Anlatımlı Örgü Bebek Yelek Modelleri

Merhabalar bu yazımızda sizlerle kız bebeklerimiz için şirin şirin yelek modellerini paylaşmak istedik ve modellerden birini seçerek sizlere nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştık..Fazla söze gerek yok haydi hanımlar bebeklerimiz için kollarımızı sıvıyoruz ve işe başlıyoruz…
ARKA: 76 ilmekle başlayıp 16 cm haraşo örerken, son 4 sırada sağ ve soldan 1 ‘er ilmek eksiltin.

Ön kısmımıza 40 ilmekle başlıyoruz ve arkadaki gibi 16 cm haraşo örüyoruz. Kolu ve yakayı aynı anda kesmeye başlayalım. Yaka ve kol için 6 sırada 1 ‘er ilmek kestikten sonra 11 cm daha haraşo örelim. Omuzları kapatmadan önce ense için bir taraftan 4 ilmeği örmeye devam edip diğer omuzda dikelim.
Arka kısmımızın tığ ile yapılan bölümü: 6 zincir çekip halka yaptıktan sonra, bunun üstüne 4 zincir çekip 3 tırabzan örün ve aşağıdaki gibi devam edelim.
4 zincir çekip aynı yere batarak 1 tırabzan örelim. Arka tarafa geçip, tekrar 4 zincir çekelim ve 3 tırabzan örelim. Sonra 3 zincir çekip alttaki 3 tırabzanın üstüne 1 kafes örelim. Tekrar 3 zincir çekip 3 tırabzan örelim. Arka yüze geçip 4 zincir çekielim ve 3 tırabzan örelim, 3 zincir çekip 1 kafes örelim ve tekrar 3 zincir çekip ortaya 3 defa batarak sık iğne örelim. 3 zincir çekip 3 tırabzan örelim, 1 zincir çekip 1 tırabzan örelim ve arka yüze dönelim. 4 zincir çekip 3 tırabzan örelim, sonra 3 zincir, 5 sık iğne, 3 zincir, 3 tırabzan, 1 zincir, 1 tırabzan ile devam edelim ve arka yüze geçelim. 4 zincir, 3 tırabzan, 3 zincir, 3 tırabzan, 3 zincir, 3 sık iğne, 3 zincir, 3 tırabzan, 3 zincir, 3 tırabzan, 1 zincir, 1 tırabzan örelim ve arka yüzde 4 zincir, 3 tırabzan, 3 zincir, 1 tırabzan, 3 zincir, 3 tırabzan ile bitirelim. Bu tarifi kullanarak motifleri resimdeki adet kadar örelim.
Kenar kısmımız için, 4 zincir, 1 sık iğne şeklinde 4 sıra geçelim. Son sırada kullanacağınız adet kadar boncuğu (ortalama 280 – 290 adet) ipe dizelim. Boncukları 3’lü gruplar halinde alıp, aralarına 3 zincir çekelim.
Tığ ile ördüğümüz parçayı haraşo olarak ördüğümüz arka parçaya diktikten sonra omuzlarda tığ ile birleştiriyoruz.
Düğmelerimiz için İpi işaret parmağınıza 15 defa doladıktan sonra kenarlarına sık iğne geçiriyoruzm . İğne kullanarak ipe 4 adet boncuk geçirip düğmenin kenarlarından tutturarak ortasına dikiyoruz.Güle güle kullanın…:)


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git