Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Anlatımlı Koltuk Şal Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar,  bugün sizlerle yarım kalan iplerimizle değerlendirme yapıp,  harika koltuk şalı örneğimizin yapımını göstereceğim. Tabi ki daha çok şey model yapabiliriz. Battaniye, masa örtüsü, hırka modelleriniz de  kullanabileceğiniz harika bir örnek. Yapımı da çok basit toplamda büyük motiflerden 58 tane, dik motif 10 ve bir de yarım motiflerden 14 tane yapıyoruz. Gerçekten harika bir duruşu ve göz alıcılığıyla muhteşem modeller yapabilirsiniz.

Malzemeler

Koton ip

Tığ 2. 5 numara

Yapılışı

İlk olarak 2 tırabzanla başlıyoruz. Her sırada iki tarafta da birer tane artırma yapıyoruz. 20 tırabzan oluncaya kadar örüyoruz. Daha sonra kenarlardan birer tane eksilterek 2 tane tırabzan kalıncaya kadar örüyoruz.

koltuk şalı 1 resmi

Daha sonra motiflerimizin kenarlarının her sırasına ikişer tane sık iğne yapıyoruz ve diğer motifleri birleştirerek yapıyoruz. Onu da tığ da ki ilmeği çıkartıp, önceki motifin sık iğne yaptığımızın ortasından geçirip sonra sık iğne yaprak bu şekilde de birleştiriyoruz.

koltuk şalı  2 resmi

Bu şekilde bütün motiflerimizi örüp birleştirerek koltuk şalımızı hazır hale getiriyoruz.

koltuk şalı 3 resmi

Büyükten 58, dik yarımdan 10, diğer köşe yarımdan 14 tane yapıyoruz. Rahatlıkla kullanılan isterseniz koltuklarınızın rengine göre örüp yanına takım olarak da yastıklarını yapıp harika örtüler elde edebilirsiniz.

koltuk şalı  4 resmi

İyi günler de kullanın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.