Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Çanta Modelleri

El Örgüsü Çanta Modelleri

Giydiğimiz elbiseler kadar onlara eşlik eden ve tamamlayan aksesuarlar, ayakkabı ve çantalar da bir o kadar önemlidir. Bunun için kombinelerinize verdiğiniz önemi tamamlayıcı öğelere de vermelisiniz. Ancak bu şekilde şıklığı yakalayabilirsiniz. Aksi halde şık bir elbise yanlış çanta seçimi yüzünden mahvolabilir. Kıyafetlerinizle birlikte kullandığınız çantaları hazır olarak alabileceğiniz gibi el örgüsü olanları da tercih edebilirsiniz.

El işi çantalar çok eski zamanlardan beridir yapılmış olsa da değişen moda akımları ve değişen, gelişen iplik türlerine göre yeni, modern örgü çanta modelleri ve örnekleri ortaya çıkmaktadır. Yapacağınız örgü çantalar ile şıklığınızı tamamlayabilir ve girdiğiniz ortamda farklılığı yakalayabilirsiniz. Çünkü el emeği ürünler tek ve eşsizdir. Girdiğiniz ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekmek için size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

 Renkli örgü çanta modelleri daha çok günlük kullanım için yapılan modelleri içermektedir. Pembe, kırmızı, bordo, yeşil, mor, sarı, beyaz, krem, kahve tonları aklınıza gelebilecek her rengi günlük çanta yapımında kullanabilirsiniz. Sade ve düz olan günlük kıyafetlerinizi bu renkli çantalar ile tamamlayabilirsiniz. İsterseniz tek renk ve düz örebilir, dilerseniz de birden fazla rengi bir arada kullanarak daha renkli çantalar elde edebilirsiniz. Günlük kullanım için yaptığınız renkli çantaları çok küçük boyutlarda örmemek sizin yararınıza olacaktır. İster kola çantası şeklinde dilerseniz de sırt çantası şeklinde örerek kullanabilirsiniz.

El örgüsü bayan çantaları oldukça fazla çeşitlidir. Büyük küçük boyutlarda yapılanları olduğu gibi ince iplik, kalın iplik gibi farklı ip türleri ile yapılanları da mevcuttur. Aynı zamanda örgü bayan çantalarının günlük kullanım için olanları olduğu gibi özel davetler, özel günler için yapılanları da mevcuttur. Sizin ihtiyacınız ve kullanım alanınız her ne ise ona göre bir tercih yaparak örmeye başlayabilirsiniz. Düz ve sade olarak ördüğünüz örgü çantalarınızı ince tığ işi örgü ile motifler yaparak süsleyebilirsiniz. Çiçek, yaprak yapabilir veya hayvan motifleri işleyerek çantanızın üzerine ekleyebilirsiniz.

En değişik örgü çanta modelleri arayanlar sitemizde bulunan görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

Örgü Kız Bebek Süveter Modelleri

  Özellikle de bebekler için yapılan birçok farklı bebek takımları, örgüleri bulunmaktadır. Bebek örgüleri küçük parçadan oluştuğu için örmesi daha kolay ve keyiflidir. Bebek örgülerinden dikkat edilmesi gereken nokta ise ipinin doğru şekilde seçilmesidir. Eğer tüylü ipler alırsanız ve kullanırsanız bebeğin ağzına kaçabilir vya naylonsu ipler kullanırsanız da hem örnek hoş durmaz hem de kullanışlı olmaz. Bunun için kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu olan bebe yünlerini kullanınız.

Erkek bebekler için süveterler örüldüğü gibi kız bebekler içinde birçok farklı ve şık süveter modeli bulunmaktadır. Örgü kız bebek süveter modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan modeller olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde mevcuttur. Ebruli iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak şık bebek süveterleri örebilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı örgü kız bebek süveter örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli seçerek

örmeye başlayabilirsiniz.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Örgü

Penye İpten Battaniye Modelleri

Siz de her zaman aynı çeşit örgülerden sıkılan biriyseniz, şimdi bahsedeceğim penye ipten yapılan battaniye modelleri tam da size göre.
Ukrayna’dan ta buralara kadar gelen bu akım son günlerde çok trend. Tam olarak bu kocaman penye ip ve devasa şişler veya tığlar ile yaşayacağınız deneyim, bildiğiniz bütün örgü stillerini sizlere unutturacağına ve yeni dünyalara kapı açacağına emin olabilirsiniz.
Bu penye ipten yapılmış battaniye modelleri neden yapılır kısmına gelirsek. Aslında bu battaniyelerin yapılma amacı tam olarak sizin ihtiyaç, zevk ve hayalinize kalmış. Kimi zaman, kış aylarında uyurken sizleri ısıtacak, kimi zaman halınızın üzerinde bir dekorasyon malzemesi olacak, kimi zaman da hediye olacak bu penye ipten yapılmış battaniye modelleri. Hem kolay olması hem ekonomik olması açısından oldukça talep görmektedir.

Gereken malzemeler ise dükkânlardan temin edebileceğiniz penye bir ip ve onun için tasarlanmış bir tığ olacaktır. Renk, renk ve boy, boy olan bu battaniyeleri malzemelerini temin edip, örmeye başlayarak dev tasarımlara imza atabilirsiniz.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel

Kolda Örülen Boyunluk Modelleri

Bu yıl kadınlar kolda örülen boyunluk modelleri ile sıcak bir kış geçiriyor. Hem basit örülüşü hem de ucuz maliyetli olması bakımından kolda örülen boyunluk modelleri kadınların favorileri içinde en üst sırayı aldı. Hem şık hem de rahat kullanımları ile tercih edilen boyunluklar soğuk havalarda kadınların en çok kullandığı giyim eşyaları arasında.

Kolda örülen boyunluk modelleri şık olmalarının yanı sıra çok rahat kullanıma sahipler. Atkıların yerini çoktan alan boyunluklar aksesuar olarak da kullanılabiliyor. Kalın iplerle örülen boyunlukların kolda örülenleri bu yıl oldukça moda. Kolda boyunluk örmek hem pratik hem de çok ucuz maliyetli. Çok kısa sürede örülebilen boyunluklardan kendinize istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Kolda örülen boyunluk modelleri kalın iplerle yapıldığı için çok kısa sürede tamamlanıyor. Özellikle kalın ip kullanmak gerekir. Kollar şiş gibi kullanılır ve ilmek atılır. Şişe ihtiyaç olmadan çok kısa süre içinde harika kolda örülen boyunluk modelleri elde edilebilir. Farklı renkler kullanarak da boyunluk yapmak mümkün.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

Bayan Eldiven Modelleri

  Bayanlar kombinelerinde ana parçalar kadar aksesuar seçimine de bir o kadar önem vermektedir. Aksesuarlarınızı doğru olarak seçerseniz şıklığı ve zarifliği daha kolay yakalarsınız. Aksesuar seçiminde ise hazır olarak satılan birçok ürünün yanı sıra örgü parça ve ürünlerde bulunmaktadır. Özellikle de el örgüsü ve el emeği ile yapılan ürünlerin değer kazanması ile beraber daha fazla kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır.

Bayanların kombinelerinde kullanmaktan hoşlandıkları eldiven modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda şiş örgüsü ile de yapılan bayan eldiven modelleri bulunmaktadır. Şiş örgüsü ile yapılanlar daha çok kış ayları ve günlük kullanım için uygun olurken ince ve tığ işi örgü ile yapılan eldivenler ise daha çok kombine tamamlayıcı her mevsim kullanabilen ve daha çok klasik abiye eldivenlerdir. İp seçimini yaparken seçtiğiniz modele ve nerede kullanacaksanız ve hangi kombine eşlik edecek ise ona göre seçerseniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

Örgü Kız Çocuk Bereleri

  El emeği ve el örgüsü ürünlere verilen değerin artması ile beraber örgü parçalara olan ilgi artmış ve bununla da beraber kullanım alanları, model ve örnekleri oldukça ilerleme göstermiştir. Örgü ürünler arasında yer alan örgü bereler kış aylarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Hazır olarak satılanları olsa da el örgüsü berelerin yerini tutmamaktadır. Sizlerde hem kendiniz hem de çocuklarınız için birbirinden şık bereler örebilirsiniz.

Örgü kız çocuk bereleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanı

ldığı şık ve farklı bere modelleri de bulunmaktadır. Bunun dışında ise simli, ebruli iplikler ile de örülen bere modelleri mevcuttur. Ördüğünüz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Ortaya iyi sonuçlar çıksın ve tüylenme olmasın derseniz mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz.

Örgü kız çocuk beresi modelleri için sitemizde yer alan görselleri inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Telefon Kılıfı Modelleri

Gündelik hayatta elimizden düşürmediğimiz teknolojik aletlerden biri olarak cep telefonu çoğu zaman kazara düşmekte ve kırılmaktadır. Bu nedenle telefon kılıfları da sıkça kullandığımız eksesuarlardan olmuştur.

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında da sıkça karşılaştığımız DIY (Do It Yourself) yani kendin yap akımı şimdi cep telefonları için el örgüsü telefon kılıfı modellerinde kendini göstermektedir.  Evde kendi emeğinizle çok kolay el örgüsü telefon kılıfı modelleri çıkartabilirsiniz.

El örgüsü telefon kılıfı  modelleri sevdiklerinize vereceğiniz güzel hediyeler olabilir. Genç kızlar için çiçekli, renkli,  hayvan figürlü modeller eşiniz için  düz renkleri tercih edebilirsiniz.  Hangi figürleri kullanabileceğiniz tamamen sizin yaratıcılık ve hayal gücünüze kalmıştır.

El örgüsü telefon kılıfı modelleri için kullanabileceğiniz malzemeler; renkli ipler, tığ, düğme, boncuk vb. Süsleme malzemeleri.  Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun büyüklüğüne göre tığ ile işlemek ve üzerini isteğinize göre süslemektir. Süslemelerden hoşlanmıyorsanız eğer el örgüsü telefon kılıfı modellerinizi işlerken model koyarak ta renklendirebilirsiniz.  Evde kendi el örgüsü telefon kılıfı modelleri yapmak için durmayın başlayın!

Kategoriler
Bayan Örgüleri Dantel Örgü

Örgü Saç Bandı Modelleri

Günümüzde el emeği ve el örgüsü ile yapılan ürünlere verilen değer giderek artmış ve bununla beraber de kullanım alanları, örnek ve modelleri oldukça genişlemiştir. Bunlardan biri de örgü saç bandı modelleridir. Eskiden de yapılıyor olsa da el örgüsü ürünlerin yeniden değer kazanması ile beraber günümüzde daha fazla yaygınlaşmış birçok model ve örneği ortaya çıkmıştır.

  Örgü saç bandı modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi şiş örgüsü ile yapılan modelleri de mevcuttur. Örgü saç bantlarını günlük hayatınızda kullanmak için yapabileceğiniz gibi özel davetler içinde örerek kullanabilirsiniz. Günlük hayatta kullanmak için öreceğiniz saç bantlarını renkli ve sade modeller seçebilir, özel davetler için öreceğiniz modelleri ise daha çok klasik renk ve modeller de tercih edebilirsiniz.

Örgü saç bandı örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Yetişkinler için yapılan modellerinin yanı sıra çocuklar için yapılanları da vardır. Kız çocukları ve bebekleri için yapılan saç bandı modellerinde ise daha çok pembe, pudra gibi renkler kullanılır ve süslemeler yapılır.

 

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Çanta Modelleri

Günümüzde el emeği ile yapılan ürün ve parçalar daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Bunun nedeni ise el emeğine verilen değerin artmasıdır. Günümüzde özellikle de giyim sektöründe çok fazla el emeği ürüne rastlamak mümkündür. Hem kıyafet ve kombinelerde hem de çanta, aksesuarlarda bunu görmek mümkündür.

Çantalar kombinelerimize renk katan ve tamamlayan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Çantalarınızı çok paralar vererek hazır almak yerine el becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak el örgüsü ile yapabilirsiniz.

   El örgüsü çanta modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanlar olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı çanta modelleri de mevcuttur. Aynı zamanda hasır iplikle, ebruli iplik, sakallı iplik gibi farklı ip türlerini kullanarak şık ve farklı çantalar da örebilirsiniz.

   El örgüsü çanta örnekleri arasında tığ iş örgü ile yapılanlar olduğu gibi şiş örgüsü ile yapılan modeller de vardır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercihe ederek örmeye koyulabilirsiniz.

Değişik el örgüsü çanta modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

Örgü Penye İpten Paspas Modelleri

Penye iplikten ürün yapmak ve ayrıca birçok şey ortaya çıkartmak mümkündür. Evde dekor amaçlı yapılan kutular, sepetler, saksı giydirme, tabak altlıkları gibi farklı tarzları da oluşturmak mümkündür.

Bir yandan da örgü penye ipten paspas örnekleri de oluşturmak mümkün kılıyor. Aynı zamanda bir tarz ve stil oluşturmak istiyorsanız aynı dekor oluşturmak mümkündür; puflar, sandalye ya da koltuk üstü yastıklar, gibi alternatifler yapmak mümkündür. Ev tekstilin dışında bayan çantaları da penye ipten örgü yapmak mümkündür. Evde hangi odada ya da mekânda bütünlük oluşturmanız isteniyorsa bu malzeme size çok yardımcı olacaktır. Renkleri birbirine ile kombin yapmak mümkündür. Tek renk kullanarak da süslemeler ile sekil vermek yine mümkündür. Taş ya da ahşap zeminler içinde hangi renkler ve desenleri kullanmak mümkün, bu galeri de göreceksiniz. Bu modeller yapmak istediğiniz paspas stilleri için birçok ürünün temelini de oluşturacaktır.

Ev dekor tarzını ve stilini oluşturmak isteyen becerikli hanımlar örgü penye ipten paspas modelleri yaratıcılığı ortaya çıkartacaktır. Penye örgü paspas yapmak isteyenler için sitede bulunan galeri ki örnekler güzel seçenekler sunacaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Örgü

Kız Çocukları İçin Örgü Patik Modelleri

Bugün sizlere patik modelleri serisinden devam edeceğiz. Kız çocukları için örgü patik modelleri arasında birçok çeşidin yanında ayakkabı gibi olanlarda var. Bu tarz kullanımlar bu sene oldukça moda. Kız çocukları için eğlenceli ve modern tarzda kullanımları bu bölümde bulmanız mümkün olacak.

Kız çocuklar malum giyim kuşam merakına çok erken yaşlardan başlarlar. Kendi stillerini yaratmak için de farklılık ararlar. Bu örgü kız çocuk patik örnekleri bu açıdan tatmin edici olacaktır. Evde terlik kullanımı tercih etmeyenler için de oldukça güzel bir tercih olacaktır. Kış ve sonbahar mevsimleri için rengârenk ve şık kullanımlar için motifleri burada bulacaksınız. En yeni trend örgü patik örnekleri arasında secim yapmakta zorlanabilirsiniz. Kız çocukları için çiçek, bitki, geometrik desenli patik motifleri için bolca farklı örnekleri ile sunumunuza hazırdır. Ayakkabı tarzında örneklerden haberiniz var mı? Evet yanlış duymadınız.

Bu örneklerin arasında converse kız çocukları için örgü patik örnekleri de burada bulabilirsiniz. Nasıl yapıldığına dair fikir verecek notları resmin alt kısmında bulmanız mümkün.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Örgü

El Örgüsü Bayan Tunik Örnekleri

Birbirinden güzel ve farklı modeller arasında sizlere el örgüsü bayan tunik örneklerini tanıtmak istiyoruz. 2017 kış ve sonbahar sezonu için popüler olan tüm modelleri burada görmeniz mümkün olacak.

Renkler ve kendinden desenli yün çeşitleri ile birçok farklı örneği çıkartmanız mümkün olacaktır. Yaka ve boğaz kısımları için ayrıca ne tür farklılıklar oluşturabileceğinizi bu örgü tunik modellerinde görmeniz mümkün. Kol tercihleri olarak da farklı alternatifleriniz olduğunu bu bölümde yer alan örnekler sayesinde görmüş olacaksınız. Tek renk kullanımlar için kendinden desenli örgü modelleri başlı başına bir sanat şaheseri gibi. Yaka kı

smı ayrı bir örgü, diğer bölümleri ise tığ ile yapılan el örgüsü bayan tunik örnekleri de bu bölümde yer alıyor. Arzu edenler için yaka kısımlarında düşme ve fermuar kullanımları da nasıl kombin yapıldığını göreceksiniz.

Düz kesim örgü bayan tunik örneklerinde şık duruyor ancak belden itibaren genişleyen modellerde sizlere güzel fikirler sunuyor.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Saç Bantları

El örgüsü saç bantları konusunda sizlere farklı fikirler vermek istiyoruz. Birbirinden farklı motifte ve desende kullanımlar için bu bölümde yer alan modeller size birçok öneri oluşturacaktır.

Gündelik ve iş temposunda kullanabileceğiniz el örgüsü saç örnekleri için birbirinden farklı ve kullanım acısından seçenekli olanları bu galeri bölümünde sunuyoruz. Kış döneminde bere ve şapka kullanımı sevmeyenler için oldukça uygun olan örgü saç bandı modelleri arasından kendi tarzınıza uygun olanları beğeni ile uygulayabilirsiniz. Ya da kendi tarzınızı bu seçenekleri kombine yaparak oluşturmanız da mümkün olacaktır. Eğer yün kullanmak istiyorsanız el örgüsü saç bandı için farklı seçenekler var. Saç örgü, timsah sırtı, baklava örgü modelleri gibi kullanımlar şık ve spor bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yün kullanımı dışında tığ işi ile de motifli örgü saç bandı modelleri üretebilirsiniz.

Dantel ve üzerine yapacağınız farklı süslemeli saç bantları da farklı kullanım oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Polar kumaş üzerine de giydirebileceğiniz süsler ya da motifler aynı zamanda sizlere güzel fikirler kazandıracaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Eldiven Modelleri

Bu senenin el örgüsü eldiven modellerini merak ediyorsanız, muhakkak bu bölümü ziyaret edin. Hanımlar, herkese hitap edecek bir seçki yaptım. Bu seçenekler arasından birçok fikir geliştirmeniz mümkün olacak. Birebir uygulamaktan keyif alacağınız bu modeller arasında kendi stilinize ve giyim tarzınıza uygun olan el örgüsü eldiven örneklerini bir kenara saklayın!

Bu bölümde yer alan fotoğrafları büyüterek detaylı incelemeniz de mümkün. Örgü örnekleri ise birer sanat eseri gibi! Aynı zamanda yaş kategorisi de kendi içinde ayrılıyor ancak zevk elbette yaşla ilgili değil. Ruhu hala genç olan okuyucularım içinde en trend ve eğlenceli eldiven örgü modelleri yer alıyor. Kış için pastel renklerin dışında cıvıl cıvıl   bu senenin en moda renklerinde, nasıl süslemeler yaparak eldiven oluşturacağınızı da görmüş olacaksınız. Parmaklı ve parmaksız el örgüsü eldiven modelleri üzerine tığ işi süslemeler yapabilirsiniz.

Bunun dışında şık bayanlar eldiven üzerine dantel ya da kurdele, düğme, boncuk gibi parçalar ile kombine yapabilirsiniz. Sizde bizimle aynı zamanda kendi modellerinizi paylaşabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Dantel Örgü

Örgü Çanta Modelleri

Sevgili okuyucular, takipçilerim bugün sizler ile çok güzel bir konu paylaşacağım. Biraz sizi 70 ve 80’lerin modasına götürmek istiyorum. Ancak günümüzde örgü tekstilinin ve dokusunun ne kadar popüler olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

Modası hiçbir zaman bitmeyecek ve üzerine hatta yenilik katılacağı bir akımdan bahsetmek oldukça da keyifli oluyor. Ben açıkçası modern yaşamın içinde ufak tefekte olsa nostalji kullanımlarını çok seviyorum. Bugün sizlere örgü çanta modellerinden bahsedeceğim. Evet, yanlış okumadınız. Bir dönem yaz, kış deneden her hanımın nerdeyse elinden eksik olmayan örgü çanta tipi artık yeniden vitrinlerde yer alıyor. Bizde elbette geri kalmıyoruz moda trendlerinden; istediğiniz tarzda örgü çanta modellerine yakışan örneklerden bir galeri oluşturdum.

Hasır modellerin yanı sıra yün ve pamuk iplikten yapılan örgü bayan çanta örnekleri bu galeri bölümünde bulunuyor. Birbirinden farklı ve renklerin istenildiği gibi kullanıldığı bu el örgüsü çanta örnekleri size oldukça fikir verecektir. Hem spor hem de şık giyimler içinde aynı zamanda örgü çanta stilleri yer almaktadır.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel

Örgü bayan elbise modelleri

Hanımlar farklı şeyler yapmak isteyenler, bu bölüme bayılacağınızı biliyorum. Gelin bugün kendi süsümüz için bir şeyler deneyelim. Örgü bayan elbise modelleri için neler yapabileceğimize bakalım. Kış dönemi yaklaşınca içimizi sımsıcak tutan ve saran örgü örnekleri arasında elbise de yer alıyor. Benim açıkçası oldukça hoşuma gidiyor. Hem doğal görünmek mümkün hem de şık ve sıradan… Bu açıdan sizlere seçtiğim, vitrinlerde yer alan en pahalı markalara aşık atacak modelleri bir araya topladım. Bunların her birini deneyebilirsiniz. Becerikli hanımlar aynı zamanda sizler için de farklı elbise örgü modellerimiz bulunuyor.

orgu-bayan-elbise-modelleri

Uzun ve kısa örgü elbise modelleri dışında aynı zamanda büyük bedenler içinde tunik ya da uzun kullanımlı örgü bayan elbise modelleri yer alıyor. Yaka ve kol kısmı içinde birçok alternatifi bir arada göreceksiniz. Boğazlı ya da sıfır yakalı olanlar içinde aynı zamanda farklı kullanımlı örgü modelleri yer alıyor. Hanımlar bu elbise örgü modellerini aynı zamanda tığ ile de yapabilirsiniz ya da şiş ile yapmanız da mümkün. Kollar ya da elbise eteklerine tığ işi motifler ile farklı modeller oluşturabilirsiniz.

Hanımlar aynı zamanda kış ve ilkbahar içinde güzel modeller bu bölümde yer alıyor. Yaz akşamları ya da ilkbaharın serin esintisinde farklı kıyafet denemeler içinde muhakkak elimiz bir örgü elbise modeline gider. Her zaman şık ve farklı görünmemize yardımcı olduğunu iddia edebilirim. Çiçek motifleri, bitki ya da yaprak desenleri, kare örgüler, ya da tek parça kullanımlı örgü elbise modelleri için neler yapabileceğinizi bu bölümde göreceksiniz. Renkler konusunda serbest olun, hanımlar. Tek ya da çift renk uygumalar da mümkün olacaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri

El Örgüsü Kız Bebek Kıyafeti

Birbirinden minnoş el örgüsü kız bebek kıyafeti için size bazı önerilerde bulunmak istiyorum. Bu bölümde sizler ile galeri paylaşımı yapacağım. Bu bölümde; örgü kız bebek kıyafetleri üzerine neler yapabileceğimizi hep birlikte göreceğiz. Aslında bakıldığında hanımlar, yaratıcılığın gerçekten sınırı yok gibi. Hele söz konusu olan bebeklerimiz ise. Eminim bu bölümü takip eden anneanne ve babaanne de bulunuyor. Eğer mümkünse onlarla da paylaşmanızı öneririm. Torunları için nefis el örgüsü bebek kıyafeti başlayacaklarından eminim. Elbiseler, etekler, tulumlar, hırka ya da kazaklar, evde giyinmeleri için panço tarzı kullanımlar gibi seçenekleriniz o kadar çok ki dolapta eksik gördüğünüz parçaları tamamlamanız mümkün olacak.

El örgüsü kız bebek kıyafeti için en sık akla gelen kullanımlardır herhâlde; bu örgü modelleri arasında bütünü örgü kız elbise örnekleri de yapabilirsiniz. Elbiseleriniz için güzel süslemeler yapmanız da mümkün olacaktır. Kemerler, boncuk süslemeler, çiçek motifli süslemeler oldukça farklılık katacaktır. Aynı şekilde tulum modelleri içinde kız bebekler için harika seçenekleri bu kısımda göreceksiniz. Yarı kumaş, yarı örgü olan modeller de bu bölümde yer alıyor. Her ikisini kombine yapabileceğiniz nefis modeller var. Paltolun arzu edenleriniz olabilir. Kışın minik ayaklar ve bacaklar korunsun diye sizce de harika olmaz mı? bu galeri kısmında bu tarz uygulamalarda göreceksiniz.

Sevgili arkadaşlar kız bebekler için örgü bluz da yapabilirsiniz. Güzel tığ işi motiflerden farklı parçalar yapabilirsiniz. Bu bluz modellerini aynı zamanda her eşya ile kombine yapabilirsiniz. Hem spor hem de şık bir görünüm oluşturacaktır. Bunun dışında mini mini farklı modelli, motifli etek örgü modelleri yapabilirsin. Kıyafetlerinizi de tamamlamak için aynı örnek patik örgü bebek modellerini unutmayın.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Dantel Genel

El Örgüsü Ev Aksesuarı İçin Modeller

Eviniz değişiklik yapmak ihtiyacı her zaman farklı arayışları besliyor. Demode bazı fikirlere bugün rafa kaldırmaya ne dersiniz? Aslında ufak dokunuşlar ile neler yapabileceğinizi görmek size de iyi gelecektir. Tığ işini kullanarak birçok el örgüsü ev aksesuarı için modeller oluşturmamız mümkün. Bu galeri de bu konuda sizler ile neler yapabileceğimizi göreceğiz. Bu örgü işler ayrıca tamamen sizin stilinizi yansıtacaktır. Hatta kendi modanızı ve ekolunuzu yakalamak için elinize fırsatta geçecektir.

Kendi sosyal hesaplarınızda ayrıca bu örgü ev aksesuarı modelleri paylaşmanız mümkün olacaktır. Evinize ve mekanınıza hem sıcaklık hissi de verecektir. Örgü yün örnekleri her zaman eskiye dair bir nostalji esintisi yaratır ancak son yıllarda oldukça sık kullanılıyor ve üstelik yaratıcılığı geliştiren modeller de var.

Koltuk üstü kullanılan battaniyeler, koltuk üstü örtüleri, yün işi paspaslar, kırlent üzerine işlenen yün işi örgü işleri sadece bunlardan bilinen birkaçıdır. Sevgili hanımlar, başka neler yapabiliriz? evdeki saksılar içinde yün kaplar yapabilirsiniz. Üstelik büyükten küçüğe kadar renk renk aynı model yaptığınız ev örgü örnekleri sayesinde evde bulunan pencere kenarı çiçek saksılarınıza nefis bir tarz yaratmanıza vesile olacaktır. El örgüsü ev aksesuarı için modeller arasında su kapları ve mataralarınız içinde güzel renklerden ve süslerden tığ işi örnekler yapabilirsiniz.

Sonbahar ve kış havasını bu şekilde istediğiniz gibi bir havaya sokmanız mümkün olacaktır. 2016 ve 2017 yılının en güzel örgü ev aksesuarı modelleri yaratmanız mümkün olacaktır. Tığ işi için ise örgü bardak altlık modelleri içinde yapabilirsiniz. Nasıl modeller uygulamanız gerektiği konusunda size bu galeri bölümünde harika örnekler sunuyor olacağım. Sizin de eminim fikirleriniz olacaktır. Benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel Örgü Yelek Modelleri

Örgü Televizyon Battaniye Modelleri

Hanımlar bugün sizinle, kış günlerinin vazgeçilmez örgü modellerinden biri hakkında paylaşımda bulunuyor olacağım. Örgü televizyon battaniye modelleri evlerimizin bir kösesinde bizi ısıtmak için bekler. Hatta evde kıskançlıklara bile neden olabilir. Bir çocuk bebeklik battaniyesi sahiplenmesi gibi, vazgeçilmemiz olur. Evde en huzurlu olduğumuz anlarda üstümüze bir battaniye isteriz, televizyon karşısındaki uyuklamaların en güzel nedenlerinden biri olur. Peki, 2016-2017 örgü televizyon battaniye modelleri hakkında ne kadar bilgiye sahipsiniz? Yeniliği ve her daim farklılığı seven hanımefendiler bu bölümde sizler için harika örgü battaniye modelleri seçtim. En yeni ve trend piyasa da bulunan modellerin nerdeyse birçoğuna bu bölümde göreceksiniz. İsterseniz satın alın isterseniz örmek için harekete geçin, her iki durum içinde sizlere bu bölümde yer alan örgü battaniye modelleri yardımcı olacaktır.

 

Renkleri siz karar verin ancak bu senenin genel olarak modası bu yün örneklerden ibaret. Arzu eden hanımlar elbette evlerinin dekoruna ve salonda bulunan koltuk takımlarına göre de renkler seçebilirler. Kış için renk ahengi olmaz diye düşünmeyin, bu konuda kendinizi sınırlamamanız gerektiğini galeri kısmında göreceksiniz. Örgü televizyon battaniye modelleri için tek parça örgü tipleri ya da kare modeller de bulunmaktadır. Hangi örgü tipini sevdiyseniz önce ondan başlayın, ben eminim bunun ardı arkası kesilmeyecektir.

 

Ev halkandan herkes dizlerini örten birer battaniye sahip olabilirler. Örgü battaniye modellerinizi isterseniz süslü, isterseniz kendinden motifli sade bir örnekler de yapabilirsiniz. Kenarları yine püsküllü ya da tığ işi ile de dekore edile bilinir.  Piyasa da satılan modellerin üstünde yer alan bu galeride ki örnekler size ayrıca güzel fikirlerde verecektir. Hediye olarak da örgü televizyon battaniye modellerini tercih edebilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Örgü Yelek Modelleri

El Örgüsü Bluz Modelleri

Hamarat hanımlar, sizlere sesleniyorum. Bugün sizinle tam size uygun bir model paylaşacağım. Bu galeri kısmında birbirinden güzel örneklerde el örgüsü bluz modelleri yer alıyor. Bu örgü bluz modelleri arasında kış, sonbahar ve ilkbahara da dahil olmak üzere birçok mevsime uygun tarzda ve kullanımda örnekler yer alıyor. Bu kullanımlar ve yapımlar için ip ve yün çeşitlerinizi istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz. Renk secimi tamamen sizin zevkinize bağlı olarak değişebilir. Arzu eden hanımlar, kullandıkları iplerin dokusuna göre renk skalasını arttırabilirler. Model olarak ise birçok farklı ve en yeni trend bluz örgü modellerini burada bulabileceksiniz.

Bu fotoğraf galeri kısmında birçok model yapılmış ve denenmiştir. Aynı zamanda piyasa da bu örgü bluz modellerine uygun tarzda kullanımlar bulacaksınız. Ve bu vesile ile modayı önden takip etmenizi öneririm. 2017 yılında en trend örgü bluz modelleri arasında çiçek ve bitki ya da yaprak desenli motifler yer alıyor. Bu motifleri tığ ile de çıkartmanız mümkün. Eğer şiş kullanımına alışıksanız bu tarz modellerde örgü bluz modelleri için bulacaksınız. Bluz modelleri için tarzlar oldukça geniş. Kol ve boyun, yaka kısmı için sevgili hanımlar birçok örnek bulunuyor.

Arzu eden hanımlar süs ve aksesuar üzerinden de ilerleyebilirler. El örgüsü bluz modelleri için kumaş parçası ya da kurdele gibi dekoratif uygulamalar da yapabilirsiniz. Hanımlar, sizde uyguladığınız modelleri bizimle paylaşın. Arzu edenler için sipariş üslü satın almalarda mümkün olacaktır. İsterseniz bu konuyla ilgini iletişim bölümünden bize yazabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Şal Örnekleri

Hayatın bir parçası olan moda içinde akımlar her zaman ilgimizi çekiyor. Kadınlar her zaman ilgi odağı olmaktan keyif alırlar. Bu dönemde oldukça popüler olan el örgüsü işler arasında vazgeçilmezler arasında şal örnekleri de yer alıyor. El örgüsü şal örnekleri için size güzel fikirler vereceğim. Geleneklerimizden hiç kopmaya niyetimiz yok. Elbette yenilik için de var olan örnekler ise bize yaratıcılık da katıyor. Bu konularda size güzel fikirler verecektir. El örgüsü şal modelleri için de kare ya da farklı boyutta kullanımlarda söz konusudur. Renkler konusunda inanılmaz güzel örnekleri bu bölümde göreceksiniz. Şal örgü örnekleri arasında tek renk kullanımların yanı sıra aynı zamanda ajurlu renkte kullanımlarda olacaktır. En yeni örgü şal örnekleri arasında model olarak birbirinden farklı yapımları bu kısımda yakalayacaksınız. Modern, klasik, bohem, Kızıldere ya da İskoç tarzında el örgüsü şal örnekleri içinde yer alıyor.

 

Şal örgü modelleri piyasa da son yıllarda oldukça popüler. Üstelik örgü tekstil sektörüne giriş yaptığından beri dış piyasa da birçok örneğini görüyoruz. Hanımlar bu bölümde sizlere bu erişimleri sağlıyorum. Tüm örnekler en yeni şal örgü modelleri arasında yer alıyor. Süsleme kısımları ise tercihe bağlı olarak değişebiliyor. Kalın ya da ince şal taşımak istiyorsanız yün seçiminizi bu duruma göre tercih edebilirsiniz. Dış mekân için neler kullanabilirsiniz ya da iç mekan için hangileri ilginizi çekiyor, bu konuda size güzel şal örgü modeli veriyor. Ufak tefek yapacağınız süslemeler ile neler yapabileceğinizi ayrıca bu bölümde görebilirsiniz. Şal örnekleri arasında panço tarzı şal örgü modelleri de yer alıyor. Arzu eden hanımlar şal üzerine yapacakları farklılıklar ile görünüşünü hırka ya da benzer bir duruş sergileyebilirler.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

Örgü Bayan Atkı ve Şapka Modelleri

Hanımlar bugün size en yeni ve trend örgü bayan atkı ve şapka modelleri hakkında paylaşım yapacağım. Sizler için seçtiğim nefis modeller arasından eminim çok kararsız kalacaksınız. Ama hemen endişe etmeyin, önce palto ve kış giyim için kullandığınız montlarınıza bir göz atın, sonra da kombin için kendi zevkinize uygun örgü atkı ve şapka modellerini seçin. Sanırım ilk defa örgüye başlayan hanımlar ilk işe atkı yapmakla başlamışlardır. Neden şapka yapmayasınız ki? Becerikli hanımlar eminim bere görünümde olan örgü örneklerine şapka görünümü vermekte zorlanmıyorlardır. Bu bölümde size hiçte imkânsız olmadığına tanıklık edecektir. Ne mi? Elbette örgü şapka yapımının. İstediğiniz model örgü şapka yapmak mümkün olacak. Üzerlerine nasıl bir kombin yapabilirsiniz? Hangi süsler sizin tarzınıza uygun? Sade kullanım mı tercih ediyorsunuz? Bunların hepsine siz karar verin, birbirinden güzel örgü bayan atkı ve şapka modelleri arasında kendinize bir koleksiyon yapın.

 

Hanımlar, örgü şapkalarını kasket şeklinde yapabilirsiniz. Aynı zamanda bere görünümde şapka modellerini de dikkat çekecektir. Ponponlar, püsküller, düğme süslemeler ve farklı uygulamalar ile nefis bir görünüm de galeri sizi bekliyor. Örgü atkı ve şapka modellerini aynı örnek yapabilirsiniz. Arzu edenler için ise farklı modelleri uygulayarak renkleri de kombine yapabilirsiniz. Bir takım giyinmeyi seviyorsanız bu seçenekte size birçok güzel örnek var. Örgü bayan atkı ve şapka modelleri için; saç örgü tipleri, burgu, baklava örneği, bal peteği, salaş modeller için ise yonca modeli nefis bir görüntü oluşturuyor. Kendinize sınırlamalar yapmaktan vazgeçen hanımlar örgü atkı ve şapka modellerini birbirlerine takım olsunlar diye aynı örnekte çıkartabilirsiniz. Arzu edenler farklı kombinler ile neler yapabileceğini bu bölümde görecekler.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Bolero Modelleri

2016 ve 2017 için el örgüsü bolero modelleri size harika fikirler verecektir. Bugün hanımların çok sevdiği bir giyim tarzını işlemek istiyorum. Bolero aslen bir İspanyol klasik giyim aparatı olarak bilinir. Ancak modacılar dönem dönem bu giysi türünü ön plana çıkarttılar. Nerdeyse hanımların vazgeçilmez bir aksesuarı niteliği aldı. Giyimi hem çok şık hem de güzel duran bir seçenek olarak sık kullanılıyor. Elbise, etek, pantolon üzerine kullanılırken aynı zamanda düz klasik tişört ve gömlek üstüne de oldukça uygun oluyor. Tığ işi bolero yapımı için kendinizi hazır hissedin. Dantel işlemeli modelleri de bu bölümde göreceksiniz. Size eminim birbirinden güzel fikirler verecektir. Renkler konusunda secim size bağlı. Bu uygulamalarda renk ayrıca bir seçenek olabilir. Her bir motifin bile bu tarz bolero giyiminde önemli oluyor.

El örgüsü bolero modelleri arasında yün işi modellerde oldukça kış ve sonbahar şıklığı için özel bir kullanıma giriyor. Bence mevsim her ne olursa olsun şık ve modern görünmek için bolero kullanımını hanımların tercih etmesini anlıyorum. Özellikle genç hanımlar da sık bolero kullanımını görüyoruz. Piyasada var olan modellerin dışında size bu galeri kısmında el örgü bolero modelleri için tercihler yaptım. Gündelik ve özel zamanlar için kullanabileceğiniz modelleri de beğeninize sunuyorum. El örgüsü bayan bolero için yakalıkta örebilirsiniz. Geçmeli çapraz modeller, önden düşmeli yapa bağcıklı olanlar, ön ve arka modelleri farklı olan örneklerde nefis bir görünüm kazanmanıza   neden oluyor. Bu kısımda örgü modelleri olarak da; çiçek ve bitki motifli örnekler, kalbur örneği, serin modeli, yelken modeli de güzel bir görünüm kazanmasına eşlik edecektir. El örgüsü bolero modelleri arasında sadece omuz ve kolları örten klasik modellerde yer alıyor.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

En Yeni Lif Modelleri

Türk geleneğinin en güzel çalışmalarından biridir, örgü işi. Elbette dünyanın her yerinde kadınlar örgü işine meraklı oluyorlar. Hatta balkan komsularımızdan, eğe sahillerine kadar…Bir gezim sırasında birçok örgü işi modeller görmüştüm ve oldukça heyecanlıydı. Aynı ortak kültürü taşımak ne harika diye düşünmüştüm. Bugün size aklımda olan ve harmoni yaptığım en güzel ve en yeni lif modelleri hakkında paylaşımda bulunmak istiyorsun. Çeyiz bohçalarından eksik olmayan banyo takımların arasında yer alan lif modelleri yeni fikirler ve tasarımlarla birlikte kendi içinde moda olmaya devam ediyor. Aslında hiçbir dönem modası da geçmeyecektir. En yeni örgü lif modelleri el becerinizi geliştirmeye aday nitelikte. Size bir gezi izleniminden bahsetmiştim. Turistik amaçla satılan örgü ürünleri fikri size de güzel gelmiyor mu? Üstelik ticari bir amaçla artık banyo setlerin arasında farklı malzemeden üretilenleri düşündükçe, bunun güzel bir fikir olduğu düşüncesine sizde katılacaksınız.

 

Gündelik kullanımlar için ayrı, aynı zamanda çeyizlerinizi süsleyen lif örnekleri yepyeni parçaları burada görmeniz mümkün olacak. Galeride zevkinize ve hatta banyo dekorunuza göre uygun lifler de bulunuyor. Modern, kendi içinde bir tasarımı ifade eden, kişiye özel olanlarda mevcuttur. En yeni lif modelleri arasında motif olarak geometrik olanlar, birçok rengin bir arada kullanıldığı yıldız modelleri, bitki ya da yaprak modelleri var. Bunlar arasında aynı zamanda modern izler taşıyan tasarım motifleri bulunmaktadır. Hem hediye için hem de banyo kullanımı için birçok modelli sizinle paylaştığım bu bölümde bulmanız mümkün olacak. Genç beyler ve hanımlar sizler içinde en yeni lif modelleri var. Annelerinize size özel lif örgü modelleri yaptırmayı unutmayın, lütfen. İsterseniz sevdiğiniz kişilere hediye de yapabilirsiniz. Renkler istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Örgü

Kapüşonlu Örgü Hırka Örnekleri

Hanımlar, bu galeriyi izlemeden siteden ayrılmayın! Sizler için en yeni, en trend modelleri burada topladım. El emeği göz nuru el sanatı olan örgü, kış günleri için keyifli zamanları da temsil ediyor. Açıkçası ben sezon başlar başlamaz aklıma takılan modellerden kendime bir seçki yapıyorum. Birçoğu hamarat hanımefendiler için oldukça kolay. Tecrübeniz olmamasına rağmen yapılması kolay olan modelleri de buradan yakalayabilirsiniz. Tutun annenizin eline bir şiş ile yünü istediğiniz modellerden kendinize, zevkinize uygun olanı uygulatın. Kapüşonlu el örgüsü hırka modelleri için herkese uygun örnekler var. Eşlerinize ya da çocuklarınıza da istediğiniz gibi kapüşonlu el örgüsü modellerden yapabilirsiniz. Estetik, şık görünümlü, sade okulda, işte, gündelik hayatta ve sosyal yaşamında istediğin örneklerden kendine birden fazla da model seçebilirsin. Örnekler arasında renkler kendi içinde bir coşku oluşturuyor. Sonbahar esintisi, kış için sıcak şömine başı sıcaklığı çağrıştıran kapüşonlu el örgüsü hırla modelleri var.

Yün kullanımları da modellerini belirlemenizde seçenek oluşturacaktır. İsterseniz fermuar kullanın kenarlarına motif yapabilirsiniz, hırkanın geri kalan bölümünü düz örgü ile bütünleyebilirsiniz. Sadece kapüşonlu kısmına farklı bir hırka örgü modeli de yapabilirsiniz. Kol kısımlarına aynı modeli yaparsanız harika bir örnek elde edebilirsiniz. Bu tarz seçeneklerde bu bölümde bulacaksınız. Gelelim hangi örgü modellerini kullanabileceğinize; Kenar bitimleri ponpon şeklinde olan modeller, selanik modeli üzerine çiçek motifli olanlar, saç örgüsü sırt ve kenarlara uygulanabilenler, pirinç modeli de harika bir seçenek oluşturacaktır. İsterseniz çocuklarınız ile bir model kapüşonlu el örgüsü hırka modeli oluşturmanız mümkün. Sevimli ya da bohem görünmek mi istiyorsunuz. Yavrunuzla el elle sokakta bir örnekler dolaşmak harika olmaz mı?