Anlatımlı Şiş İle Oklava Örgü Modeli

Merhaba hanımlar bu örneğimiz şişle yapılan bir oklava örneği. Kazaklar da, şallar da,  atkılar da pek çok modelde çok şık ve gösterişli duran bu örneğimizin tekniği çok kolay. Sizleri hiç sıkmadan aksine eğlendirerek yapmanızı sağlayacak. Bu muhteşem örgümüze hemen başlayıp  çocuklarımıza,  sevdiklerimize ve kendimize harika atkılar yapalım.

Malzemeler

İp

İpinizin kalınlığına uygun şiş

Yapılışı

Örgümüze haroşa ile başlıyoruz iki veya dört sıra yapabilirsiniz. İlk ilmeğimizi alıp diğer ilmeğe şişimizi geçirip üç kere doluyor ve bir kerede örüyoruz. Bu sıra bu şekilde bitiyor.

şiş ile oklava modeli 1 resmi  şiş ile oklava modeli 2 resmi

Çoğu örgüde ilk ilmek örmeden alınır. Bun da örüyor ve uzatıyoruz. Daha sonra bir önceki sırada doladığımız üç ilmeği açıp sol şişe geçiriyoruz. Sağ şişimizi soldan sağa doğru sokarak üçünü birden örüyor ama şişten çıkarmıyoruz. Bir kez daha ipi dolayıp örüp öyle çıkarıyoruz.

şiş ile oklava modeli 3 resmi  şiş ile oklava modeli 4 resmişiş ile oklava modeli 5 resmiBu sıradan sonra yine haroşa devam ediyor ve haroşa dan sonra yine örnek koyuyoruz. İşte bütün örneğimizin zorluğu bu. Yani çok kolay hanımlar eliniz alıştıktan sonra çok hızlı ilerleyen bir örgü oluyor şimdiden kolay gelsin.

şiş ile oklava modeli 6 resmiSevgili hanımlar, atkılarınız için harika bir model olacaktır. İyi günlerde kullanın.

 

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git