Kategoriler
Bebek Örgüleri

Anlatımlı Örgü Bebek Hırkaları

Sevgili hanımlar bu gün birbirinden güzel bebek takım modellerini sizler ile paylaştık ve içinden kahverengi olan takımın yapımın sizlere anlatmaya çalıştık.Yapımı çok da zor olamayan bu modelimizi sizlerde kolaylıkla yapabilirsiniz.Hadi kolları sıvayalım ve yapımına başlayalım….

İlk önce arka kısma başlıyoruz ve kahverengi yünümüz ile toplam 48 zincir çekiyoruz ve üzerine tam 46 tane trabzan yapıyoruz.Ardından kahverengi yünümüz ile iki sıra daha örüyoruz ve üzerine 14 sıra akıllı bebek yünü ile devam ediyoruz.Toplamda 16 sıra örmüş olacağız.On yedinci sırada ise her iki baştan üçer ,onsekizinci sırada ikişer ve ondokuzuncu sırada ise birer trabzan eksiltiryoruz.Yedi sıra daha örüyoruz ve bitiriyoruz.

Ön kısmımız için kahverengi yünümüz ile 23 zincir çekelim ve üzerine 21 trabzan yapalım. 2 sıra sonra akıllı yünümüze geçelim ve 14 sıra trabzan yapalım. Kol evi için 17. sırada 3,18. sırada 2 ve 19. sırada 1 trabzan eksiltelim.2 sıra daha örelim ve yaka için 22. sırada 3, 24. sırada 2 ve 25. sırada 1 eksiltelim. 2 sıra daha ördükten sonra bitirelim. Diğer ön parçayı da aynası olarak örelim.

Şimdi sıra kol kısmında ve kol kısmı için yine kahve rengi yünümüzü ile toplam 39 sıra çekip üzerine 37 tane trabzan yapıyoruz. ardından 2 sıra sonra akıllı yün ile devam ediyoruz.Şimdi toplamda 14 sıra örüyoruz ve her iki yandan eksiltiyoruz. Onbeşinsi sırada üç ,naltıncı sırada üç onyedinci sırada 2, onsekizinci sırada 2,ondokuzuncu sırada 1 tane eksiltiyoruz ve bir sıra daha ördükten sorna bitiriyoruz.

Ön lastiğimizi kahvrengi yünümüzden yapıyorz ve 4 milimetrelik şiş ile öndn 51 ilme alalım ve 1+1 lastik örüyoruz.Sol ön de iki sıra sonra ise etek ucundan altı,yirmi,otuzdört ve kırksekizci ilmeklere iliklerimizi açıyoruz.Toplamda beş sıra ördükten sonra tek seferede bitiriyoruz.Kolay gelsin…:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.