Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Örgü

El Örgüsü Boyunluk Modelleri

Kış aylarında ve serin havalarda atkıların yerini almaya başlayan örgü boyunluklar artık modanın klasikleri haline girmeye başladı. Her yıl farklı desen, renk ve çeşitlilikle boyunluklar değişim göstermekteler.

El örgüsü boyunluk modelleri de yine bu yıl en beğenilenler arasında yerini aldı. El örgüsü boyunluk modelleri canlı renkler ve değişik örgü teknikleri ile yapılması bakımından bu yıla damgasını vuran örgü çeşitlerinden biri oldu.

Türk geleneklerinde örgünün ayrı ama kalıcı bir yeri vardır. Hemen hemen bütün Türk kadınları örgü örmeyi bilirler. Ya da hayatlarının bir evresinde mutlaka deneme de olsa örgü almışlardır ellerine. Örgü örmede en kolay atkı örmektir. Pek çok kişi örmeye atkı ile başlar. El örgüsü boyunluk modelleri yapmak içinde atkı örer gibi örgüye başlamak yeterli olacaktır. Boyunluklarda çok uzun yapmanın gereği de yoktur. Kalın örgü ipi kullanarak kısa ama ısıtan tipte boyunluk örmek çok basit.

El örgüsü boyunluk modelleri her yıl değişiklik gösterirken genellikle renklerde değişim olur ya da desenlerinde farklılıklar olur. Bu yıl el örgüsü boyunluk modelleri tığ işi ile de oldukça farklı ve güzel bir hava katıyor. Boyunluk pratik olması bakımından atkıların neredeyse yerlerini aldı. Boyunluk modellerinde özellikle canlı renklerin bir arada kullanıldığı el örgüsü boyunluk modelleri çok beğeni topladı.

El örgüsü boyunluk modelleri arasında tığ işi ile yerini alan boyunluklar zarif hanımların tercihi oluyor. İş hayatı ve günlük hayatta da şıklığı tercih eden hanımlar tığ ile örülmüş boyunluklara rağbet etmekte. El örgüsü boyunluk modelleri çeşit zenginliği ile kafaları karıştıracak modellere sahip.  Hazır satılan çok çeşidine rağmen el örgüsü ile yapılan boyunluk modelleri daha değerli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.