Kategoriler
Lif Örnekleri Örgü

Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

El örgüsü, el emeği ürünlere her geçtiğimiz gün yenileri eklenmektedir. Bir ara el örgüsünün modası geçti gibi tabirler kullanılmış olsa da el örgüsü, göz nuru verilen ürünler hak ettikleri değere yeniden kavuştu. Özellikle de genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen el emeği, el örgüsü parçalar gün geçtikçe daha fazla değer kazanmaktadır. Çeyiz sandıklarını süsleyen parçaların başında yazma oyaları, lifler, havlular ve patikler gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış pek çok örnek ve modelin yanı sıra her geçen gün yeni modeller ve örnekler ortaya çıkmaktadır. Eski ve yeni örneklerin birleşmesi ile ortaya özgün ve farklı modeller çıkmaktadır.

En yeni lif modelleri yeni moda, yeni çıkan lif iplikleri kullanılarak yapılmaktadır. Son zamanlarda sakallı iplik, tüylü iplik, simli iplik gibi farklı ip türlerinin kullanıldığı lifler ön plana çıkmıştır. Lif modellerinin tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi şiş örgüsü ile yapılan modelleri de olsa da daha çok tığ ile yapılanlar tercih edilmektedir.

Tığ işi lif modelleri oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir. Hayvan figürlerinin işlendiği lifler olduğu gibi aynı zamanda çiçek, yaprak desenlerinin yapıldığı lif modelleri de bulunmaktadır.

Tığ işi lif örnekleri arasında kare formlu lif modelleri yer aldığı gibi aynı zamanda oval, yuvarlak, dikdörtgen formlu örülen modeller de vardır. Birçok model ve örnek arasında dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

Tığ ile yapılan en yeni lif modelleri yapılırken daha çok kırmızı, beyaz, mor, pembe, yeşil ve sarı tonları ağırlıklı olarak tercih edilerek yapılmaktadır. Aldığınız ve lif örmek için kullandığınız ipin rengi kadar kalitesine de dikkat ederek alınız. Aldığınız lif iplikleri kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu olmalıdır. Naylonsu ve kalitesiz ipliklerde uzak durunuz. Kalitesiz iplik ile yapılan lifler kullanışsız olduğu gibi aynı zamanda yaptığınız lifin modelini de ortaya çıkarmamaktadır.

Tığ ile yapılan en yeni lif örnekleri arayanlar sitemizde bulunan resimli, anlatımlı görselleri inceleyerek karar verebilir, dilediği modeli başlayarak sevdiği renkleri kullanarak rahatlıkla örebilirler.

Kategoriler
Genel Lif Örnekleri Örgü

2017 Örgü Lif Modelleri

Hamarat hanımlar kış aylarının gelmesi ile beraber boş zamanlarını değerlendirmek için örgü örerler. Kış aylarında örgü sezonu da başlamış olur. Ev hanımları gün toplantılarında bir araya gelerek farklı motif ve çeşitlerdeki örgüleri ile adeta rekabete girerler.  Hanımların en çok tercih ettiği örgüler arasında olan lifler kolay yapımı ve çabuk bitmesi bakımından tercih edilir. Lif yapımı oldukça basittir ve çeşitli şekler verilebilir. 2017 yılı örgü lif modelleri hanımların tasarımlarıyla yeni bir çehreye büründü bu yıl.

2017 yılı örgü lif modelleri farklı renkler ve desenler tasarlanarak örüldü.  Lif yapılması en kolay örgülerdendir. Lif yapmak için ister şiş, isterseniz tığ kullanabilirsiniz. Lif yapmak için çeşitli örgü teknikleri kullanabilirsiniz. Genellikle kalın ipler tercih ediliyor 2017 yılı örgü lif modelleri için. Lif örmek için çok hamarat olmaya da gerek yok. Küçük ve kolay örülmesi bakımından örgüye başlangıç için bile lif örebilirsiniz.

2017 yılında örgü lif modelleri çeşitliliği ile hanımların en severek yaptığı örgüler listesine girdi.  Hamarat hanımlar hayal güçlerini kullanarak harika lif tasarımları ortaya çıkartıyorlar 2017 yılının örgü lif modelleri içerisinde.  Bu yıl lifler çok renkli ve canlı renklerden oluşuyor.  Ayrıca lifler farklı şekillerle de sıradanlıktan çıktı bu yıl.

Bu yıl da örgü lif modelleri geometrik şekillerde örülüyor. Kare, dikdörtgen, beşgen, altıgen ve kare olarak tasarlandı. Eskiden lifler düz örgüler ile yapılırdı. Ancak günümüzde çeşitli motiflerle süslenerek yapılıyor. Tığ işi ve el örgüsü lifler sevdikleriniz için de harika hediyeler olabilir. 2017 yılında örgü lif modelleri geometrik şekillerin yanı sıra meyve şekilleri, meyve modelleri ve kalpli, yuvarlak modelleri ile de çok beğeniliyor. Tasarımlar bu yıl gerçekten çok çarpıcı .

Kategoriler
Lif Örnekleri

Anlatımlı Lif Modelleri

Sevgili hanımar bu gün sizler için birbirinden güzel lif modellerimizi paylaştık. Her birinin yapımının oldukça basit olması yanı sıra modellerimizi takip eden arkadaşlarımız bir buradaki liflerimizin yapımını da kolaylıkla çıkaracaklardır. İlk olarak çiçek motifli lifimize deyinelim hanımlar. Lifimizin yapımı oldukça basit.Daha önce paylaştık ama isterseniz bi deyinelim…
Tam altı zincir çekerek halka haline getiriyoruz ve altı adet ikili veya üçlü trabzanla dolduruyoruz. İki zincirle ikinci sıramıza çıkıyoruz ve 12 trabzan ile ikinci sıramızı tamamlıyoruz. Bir ör bir artır yapıyoruz. İki zincir çekiyoruz ve üçüncü sıramıza geçiyoruz. Üçüncü sıramızda ise iki ör bir artır yapıyoruz. Bu şekilde artırmalarımızı yapıyoruz ve istediğimiz büyüklüğe ulaşana dek lifimizin zeminini örüyoruz.Evet sevgili hanımlar işte bu kadar ,yapan arkadaşlarımıza kolay gelsin…:)

Kategoriler
Lif Örnekleri

Anlatımlı Rüzgar Gülü Lif Yapımı

Evet sevgili hanımlar bu yazımızda sizlerle bir birinden güzel rüzgar gülü şeklinde lif yapımını anlatmaya çalıştık.Bu lifimizi çeyizlere koyabilir veya sevdiğiniz bir dostunuza hediye edebilirsiniz.Sizinde resimlerden gördüğünüz gibi çok güzel bir lif.Sizde yapımını merak ediyorsanız buyrun yapımına geçelim….
İşimize  10 adet zincir çekip birleştiriyoruz.Daha sonra 1 zincir çekip ilmiğimizi uzatıyoruz ve 4 defa tığımıza ip alıp 1 fıstık yapıyoruz aralarda da 2 zincir çekip 1 fıstık daha yapıyoruz toplamda 6 fıstık ve 6 aramız olacak.Daha sonra ilk sırayı bitirdikten sonra 2 sıra da fıstıkların başına atip 1 fıstık yapıyoruz ve bir zincir çekip tekrar fıstık yapıyoruz aynı yere batırıyoruz.Daha sonra 3 sırada 2 sırada 1 fıstık 1 zincir yaptığımız zincire yine aynı tekniği uyguluoyız 1 fıstık 1 zincir 1 fıstık şeklinde yapıyoruz.Sonra 4. sıradaa 1 fısık 1 zincir 1 fıstık bir zincir şeklinde yapıp dilimi tamamlıyoruz.Ardından 5.ci sırada 4. sıradaki fıstığın arasına 1 fıstık 1 zincr ve 1 fıstık yapıyoruz.1 zincir yapıp yandaki boşluğa 1 fıstık yapıyoruz tekrar 1 zincir yandaki boşluğa 1 fıstık yapıp 2 zincir çekip diğerr dilime geçiyoruz ve sırayı tamamlıyoruz.10. sıraya kadar aynı tekniği uyguluyoruz ve şeklimiz artık belirmeye başlıyor.Daha sonra 11. ve 12. sırada diğer renkli ipimizle aynı işlemleri uyguluyoruz.Ana rengimizle 2. sırada örüp lifimizin kenar oyasına geçiyoruz.Kenar oyamız için 2. rengimizle her boşluğa bir fıstık yapıyoruz ve fıstıkların başında 3 zincir çekip dibine batırıyoruz.’ zincir çekip yandaki boşluğa yapıyoruz ilk dilim bitinceye kadar aynı işlemi yapıyoruz.Daha sonra sondaki fıstığıda yaptıktan sonra 1 zincir çekip aralarındaki zincirlerin üzerlerine kontör geçiyoruz ve 2.dilime geçiyoruz…2.dilimide aynı bu şeklide yapıyoruz.Güle güle kullanın…

Kategoriler
Lif Örnekleri

Kasnakta Ponpon Lif Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizler için birbirinden güzel kasnakta lif modellerimizi paylaştık. Çeyiz hazırlayan genç kızlarımız ve annelerimşz bu lif örneklerimize bir göz atmanız gerektiğini düşünmekteyim. Çünkü bu lif örneklerimizden renk renk örerek çeyizinizi cıvıl cıvıl hale getirebilirsiniz. Özellikle ponpon liflerimiz hem görüntü olarak hem de kullanım açısından gönüllerinizi fethedeceğini düşünüyorum. Henüz ponpon lifimizin yapımını bilmemekteyim. Bu nedenle sizler için kasnakta lif yapımı ile ilgili görsellerimizi koydum. Buradan isteyen hanımlarımızın kolaylıkla modelleri çıkarabileceğini umuyorum. Kolay gelsin hanımlar…

Kategoriler
Lif Örnekleri

Anlatımlı Örgü Balık Lif Modelleri

Bayanlar bu gün sizlerle değişik bir lif modeli anlatmayı tercih ettik.Bildiğinizgibi çocuklar liflenirken birazzorluklar çıkartabilirler annelere ama bu liflerimiz sayasinde çocuklarımızda liflenmeyi sevecekler.Çünkü bu lifler çocuklar için oyuncak gibi ve liflenmeyi onlara artık eğlenceli hale getirebilirsiniz.Eğer sizde yapım aşamasına başlamak isterseniz buyrun başlayalım.Ayrıca bu liflerimizde lif ipi de kulanablirsiniz sakallı ip de kullanabilirsiniz bayanlar. Tamamen zevkinize kalmış. Yine bu liflerimizde fıstık da yapabiliriz hanımlar veya trabzanla da örülenleri mevcut. Trabzanla örülenler oldukça şirin olsalar da kullanım açısından fıstıkla ördüğümüz lifimiz daha iyi olacaktır. Hadi kolları sıvayalım ve başlayalım…
Öncelikle 5 zincir çekerek başlıyoruz ve zincirimizi halka haline getirdikten sonra 6 altı adet dörtlü fıstıkla dolduruyoruz. İkinci sıramızda farklı renge geçelim be bir ör bir artır yaparak 12 fıstık yapıyoruz. 3. sıramızda da 1 ör 1 artır yapıyoruz ve 4. sıramıza geçelim. 4. sıramızda da 2 ör 1 artır yaptıktan sonra 17 sıra hiç artırmadan örüyoruz. Yuvarlağımız kese şeklni alıyor ve sonra oluşan kesemizi ikiye katlayalım ve üçgen şeklinde kuuyruğumuzu yaparak birleştirelim ve açıklıkları kapatıyoruz.Güle güle kullanın :)…

Kategoriler
Lif Örnekleri

Anlatımlı Lahana Lif Modeli Yapılışı

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birçok hanımımızın beğendiği bir lif modeli olan lahana lifimizin yapımını paylaşacağız. Hem kullanışlılığı hem de görüntüsüyle gönlünüzü fethedecek olan bu modelimizin yapımına hemen başlayalım hanımlar:
Lifimize ortadaki çiçek kısmımızı yaparak başlayalım.
7 zincir çekerek halka haline getirelim.Halkamıza batarak üçlü trabzan yapalım. 2 zincir çekelim ve tekrar üçlü trabzan yapalım. Bu şekilde aralarına zincir çekerek 7 tane üçlü trabzan yapalım. Son trabzanımızı da iki zincir çekerek ilkiyle birleştirelim.8 kutucuğumuz olacak hanımlar. Bu kutucukların her birinin içine 2 zincir,2 trabzan, 2 zincir çekip aşağıya batıyoruz. Bu şekilde 8 yaprağımız olacak.İlk kat böyle tamamlanıyor. 2.katı yapmak için diğer renge geçip arkadan yuvalarını yapıyoruz. Bu yuvalarımız için de trabzanımıza alttan batarak üç zincir çekitoruz ve diğer yuvaya geçiyoruz. Yine üç zincir çekiyoruz ve diğer yuvaya geçiyoruz. Bu şekilde 8 tane sık iğne oluşturalım. Bu yuvalarımızı doldururken bu kez iki zincirle çıkalım,3 tane trabzan yapalım ve yine iki zincir çekerek yuvaya batalım. Bu şekilde sekiz yaprağımızı da dolduralım.Üçüncü katımıza geçtiğimizde bu sefer yuvalarımızı 4 zincirle yapalım. Bu şekilde sekiz yuva oluşturduktan sonra iki zincirle çıkalım,dört tane üçlü trabzan yapalım veyuvaya tekrar iki zincirle batalım.
Dördüncü katımızda da 5 zincir çekerek 8 tane yuva oluşturuyoruz ve tekrar iki zincir çekip 4 tane üçlü trabzan yapıp tekrar iki zincirle yuvamıza batıyoruz. Şimdi ortadaki çiçeğimizi tamamladık hanımlar.
Tekrar ilk renk ipimizi alalım ve çiçeğimizin alttaki yapraklarına batarak her bir yaprağımızın üzerine 6 trabzan yapalım. Ancak her yaprağımızın arasında üç zincir olacak.Yani bir yaprağımıza batarak altı trabzan yapalım üç zincir çekelim ve diğer yaprağa batarak tekrar altı trabzan yapalım. Bu şekilde sıramızı tamamlayalım. Bir sonraki sıramızda trabzan yapmaya aynı şekilde devam ediyoruz ancak artırma yapıyoruz hanımlar. Bu motifimizde bir veya iki atrırma yeterli olacaktır. Diğer yaprağa geçerken üç zincirimizi unutmayalım ama. Üç zıramızı tamamladıktan sonra hanımlar bu sefer üç zincir çekmeyi bırakıyoruz ve daha önce çektiğimiz zincirlerimizi de trabzanla dolduruyoruz. Her altı trabzanda bir artırma yapalım. Bu şekilde dört sıra daha ördükten sonra alt tabanımızı tamamlamış oluyoruz. Şimdi tabanımızın etrafına açık renkle ipi 4 sefer uzatıp bağlayarak 1 fıstık ve araya tekli örümcek yapıyoruz. Aralarda 3 trabzan atlayıp 4.trabzana 1 fıstık, araya tekli örümcek şeklinde sırayı tamamlıyoruz. Bu şekilde aynı işlemi yaparak beş sıra gidiyoruz hanımlar.
Şimdi sıra lifimize özelliğini veren kısmı yani ikinci katı yapmaya sıra geldi hanımlar. Üçüncü sıramızdaki trabzanlarımızın başına batıyoruz ve yine aralarda 3 trabzan atlayarak bir fıstık bir örümcek yaparak sıramızı tamamlıyoruz. ve hemen ikinci sıramıza geçerek fıstıkların başına batarak fıstık yapıyor ve örümcekle diğer fıstığımıza geçiyoruz. Bu şekilde dört sıra ördükten sonra ipimizi koparalım ve altıncı trabzanımıza batarak aynı parçadan bir tane daha örelim. bu kez dört sıra bir fıstık ve bir örümcek şeklinde. Son olarak da uçlarına kirpik yapıyoruz hanımlar…Güle güle kullanın hanımlar…

Kategoriler
Lif Örnekleri

Anlatımlı Ortası Çiçekli Kare Lif Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel ortası çiçekli kare liflerimizin yapımını paylaştık. Bu modellerimiz size aynı zamanda yastık kılıfı veya battaniye modellerimizi de çağrıştırmış olmalı hanımlar. Bu modellerimizi hem lif şeklinde örebilir hem de çeşit çeşit birleştirerek battaniye veya yastık yüzü haline de getirebilirsiniz. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
Beş zincir çekerek halka haline getirelim. Halkamıza batarak sekiz adet tekli trabzan yapalım. Bu arada 3,5 mm tığ ile ördükten sonra Üç zincir çekelim ve beş adet trabzan yaptıktan sonra tığı motifin bu tarafına alıp arkadan birleştirip 3 zincir çekelim ve hemen yandaki boşluğa batalım.Tekrar bir trabzan örelim ve Mısır patlağı dediğimiz motifi kullanarak çiçeklerimizi yapalım. Beş adet çiçek yaptıktan sonra bir nsonraki sıramızda farklı renk iple üç zincirimizi başka renk iple çekelim.Tığ üzerinde bitirme yapmadan üç küçük trabzan yapıp hepsini tek seferde tığdan çekelim. Bu şekilde sıramızı tamamladıktan sonra diğer alt boşluğa geçelim.Yine farklı renk bir ip ile 3 zincir çekelim ve alttaki boşluklara aralarında tek zincir olan 3 lü trabzanlar yapalım.Bu şekilde sıramızı tamamlıyoruz. Diğer renk iple motifimizi kare motife çeviriyoruz. Bunun için tam köşelere geldiğimizde üçlü trabzanları 3 seferde çekerek uzun trabzanlar yapalım. Köşe trabzanlarımızın arasına 2 zincir çekelim. Bu şekilde sıramızı tamamlıyoruz hanımlar…Güle güle kullanın…

Kategoriler
Lif Örnekleri

Anlatımlı Örgü Kedi Lif Modelleri

Hanımlar bu yazımızda sizlerle değişik bir lif modeli olan kedi lifimizin yapımını paylaştık. Çeyizinize ya da banyonuza renk katacağını düşündüğümüz bu modelimizi umarız beğenirsiniz. Hadi hemen yapımına başlayalım hanımlar:
Kırmızı, beyaz,pembe,gözlerimiz için siyah ipimizi alalım hanımlar. . Hemen kırmızı ipimizle burun kısmımızı yapıyoruz. Örgümüze başladığımız kısım da zaten burun kısmımız. Kırmızı ipimizi alalım ve 7 zincir çekelim. İçini 6 adet fıstıkla aralarına birer zincir çekerek dolduralım. Şimdi pembe renk ipe geçelim ce burun kısmımızdaki fıstıklarımızın birinin üzerine batarak fıstık yapalım ve sabitleyelim. Hemen bu fıstığımızın üzerine bir fıstık ve dibine batarak bir fıstık daha yapıp hepsini bir çekelim ve sabitleyelim. bir zincir çekelim ve diğer fısığımızın üzeine geçelim. Aynı az önceki gibi bir fıstık yapıp sabitleyelim;üzerine ve dibine birer fıstık yapalım ve hepsini bir çekerek sabitleyelim. Bu şekilde ikinci sıramızı tamamlayalım. Üçüncü sıramıza geçelim. Hemen bir fıstık yaparak sabitleyelim. Hemen bu fıstığımızın üzerine bir fıstık, dibine bir fıstık ve hemen yan tarafa da bir fıstık yaparak üçünü bir çekelim ve sabitleyelim. Şimdi tekrar bir fıstık kendi üzerine ve bir fıstık yana yaparak ikisini bir çekelim. Farkettiyseniz ilk dilimimiz oluştu. Hemen iki zincir çekelim ve yana geçelim. Hemen bir fıstık yaparak sabitleyelim. Hemen üzerine bir fıstık,dibine bir fıstık,yandaki boşluğa bir fıstık yaparak üçünü bir çekelim. Sonra tekrar hemen üzerine bir fıstık ve yana bir fıstık yapalım. iki zincir çekelim ve yana geçelim. Özetle hanımlar istediğimiz büyüklüğe ulaşana dek yıldız şeklinde örüyoruz. Bu da bir üzerine fıstık,bir dibine,bir yana batarak örmek demek oluyor. Artırmalarımız için başlarda zaten tek yaptığımız fıstıkları kullanmış oluyoruz. İşimiz bitince aynı parçadan bir tane daha örelim. dört tane üçgen parçamızı da kulaklarımız için aynı mantıkla örelim. Son olarak da fıstıklarla birleştirelim. Göz,bıyık,kirpiklerimizi de çuvaldız yardımıyla işledikten sonra lifimiz bitmiş oluyor. Kolay gelsin hanımlar…

Kategoriler
Lif Örnekleri

Anlatımlı Çiçek Lif Modeli Yapımı

Hanımlar bu yazımızda sizlerle birbirinden güzel çiçek lif modellerimizin yapımını paylaşacağız. Bu liflerimizi rengarenk örebilirsiniz. Duruşuyla ve renkleriyle gönlümüzü fetheden bu liflerimize genç kızlarımız bayılacak ve çeyizlerimizin baş köşesinde yer alacak. Hadi hemen yapımına başlayalım;
En az iki rek ip kullanıyoruz. İpimiz iki katlı lif ipi. Tığımız 5.5 numara. Beyaz ipimizle 6-7 zincir çekelim. Halkamızın içine aralarında brer zincir çekerek 12 trabzanla dolduralım. Bu işlemi beyaz iple yapalım. Hemen ardından diğer renk ipimize geçerek bir trabzanımıza batalım ve 7 zincir çekelim. Zincirimizin uzunluğunda aralığımızın birine beş kez batıp sündürelim,hemen diğer aralığa da beş kez batıp sündürelim ve sonunda hepsini bir çekerek fıstık haline getirelim. Hemen yedi zincir çekerek dibine batalım. Diğer aralığımıza geçerek aynı az önceki işlemleri tekrarlayalım. Bu şekilde çiçek motifimizi bitirelim. Hemen ardından çiçek yapraklarımızın birine batalım (beyaz renk iple) ve 12 zincir çekerek diğer yaprağa batalım. Bu şekilde tüm yapraklarımıza batalım. İpimizi soparmadan ikinci sıraya geçelim ve 15 tane ikili trabzan dolduralım.Her aralık bitiminde diğer aralığa geçerken ikişer zincir çekelim. Aynı şekilde tüm zincirleri trabzanla dolduralım. İkinci sıramıza geçelim ve trabzanlarla dolduralım. Dikkat etmemiz gereken nokta trabzanlarımızı alttan almak. Ve iki zincir çektiğimiz kısımlara geldiğimizde üç zincir çekerek üç kez batıp çıkarak fıstık yapalım. iki zincir çekelim ve tekrar aynı aralığımıza fıstık yapalım. Bu şekilde 7 sıra tamamlayalım. Hemen ardından en başta hazırladığımız kafesten 6 tane beyaz altı tane de diğer renk yapalım.Şimdi lifimizin kenarlarındaki çiçeklerimizi yapıyoruz. En başta yaptığımız çiçeklerden 12 tane yapıyoruz.Daha önce dediğimiz gibi renkleri istediğimiz şekilde seçebiliriz.Ancak burada her çiçeğimizi 4. yaprağında 7 zincir çeker çekmez az önce hazırladığımız orta büyük trabzanlı kısma batıyor ve fıstığını bu şekilde dolduruyoruz. Aynı işlem 5. yaprakta da tekrarlanıyor. Çiçekleri bu şekilde tutturduktan sonra lifimizin ön yüzü bitiyor. Sıra arka kısmında… 7 zincir çekerek yuvarlak yapıyoruz. içini 15-16 üçlü trabzanla dolduruyoruz. lifimizin ön büyüklüğüne ulaşana kadar dolanarak arkayı trabzanlarla tamamlıyoruz. ön ve arka yüzleri üstüste koyarak ikisini birleştiriyoruz.Pembe renkli iple 3 trabzan üzerine her birine birer defa batarak üçünü bir toplamak şartıyla fıstık yapalım. Fıstıkların ucuna da 4 er zincirden oluşan 3 kirpik yapalım. 2 zincir çekelim 1 trabzan atlayarak diğer fıstığı da aynı şekilde yapalım…Üçüncü fıstığı çiçeklerden birinin ucuna tutturarak yapıyoruz. Bu sefer fıstığı tek deliğe 3 defa sündürerek topluyoruz. 4. fıstığı lifin arka tarafına ve beşinci fıstığı da çiçeğin diğer ucuna batarak yapıyoruz. Bu şekilde lifimizi tamamlıyoruz… Güle güle kullanın….

Kategoriler
Lif Örnekleri

Yeni Resimli Lif Modelleri

Birbirinden güzel inciler ile dolu lif modelleri 2014 sezonunda yeniliklerle karşınıza geliyor. Artık genç kızların çeyiz bohçaları daha hareketli ve modern tasarımlar ile dolacak. 2014 lif örnekleri arasında resimliler, çiçekler ve en önemlisi bebek yeleği şeklinde olan tasarımlar dikkatleri çekecektir. Sade modellerden daha fazlası olan modern lif tasarımları sezonun gözdesidir. Ördek resimli lifler oldukça dikkat çekmektedir. Lifler arasında gelin ve damat şeklinde örülenlerde vardır.

Resimli lif modelleri olarak ilgi görenler arasında abiye tarzında örülenler, damat şeklinde resimlerin olması fazlası ile ilgi görecektir. İnciler ve kurdele detayları ile süslenen lifler giderek daha da şık olmaya başlamıştır. Bu resimleri canlı gibi göstermek için püskül, ponpon yaparak üç boyutlu hale getirmek mümkündür. Trendler arasına kendi tasarım gücünüzü, hayalinizi yerleştirmeniz kesinlikle çok daha önemlidir. Bebek resimleri, hayvan resimlerine kadar konulmasına farklı modelleri 2014 sezonunda gördükçe daha da dikkat çekecektir. Renklerin birbiri ile olan uyumunu bu sezon lifler üzerinde de göreceksiniz. Örgü ile hayatınız daha da hareketlenecektir.

Desenli lif örnekleri sayesinde dünyanıza hareketlilik katacak ve şıklık sağlayacaksınız. Liflerin küçük alanını genişletmek ve tasarımın gücünü koymak tamamen size bağlıdır. Özellikle de püsküller ile resim figürünün kenarlarına hareket katmak daha da dikkat çekiyor. 2014 sezonunda her tasarım ile birlikte liflerde farklı şekillerde karşınıza çıkacak ve örmekten keyif alacaksınız.

Yeni Resimli Lif Modelleri

Kategoriler
Lif Örnekleri

Tığ İşi Resimli Lif Örnekleri

Ülkemizde her geçen gün gelişmekte olan tasarım her alana girmiş bulunmaktadır. Özellikle çeyizlerde klasik tasarımlar bırakılarak daha modern ve şık tasarımlar karşınıza çıkıyor. 2014 lif örnekleri tasarım gücü olarak en şıkları arasındadır. Düz ve sade modellerden çok daha modern lif tasarımları dikkat çekiyor. Çiçekli, ördekli, el modelli lifler oldukça ilgi görüyor. Bu tasarımların yanı sıra gelin ve damat şeklin olan lifler farklı tarzı olanlar için idealdir.

Yeni lif örnekleri arasında dikkat çekenlerden abiye tarzında örülenler, damat şeklinde olanlar ve daha birbirinden güzel lifler yerini alıyor. En önemlisi liflerin arasına elin yerleştirilmesi için yapılan tasarım dikkatleri çekmektedir. Üzerinde küçük ponponların dizaynı edilen lifler farklılığı ortaya koyuyor. Liflerin tasarım alanı çok küçük olmasına rağmen son zamanlarda daha  hayal gücünü zorlayan bayanlar değişiklikler yapabilmektedir. Kulaklı olan liflerden, bebek tasarımlarının konulmasına kadar farklı modelleri 2014 sezonunda görmek mümkündür. Renklerinde gücünün ortaya konduğu lifler tığ ile kısa sürede örülmektedir. Örgüyü seven bayanlar için oldukça ideal tasarımlar karşınıza çıkıyor.

Tığ İşi Resimli Lif Örnekleri

Tığ işi lif örnekleri sayesinde yepyeni şık modeller bulacaksınız. Liflerin üzerine kendi hayal gücünüzü yansıtarak surat çizmek ve değişik materyaller kullanmak mümkündür. Özelliklede püsküller ile kenarlarını ve örmüş olduğunuz kız resminin eteğini rahatlıkla süsleyebilirsiniz. 2014 modelleri ile lifler hareketlenirken rahatlıkla kendi tasarım gücünüzü yansıtmalı ve farkı ortaya koymalısınız.

Kategoriler
Lif Örnekleri

Yeni Örgü Sabun Bezi Lif Modelleri

Örgü modelleri bakımından ülkemiz birçok örneklerle doludur. Ülkemizde örgü geçmişten günümüze kadar önemini koruyarak gelmeyi başarmıştır. Gerek şıklık aracı olması gerek kullanımının konforlu olması nedenleri ile hala tercih edilmektedir.

Çocuklarımız, bayanlarımız hatta erkekler bile örgü modellerini beğenerek kullanmaktadırlar. Bu modeller genellikle soğuktan korudukları için kışın tercih edilmektedirler. Kışın çocuklarımız için tercih ettiğimiz ilk modeller örgü modellerdir. Bayan, erkek herkes örgü modellerini severek giymektedir. Evimizde yapamıyorsak bile piyasada bulduğumuz zaman ilk tercih ettiğimiz model olmaktadır. Peki örgü modelleri sadece kıyafetlerde mi kullanılıyor? Tabii ki değil. Örgü modelleri, şapkalardan çantalara, patiklere, masa örtülerine hatta liflere kadar her çeşit üründe kullanılabilmektedir.  Banyo lif örnekleri olarak bir sürü modelleri mevcuttur. Bu örnekleri gördüğünüzde hem kullanım açısından da konfor oluşturan bu örneklere hayran kalacaksınız. Piyasada bulunan liflere göre kullanımı daha kolay ve aynı zamanda şıktır. Örgü sabun bezi modelleri, piyasada da bolca bulunan bir üründür. Diğer ürünler göre daha çabuk köpürmesi de ayrı bir tercih sebebidir. Sabun bezleri genellikle sert olur ve çabuk köpürmezler. Bu modeller ile bol bol köpüklü yıkanabiliriz.

Yeni Örgü Sabun Bezi Lif Modelleri

Örgü modellerinin kullanım alanı geniştir. Kıyafetler, patikler, masa örtüleri, yatak örtüleri, kazaklar, atkılar gibi bir sürü üretim ve kullanım alanı vardır. Örgü modelleri ile her açıdan kullanım alanı bulabileceğiniz gibi satış hacmi olarak da geniş bir yer tuttuğunu söyleyebiliriz.