Kategoriler
Bayan Örgüleri

Anlatımlı Örgü Bayan Bluz Modelleri

Bayanlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bayan bluzu modellerini paylaşalım dedik.Çoğu kıyafetleriniz ile giyebileceğiniz kombin yapabileceğinz bu güzel bluz moddellerini sizlere anlatmaya çalıştık.Fazla söze girmeden hemen işe atlalım….
Örgümüzü meserize iple başlıyoruz ve 4 adet 100 gramlık merserize ip,5.5 umara örgü şişlerimizi ve düğmelerimizi hazırlıyoruz hanımlar. Şişimize 74 ilmek atıyoruz. Bluzumuzda fantezi örgü tekniğini kullanıyoruz bayanlar. Bilmeyenler için bu tekniği nasıl uygulayacağımızı biraz bahsedelim.Bu tekniğimize göre bir ilmek düz,sonra şişe bir ilmek at,sonra iki ilmeği birlikte ör şeklinde ilerleyeceğiz. Arka sıramıza geçtiğimizde ise tekrar aynı örgü tekniğiyle ilerleyeceğiz ancak bu kez tersleri düzden düzleri de tersten örelim. Örgü boyumuz 42 cm civrında olduğunda,kollarımızı yapmak için 18’er ilmek artırma yapalım. Aynı modelimizi yaklaşık bir 20 cm daha ördüğümüzde sonunda hepsini bir keserek tamamlama yapalım.
Arka yüzümüz de tahmin ettiğiniz gibi aynı olacak. Aynı parçamızdan bir tane daha ördükten sonra tığ yardımıyla iki parçamızı birleştirelim ve sık iğne yaparak kazağımızı yamamlayalım. Düğmelerimizi de diktikten sonra kazağımız bitmiş oluyor. Güle güle kullanın 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.