Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Delikli Ajurlu Saç Örgüsü Modeli

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle yapılması hem kolay, hem de örgüye yeni başlayanlar için bir model göstereceğim. Bu modelimizin adını delikli saç örgüsü adını verdik. İlk kez örenler için 3 aşamadan sonra rahatlıkla öğrenilebilen ve çok çabuk yapılan bir modeldir. Bu modelimizle yelekler, atkılar yaparak gayet şık durduğunu söylemek isterim. Haydi, hanımlar ister hediyelik, isterseniz kendinize ve çocuklarınıza yapabileceğiniz oldukça kolay ve şık gösteren modelimizi yapmaya başlayalım.

Malzemeler

İp

Şiş

Yapılışı

İlk olarak örnek için 22 adet ilmekle başlıyoruz. Yani bu örneğimizde 6 ilmek ve katlarından oluşuyor. İlmekten sonra arka sıramızı düz örüp modelimize geçiyoruz. Kenar ilmeğimizi alıp 2 tane ters, 2 düz bir arada alıyoruz. Bir dola, bir örmeden alıp bir düz örüp örmeden aldığımızı ördüğümüzün üstünden geçirip örüyoruz. Son kalan 2 ilmeğimizi ters örüyoruz.

delikli saç örgüsü modeli 1 resmi

delikli saç örgüsü modeli 2 resmi

Arka sıramızda ilmekler geldiği gibi örülüyor. Şimdi ikinci sıramızda ise kenar ilmeğimizi alıp 2 ters örüp, 1 düz, 1 dola, 1 düz, 1 dola, 1 düz ve 2 ters örüyoruz. Bu şekilde devam ediyoruz.

delikli saç örgüsü modeli 3 resmi

3.cü sıramızda da 2 ters, 2 düz örüp bu sefer dolamadan örmeden alıp ördüğümüzün üzerinden alıp örüyoruz. Modelimiz bu şekilde 3 aşamadan oluşuyor.

delikli saç örgüsü modeli 4 resmi

Sevgili hanımlar, modellerinizin kol kısımlarınız da kullanabilirsiniz.

İyi günlerde kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.