Karanfil Örgü Modeli Yapımı

Merhaba Hanımlar, bugün sizlerle karanfil desenli örgü modelimizi paylaşacağım. Karanfil modelimiz çoğunlukla bebek yeleklerimizde, şallarımızda veya atkı, şapkalarımızda kullanılıyor. Bu modelimzin daha farklı yerlerde de kullnabilirsiniz oldukça kolay ve çok şık bir örgü modelimizdir. Hem kolay, hemde şık bir örgü yapmak kim istemez ki… Haydi başlayalım.

Malzemeler

Kalın örgü ip

Şiş

Yapılışı

Başlangıç olarak ilmeklerimizi oluşturduktan sonra ilk sıramızı düz olarak örüyoruz. Kenar ilmeğimizi alıp, 3 ilmeği bir alıp, bir kez dolayıp 3 ilmek bir çıkartıyoruz. Bu sıramızı bu şekilde tamamlamaya devam ediyoruz.

 

karanfil-orgu-1 resmi

Bu işlemimizde 3 ilmeği kesmiş oluyoruz ve 3 ilmek çıkartmış oluyoruz. Arka kısmını geldiğimizde ters olarak örmeye devam ediyoruz.

karanfil-orgu-2 resmi    karanfil-orgu-3 resmi

Bir sonraki sıramızda yine aynı şekilde kenar ilmeğimizi aldıktan sonra 3 ilmeğimizi bir alıp, bir doluyoruz. 3 ilmek bir çıkartıp herhangi bir kaydırma falan yapmıyoruz. Bu şekilde 2 işlemden oluşan örneğimizin arka yüzünde yine ters olarak örüyoruz. Bu sıramızda da örneğimizi aynı şekilde devam ederek modelimizi oluşturmuş oluyoruz.

karanfil-orgu-4 resmi      karanfil-orgu-5 resmi

 

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git