Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri

Mandalina Örgü Modeli Yapımı

Merhaba arkadaşlar bugün sizlerle mandalina modeli yapılışını öğrenelim. Model gerçektende duruşuyla ve gösterişiyle bir harika olacak. İstediğiniz her şeye örnek olarak kullanabileceğiniz bir örgü modelimizdir. Bebeklerimiz ve hediyelikler için örülebilecek muhteşem modeli gelin şimdi hep beraber yapılışını öğrenelim.

Malzemeler

İp

Tığ

Yapılışı

İlk olarak mandalina modelimiz için 10 ilmek ve katlarını her zaman kullanılmalı ve artı 5 ilmek yapıyoruz. Şimdi örnek için sizlere 25 ilmekle göstereceğim. İlk olarak sıra boyunca 5 ters, 5 düz yapıyoruz. Arka sıramızda modeli koymaya başlıyoruz. Şimdi ilk 5 taneyi düz olarak örüyoruz. Daha sonra gelen 5 tersi bir dola ipi öne al ters örgü şeklinde yapıyoruz. Bu şekilde düzleri normal düz tersleri de ipi bir dola ve ipi öne alıp ters şeklinde örüyoruz.

mandalina örgü 1 resmi        mandalina örgü 2 resmi

Diğer sıraya geçince yine 5 tane düz örüyoruz. Diğer bir dola bir ipi ters ördüklerimizi diğer şişimize örmeden 5 tanesini tek tek geçiriyoruz. Daha sonra sol şişimizle örmeden aldığımız ilmekleri hepsini toplu bir şekilde alıp düz örüp, bir dola aynı işlemi 5 ilmek oluncaya kadar yapıyoruz ve örmeden yine diğer şişe geçiriyoruz. Yine 5 ters örüyoruz. Aynı işlemi tekrardan yapıyoruz.

mandalina örgü 3 resmı       mandalina örgü 4 resmi

mandalina örgü 5 resmi      mandalina örgü 6 resmi

Modelimizi koyduktan sonra yine ön sırada 5 düz, 5 ters şeklinde örmeye başlıyoruz. Yukarıda yaptığımız şekilde yine örnek koymaya başlıyoruz. Bu şekilde hem zevkle öreceğiniz ve herkesin beğenebileceği bir model olduğu için yelekler, süveterler, atkılar gibi örnekler yaparak sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.

mandalina örgü 7 resmi

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.