Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Anlatımlı Tnus İşi Çilekli Çanta Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün de sizlerle eminim hepinizin çok severek yapacağı ve çeşitli yerlerde farklı şeyler yaparak harika görünmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin, bebek battaniyesi, çanta, yastık, bere, diz örtüsü, atkı bir çok rahatlıkla yapabileceğiniz ve inanın çok basit örmesi olduğundan sevdiklerinize hediyeler yapabilirsiniz. Bence bu örneğin bu kadar kolay olduğunu bilseydiniz, şimdiye kadar çoktan yapmış olurdunuz. Ama şimdi gördüğünüzde hemen başlayacağınıza eminim. Kız bebeklerimize çileklerini pembe, kırmızı olarak da uyguladığınız da çok yakışıyor.

Malzemeler

Kalın yün

Uzun şişe benzeyen tığ ( afgan tığı) 4 numara

Yün iğnesi

Makas

Yapılışı

Şimdi ilk olarak çantamızın boyutuna göre  zincir çekmemiz lazım. Biz normal çanta için 60 tane zincir yaptık. Şimdi örneğimizi kurmaya başlıyoruz. İkinci ve üçüncü ilmeğimize batıp ilmek çıkarıp, dördüncü ilmeğimizin tığ başını alarak aynı ilmeğe beş tane ikili tırabzan yapıyoruz. Ve daha sonra yanındaki 3 ilmeği tığ başını almadan yine ilmekler çıkartıyoruz. Daha sonra sıra başına kadar iki ilmek alarak kesiyoruz.

çilekli çanta 1 resmi    çilekli çanta 2 resmi

Daha sonra yeşil ipimizle zincirle sabitleyip, her ilmeğe batarak tığ başını almadan ilmekleri alıyoruz. En son aldığımız 5 ilmeği bir toplayıp, 1 zincir çekip kapatıyoruz ve çileğimiz oluşuyor. Daha sonra geri dönerek 2 ilmeği bir alarak yine keserek geliyoruz.

çilekli çanta 3 resmi    çilekli çanta 4 resmi

İkinci katına geçtiğimiz de yine kırmızı ipimizle bu sefer 3 zincirin ortasına çileğimizi kuruyoruz. Yani 5 tane ikili tırabzan yaparak yine yukarıda olduğu gibi çileklerimizi oluşturacağız.

çilekli çanta 5 resmi

Sevgili hanımlar, inanın çok basit ve rahatlıkla her yerde kullanılan harika bir örnek. Çanta olarak yaparsanız uç kısımlarına da zincirlerle sap kısmını da yapabilirsiniz. İçerisine astar dikip rahatlıkla kullanabilirsiniz.

çilekli çanta 6 resmi

İyi günlerde kullanın.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.