Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Kalpli Sepet Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar şimdide sizlerle kalpli sepet yapımını öğrenelim. Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz harika bir model. Hem çok kullanışlı, hem de örmesinden zevk alarak yapacağınız bir uygulamadır. Haydi, hanımlar bu güzel kalplerimizi yapma zamanı.

Malzemeler

Penye ip

8 numara tığ

Yapılışı

İlk olarak sihirli halka yapıp 3 zincir çekiyoruz. Şimdide bir kere tığ başlığımızı alıyoruz ve 3 kerede çıkartıyoruz. Bu şekilde 14 tane yapıyoruz.  Ve bağlantısını yapmadan alttaki ipini sıkarak kalp şeklini veriyoruz ve kesip bağlıyoruz.

 

kalpli sepet 1 resmi kalpli sepet 2 resmi kalpli sepet 3 resmi

 

Daha sonra normal yuvarlak sepetlerde yaptığımız gibi her deliğe ikişer defa sık iğne batarak yapıyoruz. Daha sonra geri dönerek bir tek, bir çift batarak sık iğne yapmaya devam ediyoruz. Sıra sonuna geldiğimizde orta kısmı çok ayrık durmaması için birleştirmesini yapıyoruz.

 

kalpli sepet 4 resmi kalpli sepet 5 resmi kalpli sepet 5 resmi

 

Bir zincir çekerek bir sıra daha 1 çift, 1 tek olarak diğer sıraya kadar devam ediyoruz. Boyunu büyütmek için 1 çift, bir tek olarak devam edebilirsiniz. Şimdi üst kısmına geçiyoruz. 1 zincir çekip üstteki zincir gibi görünenin tekini alarak örmeye devam ediyoruz.

 

kalpli sepet 7 resmi kalpli sepet 8 resmi kalpli sepet 9 resmi

 

Artık bundan sonra sepetimizin uzunluğunu nasıl isterseniz aynı şekilde örerek devam ediyoruz. İstediğiniz şekilde süsleyerek her şekilde kullanabilirsiniz. İyi günlerde kullanın…

 

kalpli sepet 10 resmi kalpli sepet 11 resim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.