Kategoriler
Bayan Örgüleri

Anlatımlı Örgü Atkı Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle şıklığınıza şıklık katacak olan atkı modellerimizi paylaşacağız. Bu modellerimiz şık olduğu kadar örmesi de oldukça kolay.
Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar;
Yazılarımızı takip eden hanımlar bu modellerin nasıl örülebileceğini Hemen hemen çıkarmışlardır. Çünkü çiçek atkımızın yapılışı hemen hemen çiçek lifimizin yapımıyla aynı. Bu modelimizden örmek isteyen halımlar dilerlerse anlatımlı çiçek modelleri adlı yazımızdan yardım alabilirler. Yine de kısavca yapımına deyinelim;12 zincir çekelim ve hemen halka haline getirelim hanımlar. halkamıza batarak ikili trabzanlar yapalım ve trabzanlarımızın arasına elimizin sıklığına göre bir veya iki zincir çekelim. Bu şekilde 12 trabzan yaptıktan sonra birleştirelim. Hemen farklı renk ipimizi aarak kafeslermizden birine batarak sabitleyelim ve 7 zincir çekelim. Zincirimiz uzunluğunda kafesimize beş kez batarak ipimizi uzatalım ve çekmeden hemen yan kafesimize batarak beş kez ipimizi çekelim ve sonunda hepsini bir alarak fıstık haline getirelim. / zincir çekelim ve dibine bataım. Hemen yan kafese geçerek Aynı şekilde 7 zincir çekelim ve fıstık yapalım. Bu şekilde altı tane fıstık yaptıktan sonra ipimizi koparalım. Bu şekilde rengarenk çiçekler örerek birleştirip atkı haline getirebiliriz.
Şimdi de sizinle uçları çiçekli düz atkımızın yapımını paylaşalım. Trabzanlarla istediğimiz uzunlukta atkımızı ördükten sonra uçlarına çiçek motiflerimizi ekleyebiliriz. Bu çiçek motiflerimizin yapımı için de anlatımlı örgü çiçek yapımı yazımızdan kapsamlı bilgi alabilirsiniz hanımlar… Kolay gelsin….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.