Anlatımlı Nohut Örnekli Bebek Hırka Modelleri

Bayanlar bu gün sizlerle birbirinden güzel hırka çeşitlerini paylaştık.Hırkalarımızın çoğunda farklı şekillerde nohut örnekleri kullanılmıştır.Çok fazla lafı uzatmadan hemen yapımına geçmek istiyorum hanımlar.Sizde isterseniz kolları sıvayalım..
78 ilmekile başlıyoruz ve hemen ikinci sıramızdan itibaren 4 sıra haraşo örüyoruz. Sonraki dokuz ilmeğimizi düz örelim.Şişe bir iplik dolayalım,4 ilmek haraşo örelim, şişe bir iplik dolayalım.
8 ilmek düz örelim,şişe bir iplik dolayalım,4 haraşo örelim,şişe bir iplik dolayalım. 18 ilmek düz ördükten sonra,şişe bir iplik dolayalım,4 ilmek haraşo örelim,şişe bir iplik dolayalım ve 8 ilmek düz örerek şişe bir iplik dolayalım.4 haraşo örelim,şişe iplik dolayalım ve 9 ilmek düz ördükten sonra, kalan 8 ilmeği yine kenar bantı için haraşo örelim. Sonraki sıralarımızda örgünün ön yüzünden (arttırma yaptığımız yerlerden) 20 sıra birer ilmek arttıralım. Örgü boyu baştan itibaren 14 cm- 50 sıra olduğunda arttırma işlemi tamamlanacak şişte 252 ilmek olacak. Önleri ve arka ilmekleri beklemeye alıp önce kolları örelim.(54 ilmek)
Beklemede olan ön ve arka ilmeklerini şişe alalım 144 ilmek olacak.
Örgü boyumuz 17-57 olduğunda bitirebiliriz.Güle güle kullanın…


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git