Kategoriler
Bayan Örgüleri

El İşi Örgü Bayan Hırka Örnekleri

Hazır giyimin artması ile birlikte el sanatlarına olan ilgi azalsa bile aksine giderek daha da ilerlemeye başlamıştır. Özellikle örgülerde ortaya çıkan yepyeni tasarımlar dikkat çekiyor. Örüldüğü zaman son derece hayran bırakan 2014 örgü bayan hırkaları pantolon ve etekleriniz üzerinde şıklık yaratacaktır. Özellikle tiftik yününden örülen hırkalar hem ince, hem de sıcacık tutuyor. Sihirli iplikler ile örülen hırka modellerinde ince ayrıntılar göze çarpmaktadır.

En önemlisi bayan hırka örnekleri arasında ceket tarzında olanlar vardır. Kruvaze kapamalar, hakim yakalar, önden çift düğmeler, cepler ve daha fazlası dikkat çekmektedir. Günlük giyiminizde sıcacık olmak için yepyeni örgülere göz atmalısınız. 2014 sezonunda örgü tasarımları daha da hareketlenerek karşınıza çıkıyor. Selanik tekniği, bir ters, bir düz şeklinde olan örgüler hareket katmaktadır. Uzun hırkaları kalın iplikler ile ördüğünüz zaman ortaya bir mont tasarımı çıkartabilirsiniz. Böylece sezonun en ilgi çeken tasarımlarını ortaya koyabilirsiniz. Kapüşonlu ve yanlardan lastik örgüler hırkanın şeklini değiştiriyor. Giderek çok daha güzel bir hale gelen hırka modelleri tasarımın güzelliğini göstermektedir.

Örgü hırka modelleri şal yakalardan büyük düğmeli yan kapanmalı dik yakalara kadar farklı tasarımlar dikkat çekmektedir. 2014 sezonunda bayan hırkalarında belden büzgülü ve etek kısmı volanlı olanlar genç kızların ilgi odağı oluyor. Üstelik ceplerin üzerinde desenler ve çizgiler giderek daha da güzelleştiriyor. En önemlisi bu sezon bordonun gücünü örgü hırkalarda da çok fazla göreceksiniz.

El İşi Örgü Bayan Hırka Örnekleri

Kategoriler
Örgü

Erkekler İçin Örgü Hırka Modelleri

Moda her geçen gün kadınlar kadar erkekleri de içerisine almaya başlamıştır. Erkeklerin modaya ilgisi, moda endüstrisinin erkek giyimi üzerinde çalışmasını yoğunlaştırmıştır. Hazır giyimin yanı sıra evlerde örülen örgü erkek hırka örnekleri de modaya ayak uyduracak cinstendir. El emeğiyle yapılan bu örgüler hazırıyla yarışmakta ve erkeklerin giyim yelpazesi genişlemektedir. Renk renk çeşit çeşit örgü ipleriyle kişilerin örgü dergileri, internet ve bazı kaynaklardan elde edebileceği örgü örnekleri yardımıyla birçok kişinin beğenebileceği erkek hırkalarına sahip olunabilmektedir.

Erkek hırka modellerinde tercihler daha çok kalın örgülü ve desenli türlere yönelmiştir. Geyik, ağaç, yaprak, otantik desenler gibi desenlerin hırkalara farklı bir renkle işlendiği örgü türleri erkeklerin hem üşümemesini hem de şık olmasını sağlamaktadır. 2014 kışına damga vuran erkek hırka modellerinden biri olan uzun dizlerde veya kalçalarda biten örgü hırkalarda erkekleri frapan bir hava sokmakta, günümüz modasına uygun bir parça olarak birçok erkeğin dolabında yerini bulmuş olmaktadır.

Özellikte sezonda tercih edilen hırka türlerinden biri olan tığ işi hırka örnekleri dergilerde ve internette mevcut bulunan ince bir emek isteyen bir hırka modeli olmaktadır. Tığ ve hırka modellerine uygun iplerle kişilerin bu hırka alanında harikalar yaratabileceği tığ işi hırkalar kadınlarında çokça rağbet ettikleri modellerdir.Kışı kişilere eğlenceli ve şık geçirtecek hırkalara kişiler kendi göz nurlarıyla ve birçok örnekle sahip olabilmektedir.

Erkekler İçin Örgü Hırka Modelleri

Kategoriler
Bebek Örgüleri Örgü

Yeni Örgü Çocuk Hırka Örnekleri 2014

2014 örgü çocuk hırkalarının şıklığını yeni sihirli iplikler ile birleşimini görmek hayran bırakıyor. Önden düğmeli, kapüşonlu ve kırçıllı hırkalar kış aylarında en çok tercih edilenler arasındadır. Çocuk hırkaları arasında en çok kullanılanlar ceket ve mont tarzı olanlardır. Özellikle mevsimlik olarak tercih edilenler sonbahar ve kış arasında oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Kız çocuklarının giydiği renkli ve volanlı, büzgülü hırkaların tasarımları son derece dikkat çekmektedir.

Örgü çocuk hırka örnekleri arasında Selanik örgüden, lastik örgüye kadar birçok tasarım yerini alıyor. Şıklığını ve kalitesini yansıtan ipler sezonun en göz alanları arasındadır. Farklı örgüler arasında şal yakalar ve dik yakalar çocuklara büyük havası katıyor. Böyle tasarımların her geçen gün biraz daha ilerlemesi dikkatleri çekmektedir. 2014 sezonunda en çok dikkat çeken tasarım neon renklerdir. Neon renklerin birbiri ile olan uyumu çocuk hırkalarına da yansımıştır. 3 ve 4 rengin bir araya gelerek hırkada can bulması sezonun en gözde tasarımlarının başında yer alıyor.

Yeni Örgü Çocuk Hırka Örnekleri 2014

Yeni hırka örnekleri olarak Tunus örgüsünden, ters düz örgüye kadar birbirinden güzel örnekler yer almaktadır. Çocuk hırkalarında genellikle kalın iplikler yer alıyor. Özellikle sihirli iplikler 2014 sezonunda çok fazla modadır. Çünkü sihirli iplikler düz örgüde kendiliğinden desen çıkartıyor. Böyle olması da elbette ilgiyi artırıyor. Kız ve erkek çocukları için birbirinden şık örgü hırkalar bu sezon çok fazla yer almaktadır.