Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel

Anlatımlı Örgü Kız Bebek Hırka Modelleri

Evet sevgili hanımlar bu günsizlerle birbirinden güzel kız bebeklerimiz için birbirinden şık bebek hırka modellerimizi paylaşmak istedik.Ve içinde birtanesinin anlatımını paylaştık.
İlk olarak hırkamızın ön kısmının yapımına başlayalım hanımlar.
Örgümüze 52 ilmek ile başlıyoruz ve on yedi santim pirinç örgü örüyoruz.Bu da yaklaşık olara yirmiyedi tane pirinçe takabül etmektedir sevgili hanımlar..Şimdi eksiltme işlemine geçiyoruz ve eklsiltme yaparken kol tarafından örerek sonraki ilmeklerimizin ikisini bir alarak devam ediyoruz.Daha sonra ön parçamız için tam yedi adet ilmek örüyoruz. Ardından otuziki ilmek olarak örneğimizi yapıyoruz. Daha sonra ön başlangıç beş pirinç bir ters iki düz bir ters iki düz şeklinde devam ediyoruz. İki düzler birer ilmeklik saç örgüsü oluyor.Ardından ilk saç örgüsünü dört sıra sonra yapıyoruz.Daha sonra devamı altı sıra ve dört sıra da bir olarak uyguluyoruz.Ardından ön kol oyuğu ikinci bükmeden sonra üç-iki olarak yapıyoruz. Yaka oyuğu 6. bükme de beş-üç-iki-iki olarak yapıyoruz.Ardından omuz için oniki ilmek kalmış olacak ve tek seferde kapatıyoruz.
Şimdi sıra hırkamızın arka kısmında

doksan ilmek atarak onyedi santim pirinç örüyoruz ve her iki yanda 5er ilmek tek örüyoruz.Diğer ilmeklerimizi çift alarak büzgü yapıyoruz.Ardından ilmek sayımız elli olacak. Ardından kol için bir defada 3 ilmek kesiyoruz ve kırkdört ilmek kalmış olacak.Daha sonra yaka oyuğu altıncı bükmeden sonra dört sıra sonra oniki omuz iki-üç-on-üç-on-iki-oniki omuz şeklinde devam ediyoruz.
Daha sonra ise kol kısmımız için oyuzaltı ilmek ile başlıyoruz ve 7 santim sonra üç santimde bir üç defa birer ilmek arttırıyoruz ve kırkiki ilmeğe ulaşınca kol kesimi için ön kol için üç-iki arka için iki kesiyoruz. Devamında birer ilmek kesip onüç ilmek kalınca bitiyoruz. İşte bu kadar dı hanımlar yapan arkadaşlarımıza kolay gelsin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.