Anlatımlı Örgü Mumluk Yapımı

Merhaba hanımlar bu gün sizlerle çok güzel örgü mumluk modelleri paylaşacağız.Akşamları ışıklarınızı kapatın mumlarınızı yakın ve biraz kafa dinleyin ve rahatlayın..Bu mumluklar sizin rahatlamanızı sağlarken aynı zamanda evinize şık bir görüntü sağlayacak…Herkezin aklına mum denildiğinde romantizim gelir…Şimdi hazırsanız hadi yapımına geçelim…
Eğer kıyıda köşede kullanmadığınız bir tül veya tül parçası varsa onu alıp kavanoza göre kesiyoruz ve süslüyoruz bu birinci mum giydirme yöntemi. Şimdi normal örgüyle giydireceğimiz mumluklarımıza deyinelim. Hemen beş zincir çekerek halka haline getirelim ve Üçlü trabzanlarla halkamızı dolduralım Yaklaşık altı trabzan. Hemen ardından ikinci sıramızda her boşluğumuza iki trabzan yapalım ve artırmış olalım. Bu da 12 trabzan. Üçüncü sırada bir boşluğa tek bir boşluğa iki trabzan yapalım. Dikkat hanımlar potluk oluşuyorsa artırmalarımızı fazlalaştırabilir veya azaltabiliriz. Dördüncü sırada da aynı şekilde ilerleyelim. Her boşluğa karşılık gelen trabzan sayımız;1,1,1,2 şeklinde artırmamızı yapalım. Alt zemini bitene kadar artırmalarımızı kontrollü bir şekilde yaptıktan sonra yan yüzeye geçtiğimizde artırma yapmayalım ve istediğimiz uzunluğa dek trabzan sayımızı sabit tutarak örelim. İsterseniz görsellerdeki gibi çiçek motifleri kullanabilirsiniz. Bunun için de daha önce paylaştığımız anlatımlı çiçek motifleri yazımızdan yardım alabilirsiniz.
Bu anlattığımız modelimiz daha önce sürekli paylaştığımız modellerden. Düz trabzanlarla çıktığımız…
Şimdi ise mumluğumuz daha çok ışık versin istiyorsanız sizlerle daha farklı bir model paylaşalım;
Kayonozumuzun boyu kadar yeterli zincir çekelim. Hemen ikinci sıramızda üçlü trabzanla başlyalım. Bir üçlü trabzan yaptıktan sonra üç zincir çekelim ve üçüncü boşluğa batarak üçlü trabzan yapalım. Bu şekilde 3lü trabzan,üç zincir çek,üçüncü boşluğa bat şeklinde devam edelim ve kavonozumuzun çevresi kadar ördüktensonra örgümüzün uclaını sık iğne ile birleştirelim…. Güle güle kullanın…..


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git