Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Kabartmalı Saç Örgü Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar çok basit bir örnek üçlü saç örgüsü modelimiz hem yapımı kolay, hem de kabartmalı durduğu için gösterişli bir modellerimizdendir. Saç örgüsünün mantığı hep dıştakini içe alarak saç örgüsünü oluşturalım. Bir sağdan, bir soldan alıp ortada kuralım. Gelin birde nasıl yapıldığını beraber görelim.

Malzemeler

ip

şiş

 

Yapılışı

İlk olarak yine her zaman ki gibi öreceğiniz modele göre ilmeklerimizi atarak başlıyoruz. İkinci sıramızda üç tane kenar ilmeği bırakarak yapalım. Sağ şişimizdeki üç ilmeğimizi şişten çıkaralım, sol şişimizdeki üç ilmeği sağ şişe geçirelim. Sol şişimize ise sağ şişimizden çıkardığımız ilmekleri alalım ve sağ şişimizdeki üç ilmeğimizi tekrardan sol şişe geçirelim ve böylelikle yer değiştirmiş olalım. Alt kısımdan aldığımız üç ilmeyi düz olarak örelim. Üst tarafta kalan diğer üç ilmeğimizi dönerek ilk ilmeği örmeden sekiz kere örelim.

KABARTMALI SAÇ ÖRGÜ MODELİ 1 resmi  KABARTMALI SAÇ ÖRGÜ MODELİ 2 resmi

KABARTMALI SAÇ ÖRGÜ MODELİ 3 resmi

Diğer üç ilmeğimizi normal örelim ve üç kenar ilmeğimizi örerek devam edelim. Arka kısmında yine hiçbir şey yapmadan hepsini ters olarak örelim. Şimdi diğer taraftan örgü modelini çıkarmak için yine aynı işlemi uygulayalım. Sol şişimizdeki ilmeklerimizi arkaya, diğer üçünü de üst kısma çıkartalım. Yine sağ şişimizdekileri sol şişe alarak devam edelim. Yine aynı şekilde sekiz defa dönerek örneğimizi oluşturalım.

KABARTMALI SAÇ ÖRGÜ MODELİ 4 resmi  KABARTMALI SAÇ ÖRGÜ MODELİ 5 resmi

Umarım severek örebilirsiniz. Çok kolay bu harika modellerimizle ciciler yaparak sevdiklerinizi sevindirmeyi unutmayın. İyi günlerde kullanın..

KABARTMALI SAÇ ÖRGÜ MODELİ 6 resmi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.