Kategoriler
Bebek Örgüleri

Bebek Ve Çocuk Bere Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, çocuklarımıza ve bebeklerimize harika babetler yapmak ister misiniz? Hepinizin rahatlıkla örebileceği ve çok beğeneceğiniz bu babet örneğimizi detaylı şekilde anlatacağım. Mini etekli bir prensesin ayaklarını harika gösterecek bir model.

Malzemeler

İp

Tığ

Yapılışı

İlk olarak 15 tane zincir çekip, artı 2 zincirde dönüş için zincir çekiyoruz. Yarısına kadar da sık iğne yapıyoruz.

babet modeli 1 resmi

Daha sonra dönüp aynı yerin karşısına gelene kadar ikili tırabzan yapıyoruz. Dönüşte aynı yere 5 tane ikili tırabzan yapmayı unutmayalım. Sonra kalan yeri yine sık iğne yapıyoruz.

babet modeli 2 resmi

Ayakucuna yakın yerde bir yere 2 tane ikili tırabzan yaparak artırıyoruz. Uçlarda kasmayacak şekilde artırmalar yapabiliriz.

babet modeli 3 resmi

İkinci sırayı da tamamen ikili tırabzan yaparak tamamlıyoruz. 3. sırayı da aynı şekilde tırabzanlarla devam ediyoruz. Dördüncü sırayı da sık iğne yaparak son sıramızı da yapmış oluyoruz. Toplamda 75 sık iğne yapıyoruz ve ipi koparıyoruz.

babet modeli 4 resmi

Tabanınızın düz yüzü dönük şeklinde ortadan başlayarak ayakucuna doğru ikili tırabzan yapıyoruz. Tırabzanı resimde olduğu gibi arkadan daldırarak alalım. İki sıra hiç eksiltme yapmadan bitirelim.

babet modeli 5 resmi    babet modeli 6 resmi

İkinci sırada ayakucuna yaklaşırken her iki taraftan da simetrik olarak birer tane eksiltelim. Eksiltmeyi şöyle yapıyoruz. İki tırabzanın önce birini çekelim, ikinciyi çekmeden başını atıp sonraki tırabzanı çıkarıyoruz. Onunda ikisini bir alıp, tığ da kalan diğer üçünü bir toplayalım.

babet modeli 7 resmiÜçüncü sırada önce 8 tırabzan örelim. Sonra bir eksiltelim, 3 tırabzan örelim. Bu şekilde ayak ucundan 8 tane eksiltmiş oluyoruz. Dördüncü sırada 1 eksiltme 2 tırabzan örerek devam ediyoruz böylece 6 tane eksiltiyoruz. Daha sonra önü görüp ortaya gelince 5 tane sık iğne yapalım. Sonra ikili tırabzanlar arkaya dolanıp 1 tane eksiltme yapıyoruz. Beşinci  sırada ise, 1 eksiltme, 1 tırabzan örelim, ortaya geldiğimizde 3 tırabzan eksilterek tamamlayalım. Son sıra da aynı eksiltme tekniğiyle hepsini bir toplayıp ipimizi koparalım. Daha sonra 2 kat sık iğne yapalım.

Üçüncü sıraya geçmeden 20 zincir çekelim ve zincirin ucunu daire şeklinde yapıp içini dolduralım. Kalan zincirleri de yine tırabzanlarla devam edelim.

babet modeli 8 resmi

Şimdi de alt kısmını beyaz iple sık iğnelerle daha güzel hale getirelim. Bebeklerimizin ve çocuklarımızın ayaklarını hem sıcacık tutacak, hem de oldukça şık görüntü sağlayacaktır.

babet modeli 9 resmi

İyi günlerde kullanın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.