Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Bayan Bere Modelleri

 Soğuk kış günlerinin gelmesi ile beraber atkı ve berelere olan ihtiyaç da artmıştır. Bere ve atkıların hazır olarak satılanları olduğu gibi el örgüsü, el emeği ile yapılanları da vardır. Bayanlar daha çok el emeği ile yapılmış, el örgüsü bereleri tercih etmektedir. Bunları tercih etmelerinin sebebi ise daha sıcak tutması ve daha şık durmasından kaynaklanmaktadır.

  El örgüsü bere modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik ile örülenleri olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı modeller de vardır. Son zamanlarda ebruli ipler ile örülen modeller de sıklıkla kullanılmaya başlamıştır. Ördüğünüz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih ederseniz eğer daha güzel modeller elde edebilir ve daha kullanışlı bereler örebilirsiniz.

  Bayan bere modelleri arasında düz bir şekilde örülenler olduğu gibi desenli, motifli örnekler de vardır. Yapacağınız modeli veya deseni kendi tarzınıza göre karar verip yapabilirsiniz. Klasik giyimden hoşlanıyorsanız klasik modelleri, spor giyimden hoşlanıyorsanız spor modelleri tercih edebilirsiniz.

Bayan berelerinde son zamanlarda krem, kahve, lila, pembe, pudra, gri, bordo ve beyaz gibi renkler ve tonlar daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda simli iplikler ile örülenleri de oldukça rağbet görmüştür.

El örgüsü bayan bere modelleri şiş ile örülebileceği gibi tığ ile örülenleri de vardır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercih edip yapabilirsiniz. Kendiniz için birbirinden şık bereler örebileceğiniz gibi aynı zamana sevdikleriniz içinde rahatlıkla örebilir ve hediye edebilirsiniz. Hiç şüphesiz ki el emeği ile yapılmış bir hediye para verilerek alınan bir hediyeden çok daha fazla kıymetlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.