 1 ilmek kesiyoruz ve yakayı da açmaya başlıyoruz. İlmekleri 2’ye ayırıyoruz , kol evinden 1 ilmek, yakadan 3 ilmek kesiyoruz. Omuzda 3 ilmek kalana kadar, her sırada yakadan 1, kol evinden 1 ilmek eksiltmeye devam ediyoruz ve bitiriyoruz.Dİğer tarafı da aynı şekilde örüyoruz.
Arka kısmı da ön kısım gibi aynı şekilde örüyoruz ve kol bandımız için kol evlerinden ellişer ilmek çıkartıyoruz ve iki ters iki düz olarak tam dört sıra lastik örüyoruz.Yaka ve sırt bandımız için ise önden ve arkadan kırkar ilmek çıkartıyoruz ve iki ters iki düz olarak dört sıra örüyoruz.Son olarak ise askımız için atmış iki ilmek iki ters iki düz olarak dört sıra lastik örüyoruz ve bitiriyoruz.Otuzuncu ilmekte ise iliği açıyoruz ve ikiye katlayarak dikiyoruz.İşte bu kadar hanımlar kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.