Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Anlatımlı Örgü Oklava Modeli Yapımı

Merhaba sevgili hanımlar. Bu seferki örneğimiz çok ama çok şık ve çok amaçlı bir örnek. Bunu dantel ipiyle yazma kenarı oyalara, keten ve buldan işi kumaşlarınıza kenar çekerek şimen tabla ya da masa örtüsü yapabilirsiniz. Çocuk battaniyeleri ve yelekleri de çok şık olacaktır. Ayrıca istediğiniz boyutlarda büyüterek hayal gücünüzü kullanarak birçok şey yapılabilir. Oklavanın kalınlığı da size kalmış. Biz ince bir boruyla yaptık kalın oklava örneğinizi büyütür.

Malzemeler

Tığ

İp

Oklava ( boru )

Yapılışı

İlk olarak beş ve beşin katlarını oluşturan zincirimizi çekiyoruz. Daha sonra borumuzu ilmeğimizin yanına getirip ilmekleri çekip boruya geçiriyoruz. Zincirimizin tamamı bittikten sonra oklavayı çekip boşaltıyoruz.

örgü oklava modeli 1 resmi

örgü oklava modeli 2 resmiBu çıkan ilmekleri beş ilmek halinde tığımıza alıp bir kerede çekip çıkarıyoruz. Ve aynı yere beş sık iğne ile dolduruyoruz. Ve diğer beş ilmeğimizi tığımıza alıp bu işlemi sıra sonuna kadar tekrarlıyoruz. Sıra sonunda yine borumuzu alıp aynı işlemi yapıyoruz sadece bu sefer çektiğimiz sık iğnelerin üzerinden ilmek çekip boruya geçiriyoruz.

örgü oklava modeli 3 resmi

örgü oklava modeli 4 resmiVe hanımlar her ipte her üründe gayet şık duracak bir model oluşturduk. Artık kullanım alanını belirlemek size kalıyor. Şimdiden kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.