Kategoriler
Bebek Örgüleri

Anlatımlı Örgü Bebek Tulum Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel bebek tulum modellerimizi paylaştık. Bu modellerimizin yapımı biraz emek istemekte ancak bebeğimizin üzerinde gördüğümüzde bakmaya doyamayacağımız modellerimiz. Bu modellerimizden birisinin yapımını sizler için anlatmaya çalıştık. Umarız beğernirsiniz….
4 numara şiş ve 2 numara tığ tek kat ip kullanıyoruz hanımlar.
44 ilmekle başlayıp 2 ters 2 düz 4 cm lastik örelim. Paçaları ayrı ayrı 20 cm düz örerken her paçanın sağ ve solundan 20’şer ilmek arttıralım. Bütün ilmekleri tek şişe aldığınızda toplam ilmek sayısı 128 olacak (1. paça 44+20=64, 2. paça 44+20=64). 13 cm düz ördükten sonra 3 düz 2 ters lastik ile devam edelim. Lastiğin ilk sırasında 2 tersi örerken 3 ilmekten 2 ilmek yapalım ve 5 sıra lastik örelim. Koltuk altı kesimi için ilmekleri iki şişe alarak ön ve arka parçaları ayıralım. Askılar için 6 ilmekli 25 cm’lik iki parça örelim.
Ön kısmımız için; Şişe 4 ilmek ilave edelim. Koltuk altı oyuntusu için ilave ettiğimiz 4 ilmeğe dokunmadan, her sırada 1 ‘er ilmek olmak üzere 9 ilmek eksiltelim. Kenarlardaki 4’er ilmek (bu ilmekleri 1 ters, 1 düz örün) dahil şişte 35 ilmek kalalım. Bu 35 ilmeği 9 cm daha örüp bitirelim.
Arka kısmımız için; arkada kalan iki parçayı ayrı ayrı olarak ön parçanın ölçüleri ile örerken, koltuk altı kesimi için 9 ilmeği “iki sırada bir” keselim. İki parçayı ortadan dikip bitirelim.
Ayı motifimiz için; Alttaki parça için sık iğne ile başlayıp 6 sıra, üst parça için ise 3 sıra örelim. Kulaklar için de 4 tırabzanı 2 sıra örüp alttaki parçaya ekleyelim.
Kolay gelsin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.