Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

İğnedenlik Modeli Ve Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlerle beraber evlerimizde ortalık ta duran iğnelerimiz için toparlayıcı bir model yapacağız. Örmesi çok kolay ve zevkle örerek harika şeyler yapabilirsiniz. Haydi, şimdi sizlerle beraber iğnedenlik yapmaya başlayalım.

Malzemeler

3.5 numara tığ

Orta kalınlık da ip

Yapılışı

İlk olarak 4 zincir çekip halka yapıyoruz. Daha sonra halkanın içini 2li tırabzanla dolduruyoruz ama 2li tırabzan yapıp birkere çıkarıp kapatmadan yine 2 li tırabzan yapıp hepsini birden çıkarıyoruz. Aralarına 2 zincir çekerek yapıyoruz. Toplam da 6 adet yaptıktan sonra başlangıç noktasına batıp kapatıyoruz.

iğnedenlik modeli 1 resmi    iğnedenlik modeli 2 resmi

Şimdi de diğer ipimize geçiyoruz. Yine aynı şekilde her bir 2 zincir çektiğimiz aralarına 2li tırabzan yapıyoruz. Altıgen şeklinde olacağı için altı tane aynı yere batarak köşeler yapıyoruz. En son ki sıramız da köşelere 2 zincir çekerek altıgenimizi bu şekilde yapıyoruz.

iğnedenlik modeli 3 resmi   iğnedenlik modeli 4 resmi

En son üzerine sık iğne yaparak bitiriyoruz ve aynı şekilde bir motif daha yapıp ikisini birleştiriyoruz. İçine de astar dikip,  pamukla doldurup uç kısmına da zincir tutacak şeklinde örerek bitiriyoruz.

iğnedenlik modeli 5 resmi

Sevgili hanımlar, isterseniz bu modelimizle battaniyelerde yapabilirsiniz. İyi günlerde kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.