Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Dikişsiz Boyunluk Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle hazır kış aylarına da girmişken muhteşem görünen ve kullanış acısından harika dikişsiz boyunluk modelimizi yapalım. Başka renkler yaparak erkeklerinde kullanabileceği bir modeldir. Şık bir elbisemizin üzerine bile siyah simli yaparak harika görünüşe sahip oluyorsunuz. Yeni yıl içinde hediye olarak yapabilirsiniz ve isterseniz de hanımlarımız için ek gelir olarak satışlar da yapabilirsiniz. Emin olun ki bu modeli herkes çok sevecektir. Haydi hanımlar, şimdi o zaman boyunlarımızı üşütmeden bu mükemmel örneğimizi öğrenip, hemen boyunluklarımızı yapmaya başlayalım.

Malzemeler

Misinalı şiş (1 metre)

ip

Yapılışı

Şimdi ilk olarak misinalı şişimizi 85 ilmek atıyoruz. Daha sonra tığ yardımıyla her ilmekten 1 tane alıp diğer misinamıza geçiriyoruz. Böylelikle toplamda 17o ilmeğimiz oluyor ve bunun amacı dikişsiz boyunluğun kendiliğinden dönmüş olarak durmasıdır. Sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz.

dikişsiz boyunluk 1 resmi  dikişsiz boyunluk 2 resmi

Şimdiki sırada da bir kesip, aynı anda da bir artırıyoruz. Yani şişimize ipimizi dolayarak artırıyoruz ve 2 ilmek alıp örerek kesiyoruz. Bu işlemi boyunluk bitinceye 40 cm ( 1 buçuk yumak) kadar sadece bunu yapıyoruz ki zaten bu şekilde artırıp keserek 2 değişik model ortaya çıkıyor.

( Şişimize ip dolamak artırıyoruz, iki ilmeği beraber almakla da kesiyoruz demektir.)

dikişsiz boyunluk 3 resmi

Aslında istediğiniz kadar örebilirsiniz fakat normal olacak şekilde 40 cm kadar yeterli oluyor. Daha sonra tamamen ördükten sonra kesip kapatma işlemine geçiyoruz. Tersten kesime başlıyoruz.İpimizi ters deyken arka tarafına alıyoruz ve 3 tane düz örüp 4 le 5 i ikisini beraber alarak kesiyoruz. Daha sonra 4 ilmeğimizi geri alıyoruz. Tekra yine 3 düz örüp 4 le 5 i kesiyoruz. Bu şekilde sonuna kadar yaparak kesme işlemizi de tamamlıyoruz. Harika görünümlü ve boyunluğumuzun uç kızımları kötü görünmemesi için muhteşem bir kesme örneği oluyor.

dikişsiz boyunluk 4 resmi   dikişsiz boyunluk 5JPG resmi

Bu şekilde keserek resimdeki gibi model oluşuyor.dikişsiz boyunluk 6 resmi

dikişsiz boyunluk 7 resmi    dikişsiz boyunluk 7

Sevigili hanımlar, bu modele bayılacaksınız. Hem yapması kolay, hem de kullanışı çok güzel bir boyunluk ördük. İster biraz daha uzun yapıp kafanıza kapüşonlu şekilde de kullanabilirsiniz.

iyi ve güzel günlerde kullanın.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.