Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Anlatımlı Motifli Eldiven Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bu eldiven görüntüsüyle çok harika ve ellerimizi sıcacık tutacak bir model. Çok severek yapacağınız ve hatta bunlardan çeşit çeşit örüp ek gelir kazanmak için satışlar yapabilirsiniz. Kış ayların da kullandığımız eldiven modellerimizden şimdi değişik modeli yaparak dikkat çekici olmaya ne dersiniz?

Malzemeler

Angora ip

3 numara tığ

Yapılışı

İlk olarak 5 zincir çekip yuvarlak hale getiriyoruz. Aralarına ikişer zincir çekerek 12 tane tırabzan yapıyoruz. Daha sonra da tırabzanlarımızın içini 4 kere doldurarak fıstık şeklinde dolduruyoruz. Her fıstık yapışında aralarında 1 zincir olacak. Toplam da 12 tane fıstık olacak.

motifli eldiven 1 resmi

Şimdi 2 zincir çekip yukarıya çıkıyoruz ve 3 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Tekrar araya 2 zincir çekip 3 tane ikili tırabzan yapıyoruz. Daha sonra zincir çekmeden yandaki boşluğa sık iğne yapıyoruz. Bir yanındaki boşluğa da batıp sık iğne yapıyoruz. Yani 4 tane köşe yapıyoruz.

motifli eldiven 2 resmi

Çocuklarımız için yaparsanız 2 motif yeterli. Yalnız kendinize büyük yaparsanız 6 tane motif yapıp birleştirmelisiniz. Çiceğin arasından bir zincir çekip birleştiriyoruz. Tekara bir zincir çekip 3 lü tırabzan dan yapıyoruz. 1 zincir çkip yandaki motifin boşluğuna batıp, tekrardan diğer motifin zincirine batıp birleştiriyoruz.

motifli eldiven 3 resmi

4 motif den sonra parmak boşluğu bırakıp birleştirmeyi yapıyoruz. Parmakları da 4 sıra ikili tırabzan yapıyoruz ve bilek kısmına da lastiğini örüp harika eldivenlerimiz hazırdır.

motifli eldiven 4 resmi   motifli eldiven 5 resmi

İyi günlerde kullanın.