Kategoriler
Bebek Örgüleri

Anlatımlı Örgü Bebek Sandalet Modelleri

Bayanlar bugün sizlerle çok güzel bebek için sandalet modellerini paylaşmak istedik. Bu modellerimizin yapılışı kolay olup çok şık durmaktadır. Eğer sizde bu birbirinden güzel şık sandalet modellerini yapmak istiyorsanız kollarımızı sıvayalım hanımlar.

İlk olarak taban kısmımızla başlıyoruz. 17 zincir çekerek başlayalım ve ardımdan 8 zincir sık iğne yapalım. Daha sonra diğer 8 zinciri başına dolayıp 3. bir zincir çekerek sık iğne yapalım. Ardından zincirlerin karşı tarafında da simetrik bir şekil yapalım ve ilk sıramızı bitirelim.

Şimdi ikinci sıraya geçelim başına dolayarak sık iğne yapalım. Uç kısımlarda kasma yapmayacak şekilde artırma yapalım toplam 45 tane sık iğne yapılmış olacak. Üçüncü sırada 55, dördünce sırada 64, beşinci sırada 75 tane sık iğne yapalım. bu şekilde tabanı bitirelim. tabanımızın ön yüzü bize bakacak şekilde çevirip zincirimize batıyoruz ve bu şekilde yan yüzeyin yapımına başlıyoruz. Yan kısımlarının genişliğini isteğinize göre siz belirleyebilirsiniz. Biz tam tabanın orta kısmından sağa ve sola onar ilmek sayarak yan yüzeyler için bu 20 ilmeği kullandık. Bu 20 ilmeğe ikili trabzan yapıyoruz ve artırma yapmadan 3 sıra gidiyoruz. 4 sıra sonra ön kemerimiz için de ikili trabzan yapıyoruz. Şimdi sıra ön kısmın üçgen şeklinde 8 sıra kadar kemerimizin üstüne trabzan yapıyoruz. Her sırada bir trabzan düşene kadar ikişer tane iki yandan da keselim. son olarak bir trabzanımız kaldığında üç zincir daha çekerek tabanımızın burnuna batalım. isteğinize göre dilediğiniz motiflerle süsleyebilirsiniz.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.