Kategoriler
Bebek Örgüleri

Anlatımlı Örgü Bebek Elbise Modelleri

Merhaba sevgili hanımlar bu gün sizlerle bebeklerimiz için elbise modellerini paylaştık ve kahverengi çiçekli olanın anlatımını verdik.Umarız beğenirsiniz.

Öncelikle ön kısmımızın yapımına 80 ilmek başlıyoruz ve 23 santim olana kadar örgümüze devam ediyoruz. Sonraki bir sıramızda örgümüze büzgülü halini vermek için 2şer ve 3er olarak 25 ilmek keselim ve 5 cm daha kol oyuntusunu açmak için 3+2+1 şeklinde kesme yapıyoruz.Daha sonraki üç sıramızda ise eksiltme yapmadan devam ediyoruz.Ardından yaka oyuntusunu açıyoruz.Yakamız için ise önce onbeş ilmeğimizi tek seferde kapatıyoruz ve daha sonra her iki taraftan 2+2+1 şeklinde eksiltelim.9ar ilmekle omuzlarımızı yedi santim daha örüp bitiriyoruz.
Arka kısmın için ise ön kısmın aynısını yapıyoruz ve yaka oyuntusu açmadan tek seferde kapatıyoruz.Ardından Sol olarak etek ucu ve kollarına da kahverengi iple sık iğne geçiriyoruz. Bu işlemi tam üç sıra yapıyoruz.Şimdi sıra sizde hanımlar dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.Yapan arkadaşlarımıza kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.