Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Anlatımlı Örgü Yastık Ve Battaniye Modeli Yapımı

 

Merhaba hanımlar, şimdi sizlerle evimiz de arta kalan iplerimizle çok güzel değerlendirebileceğimiz bir model yapacağız. İster battaniye, yatak örtüsü, kare şal ve atkılar yapabileceğiniz çok basit bir örnek göstereceğim. Hepinizin kolaylıkla yapabileceği ve güzel şeyler örerek hediye edebileceğiniz bir örnek olacaktır. Haydi, hanımlar hep beraber arta kalan iplerimizi değerlendirme zamanı.

Malzemeler

3.5 numara tığ

Angora yün ipi

Yapılışı

İlk önce 4 zincir çekip halka yapıyoruz ve halkamızın içine 3 tane 2 li tırabzan yapıyoruz. Aralarına 3 zincir çekerek yapıyoruz. Daha sonra üst tarafında köşelere çift yapıyoruz 3 tane ikili tırabzan ve aralarına 2 şer zincir çekiyoruz. İkinci rengimize geçiyoruz ve renk değiştirirken hep köşelerden başlıyoruz. Köşelerini yine  2 li tırabzan yapıp aralarına da yani 2 zincir çektiğimiz aralarına da ilk bir tane tırabzan yapıp daha sonra alttaki 3lü tırabzanın ortasına batıp bu sefer 3 lü tırabzan yapıyoruz.

yastık örgü modeli 1 resmi     yastık örgü modeli 2 resmi

yastık örgü modeli 3 resmi

Her sıra da aynı şekilde yapıyoruz ve renk değiştirirseniz köşelerden başlayarak yapıyoruz. İstediğiniz büyüklükte örebilirsiniz.

yastık örgü modeli 4 resmi

Sevgili hanımlar, isterseniz motifler yapıp birleştirip yatak örtüsü de olur yada atkılar da yapabilirsiniz.

İyi günlerde kullanın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.