Anlatımlı Örgü Bebek Kazak Modelleri

Sevgili hanımlar bu yazımızda sizlere bebeklerimizi sıcacık tutacak çok üzel kazak modellerini paylaşmak istedik.

Örgümüze arka kısımdan başlıyoruz ve 59 ilmek ile 6 sıra 1 ters 1 düz örüyoruz.Daha sonra 16 santim düz örgü örüyoruz,ardından ol için 3 ilmek kesip omuzu sıfırlıyoruz ve ensede 20 ilmek kalana kadar her sıramızda 1 er ilmek azaltıyoruz ve kesmeye devam ediyoruz.
Şimdi sıra ön kısmımız da ve arka kısmın ölçüleri ile başlıyoruz,lastiği örüp 1 sıra düz devam ediyoruz.Ardından model için 19 adet düz 21 adet haraşo,19 düz örüyoruz ve sonraki ırada 16 düz örüyoruz.Ardından burgu için 3 düz ,21 ilmek  1 ters ,1 düz lastik.ardından burgu için 3 düz örüyoruz ve 16 düz yapıyoruz ve bitiriyoruz.Daha sonra 21 lastiğin her 4 sırasında bir sıra haroşa örüyoruz.Burgularımızı 4 sırada bir ,1 ilmeği 2 ilmeğin üzerinden geçirere yapıyoruz. Kolu arka gibi kestikten sonra, 27. cm’de yaka için önce 21 ilmek kesiyoruzve kalan ilmekleri de 1’er 1’er keserek bitiriyoruz.

Kol kısmımız için ise otuz ilmekle başlayıp altı sıra lastik şeklinde  örüyoruz. Koltuk altına kadar kırkiki ilmeğe çıkıyoruz ve kolu önce üç ilmek kesiyoruz. Sonra reglan kol için her sırada 1’er ilmek kesmeye devam ediyoruz ve Omuzda on ilmek kalınca bitiriyoruz.

Yakadan atmış ilmek çıkarıp oniki sıra 1 ters 1 düz lastik örüyoruzve bitince içe kıvırıp dikiyoruz. Kolay gelsin hanımlar…Güle güle kullanın…:)

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Anlatımlı Örgü Bebek Kazak Modelleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Anonim dedi ki:

    Çok güzeller ellerinze sağlık

Sayfa başına git