Kategoriler
Bayan Örgüleri

Anlatımlı Örgü Kolye Modelleri

Hanımlar sıradan kolyelerden sıkıldıysanız ve tarzınıza uygun kolyeler bulamıyorsanız sizler için birbirinden güzel kolye modellerimizi paylaştık. Bu modellerimizden yardım alarak sizler de tarzınıza uygun kolyenizi kendiniz örebilirsiniz. Özellikle çiçek motiflerinin kullanıldığı kolyelerimizin yapımı hem kolay hem de küçük dokunuşlarla hem spor hem de klasik hale getirebilirsiniz. Sizler için bu modellerimizin yapımını anlatmaya çalışacağız hanımlar. Umarız beğenirsiniz.
Sizlerle daha önce çiçek motifimizin yapımını paylaşmıştık hanımlar. Hemen anlatımlı çiçek motifleri adlı yazımızdan yardım alabilirsiniz. Eğer kolyenizde o kadar büyük çiçekler istemiyorsanız şimdi sizler için küçük çiçek modelimizin nasıl yapılacağını paylaşalım.
beş zincir çekelim. Zincirimizi halka haline getirelim. Halkamızın etrafını sık iğneyle dolanalım. İkinci sırada üç zincir çekelim.Halkamıza sık iğneyle batalım, bu şekilde dört adet üç zincir çekip batalım.Ardından zincirlerimizi bir sık iğne,iki tekli trabzan,bir ikili trabzan tekrar iki tekli trabzan ve bir sık iğne yaparak dolduralım.Bu minik çiçeğimizin ortasına küçük renkli boncuklar da kullanabiliriz.
Aynı zamanda istediğimiz büyüklükte halkalar alarak onların etrafını da istediğimiz renklerde iplerle sık iğne dolanabiliriz. Sonra bu halkalarımızı ve motiflerimizi istediğimiz şekillerde birleştirelim. Kolay gelsin hanımlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.