Kategoriler
Bebek Örgüleri Genel Örgü

En Yeni Bebek Şapkası Örnekleri

En Yeni Bebek Şapkası Örnekleri

Kış aylarının gelmesi ve yağmurların başlaması ile beraber kalın, kışlık kıyafetlere de gereksinim giderek artmaktadır. Kışlık kıyafetlerde hazır olarak üretilen ürünler bulunsa da el örgüsü parçalar kışın daha fazla ağırlıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Hem kendiniz hem de çocuklarınız, bebekleriniz için birbirinden harika örgü parçalar, örnekler ve modeller bulunmaktadır. Özellikle minik bebekleriniz için rengarenk iplikler ile örülen örgü şapkalar, yelekler, kazaklar, hırkalar ve daha birçok farklı parça bulunmaktadır. Bebeğinizi soğuk kış günlerinde sıcacık ısıtmak için sizlerde örgü parçalardan yararlanabilirsiniz.

 Bebekler için şapka modeli arayan bayanlar sitemizde yer alan görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler. Hem erkek bebekler hem de kız bebekler için birbirinden harika ve farklı şapka modelleri bulunmaktadır. Kız ve erkek bebekler için yapılan şapkaların renkleri ve modelleri, örnekleri birbirinden farklılık göstermektedir. Kız bebekler için yapılan şapkalarda daha çok pembe, pudra, krem, beyaz, mor, yeşil, sarı gibi renkler kullanılırken erkek bebekler için yapılan şapkalarda ise daha çok siyah, beyaz, krem, kahve tonları, lacivert, mavi ve turkuaz daha sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih ettiğiniz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önem taşımaktadır. Eğer örmüş olduğunuz üründen memnun kalmak istiyorsanız mutlaka pamuklu, yumuşak dokulu ve kaliteli iplikleri tercih ediniz. Kız bebekler için yapılan şapka modelleri daha çok çiçekli, yaprak desenli, rengarenk ve canlı renklerin kullanıldığı modeller olmaktadır. Erkek bebekler için yapılan şapka modellerinde ise daha çok ağır renkler kullanılmakta, hayvan figürleri dikkat çekmektedir.

Bebekler için şapka örnekleri arasında son zamanlarda dikkat çeken örnekler arasında ponpon ve püskül ile süslenen şapkalar dikkat çekmektedir. Sizlerde örmüş olduğunuz şapkaları ponpon ve püskül ile süsleyerek daha şık hale getirebilirsiniz.

En yeni örgü bebek şapkaları arasında yer alan kulaklı şapka modellerini tercih ederek örebilirsiniz. İster tek renk isterseniz de birden fazla renk ipliği kullanarak harika şapkalar elde edebilirsiniz. Sitemizde hem erkek hem de kız bebekler için bulunan örneklere göz atarak fikir edinebilir, kendi el becerileriniz ile varolan örneği özgünleştirebilirsiniz.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Çanta Modelleri

El Örgüsü Çanta Modelleri

Giydiğimiz elbiseler kadar onlara eşlik eden ve tamamlayan aksesuarlar, ayakkabı ve çantalar da bir o kadar önemlidir. Bunun için kombinelerinize verdiğiniz önemi tamamlayıcı öğelere de vermelisiniz. Ancak bu şekilde şıklığı yakalayabilirsiniz. Aksi halde şık bir elbise yanlış çanta seçimi yüzünden mahvolabilir. Kıyafetlerinizle birlikte kullandığınız çantaları hazır olarak alabileceğiniz gibi el örgüsü olanları da tercih edebilirsiniz.

El işi çantalar çok eski zamanlardan beridir yapılmış olsa da değişen moda akımları ve değişen, gelişen iplik türlerine göre yeni, modern örgü çanta modelleri ve örnekleri ortaya çıkmaktadır. Yapacağınız örgü çantalar ile şıklığınızı tamamlayabilir ve girdiğiniz ortamda farklılığı yakalayabilirsiniz. Çünkü el emeği ürünler tek ve eşsizdir. Girdiğiniz ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekmek için size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

 Renkli örgü çanta modelleri daha çok günlük kullanım için yapılan modelleri içermektedir. Pembe, kırmızı, bordo, yeşil, mor, sarı, beyaz, krem, kahve tonları aklınıza gelebilecek her rengi günlük çanta yapımında kullanabilirsiniz. Sade ve düz olan günlük kıyafetlerinizi bu renkli çantalar ile tamamlayabilirsiniz. İsterseniz tek renk ve düz örebilir, dilerseniz de birden fazla rengi bir arada kullanarak daha renkli çantalar elde edebilirsiniz. Günlük kullanım için yaptığınız renkli çantaları çok küçük boyutlarda örmemek sizin yararınıza olacaktır. İster kola çantası şeklinde dilerseniz de sırt çantası şeklinde örerek kullanabilirsiniz.

El örgüsü bayan çantaları oldukça fazla çeşitlidir. Büyük küçük boyutlarda yapılanları olduğu gibi ince iplik, kalın iplik gibi farklı ip türleri ile yapılanları da mevcuttur. Aynı zamanda örgü bayan çantalarının günlük kullanım için olanları olduğu gibi özel davetler, özel günler için yapılanları da mevcuttur. Sizin ihtiyacınız ve kullanım alanınız her ne ise ona göre bir tercih yaparak örmeye başlayabilirsiniz. Düz ve sade olarak ördüğünüz örgü çantalarınızı ince tığ işi örgü ile motifler yaparak süsleyebilirsiniz. Çiçek, yaprak yapabilir veya hayvan motifleri işleyerek çantanızın üzerine ekleyebilirsiniz.

En değişik örgü çanta modelleri arayanlar sitemizde bulunan görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler.

Kategoriler
Genel Örgü

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

Hanımların el örgüsü tutkularına her geçen gün yenileri eklenmektedir. Son zamanların yeni tutkusu ve trendi ise örgü sepetlerdir. El emeği verilerek yapılan örgü sepetler ile ev dekorları renk kazanmaya ve şıklık katılmaya çalışılmaktadır. Sizlerde el örgüsü ile sepet yaparak mutfak, banyo, yatak odası gibi alanlarda kullanabilirsiniz. El örgüsü sepetlerin kullanım alanları oldukça fazladır. Bebeklerin mini kıyafetlerini koymak için bile örgü sepetlerden faydalanabilirsiniz. Mini örgü sepetler yaparak içerisine kalem bile yerleştirebilirsiniz. Mutfağınız için çeşitli boyutlarda örgü sepetler yaparak dilerseniz patates, soğan kapları dilerseniz de mini mutfak gereçlerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Banyonuz içinde banyonuzun rengine uygun olarak renkler ile örgü sepetler yaparak havluluk, kokulu sabun koymak için kaplar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yatak odanız için bakım ürünlerinizi veya mini eşyalarınız koymak için kullanacağınız şık sepetler yapabilirsiniz.

 El örgüsü sepetler oldukça çeşitlidir. Bunların şiş ile yapılanları olsa da daha çok tığ işi örgü ile yapılan sepet modelleri tercih edilerek örülmektedir. Sizlerde el becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak birbirinden şık ve kullanışlı örgü sepetler elde edebilirsiniz.

Tığ işi sepet modelleri arasında penye ipten, simli ipten ve sakallı ipten yapılan sepetler daha sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ip türlerinden herhangi birini tercih ederek sizlerde evinize renk ve hava katacak şık sepetler elde edebilirsiniz.

Tığ işi sepet örnekleri yapılırken daha çok pembe, pudra, krem, beyaz, mor ve kırmızı tonlar daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. İster tek renk kullanarak düz ve sade bir model elde edebilir isterseniz de birden fazla rengi bir arada kullanarak daha ağır modellerde sepetler elde edebilirsiniz.

En yeni tığ işi sepet modelleri arayanlar penye ipten yapılan sepet örneklerini inceleyebilirler. Penye ipten sepet modelleri yapacaksanız yuvarlak formda yapabilir veya kare, oval veya dikdörtgen formlarda da yapabilirsiniz. Öreceğiniz sepetin formunu, büyüklüğünü veya rengini belirlerken nerede kullanacaksanız ona göre bir seçim yapmalısınız. Mutfağınız için örecekseniz mutfağınızın genel havası ile uyumlu renkleri ve modelleri tercih etmelisiniz.

 

 

Kategoriler
Dantel Genel

Dantel Abajur Modelleri

Yatak odalarında ve salonlarda tercih edilen abajurlar, evlerin havasını değiştirmekle kalmaz aynı zamanda şıklığını da şıklık katar. Odaları şıklığı ile aydınlatan abajurların hazır olarak satılanlarının yanı sıra el emeği ile yapılan modelleri de vardır. Özellikle de el emeği ürünlere verilen değerin artması ile beraber dantel abajurlar da daha fazla tercih edilmeye başlamıştır.

Dantel abajur modelleri oldukça çeşitlidir. Özellikle de beyaz renkli iplikler ile örülen dantel abajurlar daha fazla tercih edilmektedir. Birçok model ve örneği bulunmaktadır. Öreceğiniz abajurun üstüne göre örebilir veya eski, kullanmadığınız dantelleri değerlendirerek abajur da yapabilirsiniz. Kullanmadığınız dantelleri kesip, biçerek abajurunuzu kaplayabilirsiniz.

Dantel abajur örnekleri arasında tek renk iplik ile örülen modeller olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde mevcuttur. Model ve örneklere göz atarak fikir sahibi olabilir, dilediğiniz modeli seçerek örmeye başlayabilir, odalarınızın şıklığına dantel abajur ile şık bir dokunuş yapabilirsiniz. Resimli anlatımlı görselleri incelemek için sitemizin görsellerine bakabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

En Yeni Erkek Çocuk Beresi Örnekleri

Örgü geçmişten bu yana vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaktadır. Örgü birçok alanda kullanılsa da en çok giyim konusunda tercih edilmekte ve rağbet görmektedir. Örgüden yapılmış kazaklar, yelekler, hırkalar, atkılar, bereler, patikler ve daha nice kombine parçası örgü ile yapılarak dikkat çekici parçalar halini almaktadır. Örgü tektir ve size özeldir. Bu yüzden de hazır olarak alınanlardan tek olduğu ve size özel olduğu için daha kıymetlidir.

Erkek çocukları için birçok farklı örgü parça bulunmaktadır. Bazı örnekler geçmişten günümüze taşınmış olsa da bazıları ise yeni, modern örnekleri oluşturur.

   Örgü erkek çocuk bereleri oldukça çeşitlidir. Sade ve düz şekilde örerek daha sonra süslemeler yapabilirsiniz. Özellikle de erkek berelerinde hayvan motifleri oldukça sıklıkla kullanılmaktadır. Kulaklar yapabilir, ponpon veya püskül de ekleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

  Örgü erkek çocuk bere modelleri arayanlar için sitemizdeki görselleri inceleyerek ve takip ederek rahatlıkla fikir edinebilir ve örneklerden yola çıkarak sizlerde yapabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

Örgü Kız Bebek Süveter Modelleri

  Özellikle de bebekler için yapılan birçok farklı bebek takımları, örgüleri bulunmaktadır. Bebek örgüleri küçük parçadan oluştuğu için örmesi daha kolay ve keyiflidir. Bebek örgülerinden dikkat edilmesi gereken nokta ise ipinin doğru şekilde seçilmesidir. Eğer tüylü ipler alırsanız ve kullanırsanız bebeğin ağzına kaçabilir vya naylonsu ipler kullanırsanız da hem örnek hoş durmaz hem de kullanışlı olmaz. Bunun için kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu olan bebe yünlerini kullanınız.

Erkek bebekler için süveterler örüldüğü gibi kız bebekler içinde birçok farklı ve şık süveter modeli bulunmaktadır. Örgü kız bebek süveter modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan modeller olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde mevcuttur. Ebruli iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak şık bebek süveterleri örebilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı örgü kız bebek süveter örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli seçerek

örmeye başlayabilirsiniz.

Kategoriler
Genel Örgü

Çocuk Eldiven Modelleri

El örgüsü ve el emeği ile yapılan ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden de el örgüsü ürünler oldukça değerlidir. Soğuk kış günlerinde kullanabileceğiniz el örgüsü eldivenler yapabilirsiniz. Eldiven modelleri arasında eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok model ve örnek bulunmaktadır. Bunların yanı sıra güncel, modern örneklerde bulunmaktadır.

   Çocuk eldiven modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ işi örgü ile yapılan eldiven modelleri olduğu gibi aynı zamanda şiş örgüsü işe yapılan eldiven modelleri de bulunmaktadır. Siz hangi alanda daha iyi ve başarılı iseniz onu tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz. İster tek renk olarak yapabilir, dilerseniz de iki veya daha fazla rengi bir arada kullanabilirsiniz. Bunların dışında ise ebruli veya simli iplikleri de tercih ederek şık ve farklı eldivenler örebilirsiniz. Ördüğünüz eldivenden memnun kalmak ve kullanışlı olmasını istiyorsanız mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri kullanırsanız daha doğru bir tercih olacaktır. El örgüsü çocuk eldiven örnekleri sitemizde bulunmaktadır. Güncel ve modern örnekleri sitemizden inceleyerek karar verebilirsiniz.

Kategoriler
Genel İğne Oyası

Tığ İşi Kolye Yapımı

Bazen birinin boynunda beğendiğimiz çok şık belki de çok pahalıdır diye içimizden geçirdiğimiz bir kolye modelinin aslında o kişinin kendisinin yaptığı ve hazır aldığı tığ işi bir kolye olduğunu öğrendiğimizde şaşırabiliriz. Aslında Tığ işi kolye yapımı sandığımız kadar zor veya uğraştırıcı bir iş değildir. Aksine tığ işi ile kolye yapımı çoğu el yapımı aksesuara göre daha kolay ve pratiktir.

Öncelikle sadece hazırda ipi bulunan kolyelerimiz için yalnızca kendimize tığ işinden kolye ucu tasarlayarak işe başlayabiliriz. Uçları eskimiş kolyelerimizi bu şekilde değerlendirmiş oluruz. Tamamını tığ işi ile yapmak istediğimiz kolyelerimiz için farklı motifler, boncuklar, süsler kullanarak kendi tarzımızı ortaya çıkabilir, kendi tasarımlarımızı üzerimizde taşıyabiliriz. Her zaman olduğu gibi ne istediğimizi hayal etmek ve hayal ettiğimiz ürünü ortaya koyabilmek için elimizden geleni yapmamız gerekmektedir. Tığ işi kolye yapımı aslında bu kadar basit bir işlem ile hem can sıkıntımızı alacak, hem de yeni bir ürün ortaya çıkarmamıza vesile olacaktır.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel

Kolda Örülen Boyunluk Modelleri

Bu yıl kadınlar kolda örülen boyunluk modelleri ile sıcak bir kış geçiriyor. Hem basit örülüşü hem de ucuz maliyetli olması bakımından kolda örülen boyunluk modelleri kadınların favorileri içinde en üst sırayı aldı. Hem şık hem de rahat kullanımları ile tercih edilen boyunluklar soğuk havalarda kadınların en çok kullandığı giyim eşyaları arasında.

Kolda örülen boyunluk modelleri şık olmalarının yanı sıra çok rahat kullanıma sahipler. Atkıların yerini çoktan alan boyunluklar aksesuar olarak da kullanılabiliyor. Kalın iplerle örülen boyunlukların kolda örülenleri bu yıl oldukça moda. Kolda boyunluk örmek hem pratik hem de çok ucuz maliyetli. Çok kısa sürede örülebilen boyunluklardan kendinize istediğiniz kadar yapabilirsiniz. Kolda örülen boyunluk modelleri kalın iplerle yapıldığı için çok kısa sürede tamamlanıyor. Özellikle kalın ip kullanmak gerekir. Kollar şiş gibi kullanılır ve ilmek atılır. Şişe ihtiyaç olmadan çok kısa süre içinde harika kolda örülen boyunluk modelleri elde edilebilir. Farklı renkler kullanarak da boyunluk yapmak mümkün.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel Örgü

Erkek Eldiven Modelleri

  El örgüsü ürünler günümüzde oldukça değer kazanmış ve bununla beraber de kullanım alanları artmış, çok daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle de giyim sektöründe hazır ürünler, parçalar kadar da el örgüsü, el emeği ile yapılmış ürünlere yer verilmektedir. Bunlardan biri de el örgüsü eldivenlerdir. El örgüsü eldivenlerin kadınlar için yapılan model ve renkleri olduğu gibi aynı zamanda erkekler ve çocuklar için yapılan eldiven modelleri de bulunmaktadır.

  Erkek eldiven modelleri oldukça çeşitlidir. Erkek eldivenlerinde daha ağırlıklı olarak siyah, lacivert, bordo, mavi, beyaz, krem, kahverengi gibi ağır tonlar daha fazla kullanılmaktadır. Bu renkleri isterseniz tek renk olarak kullanabileceğiniz gibi iki veya daha fazla rengi de bir arada kullanabilirsiniz. Özellikle ip seçimini yaparken naylon ve ince ipler yerine kalın ve pamuklu ipleri tercih ederseniz daha sıcak tutar ve daha kullanışlı olur.

Yeni, güncel ve modern erkek eldiven örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir ve bu görsellerden fikir sahibi olarak istediğiniz modeli, örneği seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

Bayan Eldiven Modelleri

  Bayanlar kombinelerinde ana parçalar kadar aksesuar seçimine de bir o kadar önem vermektedir. Aksesuarlarınızı doğru olarak seçerseniz şıklığı ve zarifliği daha kolay yakalarsınız. Aksesuar seçiminde ise hazır olarak satılan birçok ürünün yanı sıra örgü parça ve ürünlerde bulunmaktadır. Özellikle de el örgüsü ve el emeği ile yapılan ürünlerin değer kazanması ile beraber daha fazla kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır.

Bayanların kombinelerinde kullanmaktan hoşlandıkları eldiven modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda şiş örgüsü ile de yapılan bayan eldiven modelleri bulunmaktadır. Şiş örgüsü ile yapılanlar daha çok kış ayları ve günlük kullanım için uygun olurken ince ve tığ işi örgü ile yapılan eldivenler ise daha çok kombine tamamlayıcı her mevsim kullanabilen ve daha çok klasik abiye eldivenlerdir. İp seçimini yaparken seçtiğiniz modele ve nerede kullanacaksanız ve hangi kombine eşlik edecek ise ona göre seçerseniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

En yeni Erkek Bebek Örgü Süveter Modelleri

Anne adayları hamilelik haberini aldıktan sonra büyük bir hazırlık içerisine girerler. Anne adayları ile annenin yakın çevresi de bu hazırlıklara katkıda bulunur. Bebek için çeşitli eşyalar alınır ve hazırlıklar süratle tamamlanmaya çalışılır. Böylesi tatlı telaşlarda en çok örgü giysiler yer alırlar. En yeni erkek bebek örgü süveter modelleri ile bebeklere harika süveterler örülebilir.

Erkek bebekler için genellikle mavi ve tonları tercih edilir hemen hemen her eşyada. Ve giyim eşyalarında da mavi renkler tercih edilir. En yeni erkek bebek örgü süveter modelleri bu yıl rengarenk ve çeşitli örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor.  Anneler kendi el emekleri ile de bebekleri için harika süveterler örmekte. En yeni erkek bebek örgü süveter modelleri için vitrin gezerek ya da dergilerden faydalanarak da örnekler çıkartabilirler. Örgü örmek hem zevkli bir uğraş hem de ucuza mal edilen bir hobi olabilir. Bebekler için örülen giysiler küçük olduklarından örgü keyfe dönüşebilir.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

Örgü Kız Çocuk Bereleri

  El emeği ve el örgüsü ürünlere verilen değerin artması ile beraber örgü parçalara olan ilgi artmış ve bununla da beraber kullanım alanları, model ve örnekleri oldukça ilerleme göstermiştir. Örgü ürünler arasında yer alan örgü bereler kış aylarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Hazır olarak satılanları olsa da el örgüsü berelerin yerini tutmamaktadır. Sizlerde hem kendiniz hem de çocuklarınız için birbirinden şık bereler örebilirsiniz.

Örgü kız çocuk bereleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanı

ldığı şık ve farklı bere modelleri de bulunmaktadır. Bunun dışında ise simli, ebruli iplikler ile de örülen bere modelleri mevcuttur. Ördüğünüz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Ortaya iyi sonuçlar çıksın ve tüylenme olmasın derseniz mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz.

Örgü kız çocuk beresi modelleri için sitemizde yer alan görselleri inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Telefon Kılıfı Modelleri

Gündelik hayatta elimizden düşürmediğimiz teknolojik aletlerden biri olarak cep telefonu çoğu zaman kazara düşmekte ve kırılmaktadır. Bu nedenle telefon kılıfları da sıkça kullandığımız eksesuarlardan olmuştur.

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında da sıkça karşılaştığımız DIY (Do It Yourself) yani kendin yap akımı şimdi cep telefonları için el örgüsü telefon kılıfı modellerinde kendini göstermektedir.  Evde kendi emeğinizle çok kolay el örgüsü telefon kılıfı modelleri çıkartabilirsiniz.

El örgüsü telefon kılıfı  modelleri sevdiklerinize vereceğiniz güzel hediyeler olabilir. Genç kızlar için çiçekli, renkli,  hayvan figürlü modeller eşiniz için  düz renkleri tercih edebilirsiniz.  Hangi figürleri kullanabileceğiniz tamamen sizin yaratıcılık ve hayal gücünüze kalmıştır.

El örgüsü telefon kılıfı modelleri için kullanabileceğiniz malzemeler; renkli ipler, tığ, düğme, boncuk vb. Süsleme malzemeleri.  Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun büyüklüğüne göre tığ ile işlemek ve üzerini isteğinize göre süslemektir. Süslemelerden hoşlanmıyorsanız eğer el örgüsü telefon kılıfı modellerinizi işlerken model koyarak ta renklendirebilirsiniz.  Evde kendi el örgüsü telefon kılıfı modelleri yapmak için durmayın başlayın!

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel Örgü

Örgü Sepet Modelleri

El emeği ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden de hazır olarak alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetli ve değerlidir. El emeği ile yapılan ürünlere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Ev dekorunda, çeyiz sandıklarında, giyim sektöründe hazır ürünler kadar el emeği ürünler de yapılmaya ve kullanılmaya başlamıştır.

Günümüzde canlanan ve ortaya çıkan el emeği ürünlerden biri de örgü sepet modelleridir. Eskiden de örgü sepetler yapılıyor olsa da günümüzde çok daha model ve örnek ile ortaya çıkmayı ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Örgü sepet modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Yuvarlak olarak örülenler olduğu gibi aynı zamanda kare ve dikdörtgen formlu olarak örülen sepetlerde mevcuttur. Örgü sepetler evinizin dekoruna oldukça yakışacak ve şıklık katacaktır. Kullanım alanları da oldukça fazladır. İsterseniz banyoda havlu sepeti olarak kullanabilir veya yatak odanızın renklerine uyumlu olarak örerek içerisine bakım ürünlerinizi, takılarınızı koyabilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı örgü sepet modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Çanta Modelleri

Günümüzde el emeği ile yapılan ürün ve parçalar daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Bunun nedeni ise el emeğine verilen değerin artmasıdır. Günümüzde özellikle de giyim sektöründe çok fazla el emeği ürüne rastlamak mümkündür. Hem kıyafet ve kombinelerde hem de çanta, aksesuarlarda bunu görmek mümkündür.

Çantalar kombinelerimize renk katan ve tamamlayan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Çantalarınızı çok paralar vererek hazır almak yerine el becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak el örgüsü ile yapabilirsiniz.

   El örgüsü çanta modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanlar olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı çanta modelleri de mevcuttur. Aynı zamanda hasır iplikle, ebruli iplik, sakallı iplik gibi farklı ip türlerini kullanarak şık ve farklı çantalar da örebilirsiniz.

   El örgüsü çanta örnekleri arasında tığ iş örgü ile yapılanlar olduğu gibi şiş örgüsü ile yapılan modeller de vardır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercihe ederek örmeye koyulabilirsiniz.

Değişik el örgüsü çanta modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

Örgü Penye İpten Paspas Modelleri

Penye iplikten ürün yapmak ve ayrıca birçok şey ortaya çıkartmak mümkündür. Evde dekor amaçlı yapılan kutular, sepetler, saksı giydirme, tabak altlıkları gibi farklı tarzları da oluşturmak mümkündür.

Bir yandan da örgü penye ipten paspas örnekleri de oluşturmak mümkün kılıyor. Aynı zamanda bir tarz ve stil oluşturmak istiyorsanız aynı dekor oluşturmak mümkündür; puflar, sandalye ya da koltuk üstü yastıklar, gibi alternatifler yapmak mümkündür. Ev tekstilin dışında bayan çantaları da penye ipten örgü yapmak mümkündür. Evde hangi odada ya da mekânda bütünlük oluşturmanız isteniyorsa bu malzeme size çok yardımcı olacaktır. Renkleri birbirine ile kombin yapmak mümkündür. Tek renk kullanarak da süslemeler ile sekil vermek yine mümkündür. Taş ya da ahşap zeminler içinde hangi renkler ve desenleri kullanmak mümkün, bu galeri de göreceksiniz. Bu modeller yapmak istediğiniz paspas stilleri için birçok ürünün temelini de oluşturacaktır.

Ev dekor tarzını ve stilini oluşturmak isteyen becerikli hanımlar örgü penye ipten paspas modelleri yaratıcılığı ortaya çıkartacaktır. Penye örgü paspas yapmak isteyenler için sitede bulunan galeri ki örnekler güzel seçenekler sunacaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel Örgü

El Örgüsü Sepet Modelleri

Geçmişten günümüzde gelen ve moda olmaya devam bazı şeyler vardır. Örgü işlerde aynen bu kategoriye giriyor. Bugün sizlere farklı ve çok keyif alacağınız bir örgü stilinden bahsedeceğim. El örgüsü sepet modelleri hakkında galeri de güzel modeller paylaşacağız.

Penye iplerden kullanarak tığ işi ya da şiş ile yapabileceğiniz bu modeller için her türlü kullanım şekli olabiliyor. Neler istediğinizi önce akıldan geçirin sonra da boyutlarına ve renklerine karar verin. Bu modelleri renkli, farklı şekillerde, saplı ya da kuplu şekilde olanlar var. Ev için de dekor amaçlı kullanabileceğiniz bu sepetleri aynı zamanda işlevsel olarak da kullanabilmeniz önemli olacak. Kıyafet sepeti, takı sepeti, makyaj sepeti ve aynı zamanda banyo gereçleri içinde sepetler yapmanız mümkün. Aynı örgü modeli ve ipten aynı zamanda takım oluşturmak istiyorsanız size önerimiz paspas ya da puflarda yapabilirsiniz.

Evde farklı bir ambiyans yaratmak isteyenler için mükemmel sonuçlar oluşturacaktır. Bu modeller üzerine aynı zamanda farklı aksesuar ve tığ işinden süslü motifler yapabilmeniz de mümkün olacak.

Kategoriler
Bebek Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Bebek Tulumu

Tulum seçimi çocukların sıcacık olmasına yardımcı olacaktır. Tek parça örgü şeklinde de tulum elde etmeniz mümkün, iki ayrı örgü modelini de bir araya getirerek tek parça haline dönüştürebilirsiniz. Üzerine yapacağınız süsler konusunda bu kısımda neler yapabileceğinizi görmeniz mümkün olacak. Kız bebekler için çiçek motifleri, yaprak ya da bitki modelleri, erkek bebekler içinde çizgi film kahramanları, hayvan motifleri, araba modelleri gibi yaratıcılığınızı tetikleyecek işlemeler de aynı zamanda birbirinden farklı örnekleri çıkartmanıza neden olacaktır. Yaz ve kış içinde uygun kullanımda el örgüsü bebek tulumu modelleri bu bölümde rahatlıkla bulabilirsiniz. Yeni doğan bebekler içinde modellerimiz bulunuyor. Bebek çeyizlerine hazırlık yapıyorsanız bu galeri bölümünde süslü, cici bebek el örgüsü tulum modellerine yer verdik. Sizde bizimle kendi fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. El örgüsü bebek tulumu örnekleri arasında burada önem verilen konu rahat bir kullanım olmasıdır. Özellikle ev gezmelerinde kullanmak istediğiniz ya da tercih ettiğiniz tulum çeşitleri arıyorsanız galeri de o tarz kullanımlar için de örnekler yer alıyor.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

Örgü Bebek Boyunluk Modelleri

Sevimli bebekler için yeni moda bir uygulamadan bahsetmek istedik. Örgü bebek boyunluk modelleri için birçok farklı yapımdan ve uygulamadan bahsetmek isteriz.

Bu modellerin yer aldığı galeri kısmında eğlenceli ve keyifli bir seyir olacaktır. Renklerin coşkusu modellerin oluşmasına başlı başına yardımcı olacaktır. Yeni doğan bebeklerden itibaren 5 yaşa kadar modeller burada görmeniz mümkün. Bere ve sal ayrı ayrı kullanmayı tercih etmiyorsanız tek kullanımlar için farklı uygulamalar var. Bu uygulamalar sayesinde bir koleksiyon oluşturmanız mümkün. Bebek yünlerinden rahatlıkla bu uygulamaları yapmanız mümkün olacak. Ayrıca atkı yerine de kullanabileceğiniz modeller yer alıyor. Hem daha korunaklı hem de sabit durması açısından sıkıntı yaratmayacaktır. Örgü bebek boyunlukları için düğme, pop pon, püslük, kurdela, farklı aksesuarlar kullanmanız mümkündür. Saç örgü, timsah, bal peteği, yıldız, haraşo, çift pirinç, baklava gibi örgü örnekleri aynı zamanda görünüm olarak da oldukça şık duruyor.

En yeni tarzları ve uygulamaları bu alanda görmeniz mümkün olacaktır. Hem kış hem de sonbahar günleri için kullanılması uygun olan modeller yer alıyor. Bunun yanı sıra ilkbahar mevsimi için de kullanılacak bazı model ve tarzları burada görebilmeniz mümkündür.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel Örgü

El Örgüsü Yatak Örtüsü

El örgüsü yatak örtüsü hakkında farklı kullanımlar için bu sayfayı sizler ile paylaşıyoruz. Birbirinden güzel ve şık modeller arasında mevsime bağlı olarak kullanabileceğiniz örnekler bulunuyor.

Örgü modeller arasında evinizin dekoruna uygun olan tarzı seçmeniz bu galeri de paylaştıklarımız sayesinde kolay olacaktır. Piyasa da ev tekstili oldukça rövanştayken el örgüsü yatak örtüsü için birçok seçeneği sizler bir arada göreceksiniz. Modeller arasında tığ ve şiş ile yapılanlar da var.  Polar üzerine monte edilen el örgüsü yatak örtüsü de kullanım açısından oldukça güzel ve tok duruyor. Yünleriniz için kullandığınız örgü tipleri ve ipler aslında bir parça modelinizi ortaya çıkartmak adına önemli bir detaydır. El örgüsünde sık sık kullanılan bazı modelleri yatak örtüsü içinde kullanmanız uygun olabilir. Bu tarz seçenekler olarak sizlere sunum hazırladık. En yeni ve tarz olanları bir arada görmeniz size de birçok farklı model düşünmeniz de faydası olacaktır.

Ölçülerini sizin belirlediğiniz yatak örtülerine alternatif dantel örtü ve oya işi örtülerde bulunuyor. Yaz ve ilkbahar esintisi arayan kullanıcılar için de bu tarz yeni modeller yer alıyor.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Saç Bantları

El örgüsü saç bantları konusunda sizlere farklı fikirler vermek istiyoruz. Birbirinden farklı motifte ve desende kullanımlar için bu bölümde yer alan modeller size birçok öneri oluşturacaktır.

Gündelik ve iş temposunda kullanabileceğiniz el örgüsü saç örnekleri için birbirinden farklı ve kullanım acısından seçenekli olanları bu galeri bölümünde sunuyoruz. Kış döneminde bere ve şapka kullanımı sevmeyenler için oldukça uygun olan örgü saç bandı modelleri arasından kendi tarzınıza uygun olanları beğeni ile uygulayabilirsiniz. Ya da kendi tarzınızı bu seçenekleri kombine yaparak oluşturmanız da mümkün olacaktır. Eğer yün kullanmak istiyorsanız el örgüsü saç bandı için farklı seçenekler var. Saç örgü, timsah sırtı, baklava örgü modelleri gibi kullanımlar şık ve spor bir görünüm kazanmanıza yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yün kullanımı dışında tığ işi ile de motifli örgü saç bandı modelleri üretebilirsiniz.

Dantel ve üzerine yapacağınız farklı süslemeli saç bantları da farklı kullanım oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Polar kumaş üzerine de giydirebileceğiniz süsler ya da motifler aynı zamanda sizlere güzel fikirler kazandıracaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Eldiven Modelleri

Bu senenin el örgüsü eldiven modellerini merak ediyorsanız, muhakkak bu bölümü ziyaret edin. Hanımlar, herkese hitap edecek bir seçki yaptım. Bu seçenekler arasından birçok fikir geliştirmeniz mümkün olacak. Birebir uygulamaktan keyif alacağınız bu modeller arasında kendi stilinize ve giyim tarzınıza uygun olan el örgüsü eldiven örneklerini bir kenara saklayın!

Bu bölümde yer alan fotoğrafları büyüterek detaylı incelemeniz de mümkün. Örgü örnekleri ise birer sanat eseri gibi! Aynı zamanda yaş kategorisi de kendi içinde ayrılıyor ancak zevk elbette yaşla ilgili değil. Ruhu hala genç olan okuyucularım içinde en trend ve eğlenceli eldiven örgü modelleri yer alıyor. Kış için pastel renklerin dışında cıvıl cıvıl   bu senenin en moda renklerinde, nasıl süslemeler yaparak eldiven oluşturacağınızı da görmüş olacaksınız. Parmaklı ve parmaksız el örgüsü eldiven modelleri üzerine tığ işi süslemeler yapabilirsiniz.

Bunun dışında şık bayanlar eldiven üzerine dantel ya da kurdele, düğme, boncuk gibi parçalar ile kombine yapabilirsiniz. Sizde bizimle aynı zamanda kendi modellerinizi paylaşabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel Örgü Örgü Yelek Modelleri

El Örgüsü Erkek Bere ve Şapka Modelleri

El örgüsü erkek bere ve şapka modelleri hakkında bugün sizlere paylaşımda bulunmak istiyorum. 2016-2017 yılının en tarz el örgüsü erkek bere ve şapka örneklerini bu kısımda görmeniz mümkün olacak. Beylerde artık hanımlar kadar şık ve sıradan olmak istiyorlar. Oldukça da haklılar. Hem spor hem de şık görünmek için kendilerine tarz yarattıkları da doğrudur. Moda sektörü bu konuda oldukça yaratıcı işlerde çıkartıyor.

Moda demişken hanımlar, bu bölümde erkek bere ve şapka örgü stilleri hakkında en yeni fikirleri bulmanız mümkün olacak. Onların da yüzlerini güldürelim. Hem masrafsız hem de çabuk yapılması çok da anlam kazanıyor. Hemen kullanmaları için bu kış günlerinde kendilerine armağan edebilirsiniz. Genellikle bere ve şapka erkek tarzında klasik modellerin yanında farklı kullanımlarda bu kısımda yer alıyor.

Bu açıdan size de fikir verecek çalışmalar yer alıyor. Salaş, düz, kasketli, bone, ponponlu şapka en şık görülen el örgüsü erkek bere ve şapka modelleri arasında yer alır.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel

Örgü bayan elbise modelleri

Hanımlar farklı şeyler yapmak isteyenler, bu bölüme bayılacağınızı biliyorum. Gelin bugün kendi süsümüz için bir şeyler deneyelim. Örgü bayan elbise modelleri için neler yapabileceğimize bakalım. Kış dönemi yaklaşınca içimizi sımsıcak tutan ve saran örgü örnekleri arasında elbise de yer alıyor. Benim açıkçası oldukça hoşuma gidiyor. Hem doğal görünmek mümkün hem de şık ve sıradan… Bu açıdan sizlere seçtiğim, vitrinlerde yer alan en pahalı markalara aşık atacak modelleri bir araya topladım. Bunların her birini deneyebilirsiniz. Becerikli hanımlar aynı zamanda sizler için de farklı elbise örgü modellerimiz bulunuyor.

orgu-bayan-elbise-modelleri

Uzun ve kısa örgü elbise modelleri dışında aynı zamanda büyük bedenler içinde tunik ya da uzun kullanımlı örgü bayan elbise modelleri yer alıyor. Yaka ve kol kısmı içinde birçok alternatifi bir arada göreceksiniz. Boğazlı ya da sıfır yakalı olanlar içinde aynı zamanda farklı kullanımlı örgü modelleri yer alıyor. Hanımlar bu elbise örgü modellerini aynı zamanda tığ ile de yapabilirsiniz ya da şiş ile yapmanız da mümkün. Kollar ya da elbise eteklerine tığ işi motifler ile farklı modeller oluşturabilirsiniz.

Hanımlar aynı zamanda kış ve ilkbahar içinde güzel modeller bu bölümde yer alıyor. Yaz akşamları ya da ilkbaharın serin esintisinde farklı kıyafet denemeler içinde muhakkak elimiz bir örgü elbise modeline gider. Her zaman şık ve farklı görünmemize yardımcı olduğunu iddia edebilirim. Çiçek motifleri, bitki ya da yaprak desenleri, kare örgüler, ya da tek parça kullanımlı örgü elbise modelleri için neler yapabileceğinizi bu bölümde göreceksiniz. Renkler konusunda serbest olun, hanımlar. Tek ya da çift renk uygumalar da mümkün olacaktır.