Kategoriler
Bayan Örgüleri

Harika Şal Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bu şal bir başka güzel. Bolero tarzında giyildiğinde üzerinizde hem rahat, hem de oldukça şık duran bu şalımızdan eminim sizler de çok seveceksiniz. İster kendinize, isterseniz çocuklarınıza küçük ebatlı yaparak tayt üzerlerine harika durduğunu söylemek isterim. Örmesi zor gibi görünür ama eliniz alıştığında çok çabuk yapabileceğiniz harika bir model.

Malzemeler

6 numara tığ

İp

Yapılışı

İlk olarak 155 zincir çekip, zincirlerin üzerine 150 tırabzan yapıyoruz. Daha sonra 4 zincir çekip yukarı çıkıyoruz.  3 tırabzan yapıp daha sonra yelpaze şeklini vermek için ipi tığımıza 2 defa doluyoruz. Dördüncü tırabzanın üzerine batıp 4 lü tırabzan şeklinde 7 tane yapıyoruz. Ve yaptıktan sonra dördüncü tırabzanın üzerine tutturuyoruz.

şal yapımı 1 resmi     şal yapımı 2 resmi

şal yapımı 3 resmi

Hiç arada zincir çekmeden sıra sonuna kadar bu şekilde devam ediyoruz. Tekrar 4 zincirle yukarı çıkıp, yine başına 3 tane tırabzan yapıyoruz. Daha sonra 6 zincir çekip, 7 tane yaptığımız tırabzanlarımızın 4 sıraya batıp sık iğne yapıyoruz, araya 3 zincir çekip tekrar sık iğneyle batıyoruz. Ve 6 zincir daha çekip bu sefer bir alttaki sık iğne yaptığımızın ortasına batıp, bu sefer 3 lü tırabzan şeklinde çıkartıp yine 7 tane tırabzan yapıyoruz. Daha sonra ilk baştaki tırabzan dan batıp, tığ başınla arka kısmından birleştiriyoruz.

şal yapımı 4 resmi    şal yapımı 5 resmi

şal yapımı 6 resmi

Bu şekilde devam ediyoruz be istediğiniz kısalıkta ya da uzunlukta yapabilirsiniz. Uzun atkı şeklinde örüyoruz daha sonra arasından isterseniz birleştirebilirsiniz. Uç kısımlarına da saçaklarını yapıp tamamlıyoruz. Üzerinize giydiğiniz de harika görünen bir şal dır.

şal yapımı 7 resmi

şal yapımı 8 resmi

Sevgili hanımlar, gömleklerinizin üzerinde çok şık duracaktır. İyi günler de kullanın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.