Midye Kabuğu Modeli Yapımı

Merhaba hanımlar, bugün sizlere her türlü örgüleriniz de kullanabileceğiniz mide kabuğu örgü modelini anlatacağım. İster yelek, ister şal, isterseniz hırka olarak kullanabileceğiniz çok şık bir model göstereceğim.  Tığla örüyoruz, örerken de angora iple örmenizi tavsiye ederim. Daha şık ve gösterişli oluyor.

Malzemeler

ip ( angora)

tığ

Yapımı

Öncelikle bir sıra lastik yerine 3lü tırabzan yapıyoruz. Şimdi tığımızın başını alıp altıncı tırabzanımızın içine batarak 3 de çıkarıyoruz. 5 tane dolduruyoruz. Daha sonra başını yine alıp bi önceki yani beşinci tırabzanında içini 5 kere 3 lü tırabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip, sıradaki beşinci tırabzanın üstüne batıp yine 3 zincir çekiyoruz. Tekrardan sıradaki altıncı tırabzanın içine 5 tane 3 lü tırabzan yapıyoruz.

midye kabuğu modeli 1 resmi     midye kabuğu modeli 2 resmi

midye kabuğu modeli 3 resmi

Diğer sıramıza geçtiğimiz de yine 3 lü tırabzanla örneğimize kadar dolduruyoruz. 3 zincir çekip tırabzanlarımızın iç kısmından üzerlerine 3 lü tırabzan yapıyoruz. Bu şekilde 10 tane 3lü tırabzan şeklinde dolduruyoruz. 3 zincir çekip diğer modelimizin tırabzanlarına da aynı işlemleri uyguluyoruz.

midye kabuğu modeli 4 resmi     midye kabuğu modeli 5 resmi

midye kabuğu modeli 6 resmi

Daha sonra yine ilk başta yaptığımız gibi 3 zincir çekip, batarak 5 tane tırabzan la  altıncı tırabzanımıza girerek dolduruyoruz. Bu şekilde harika midye kabuğu örgü modelimizi oluşturuyoruz. İyi günlerde kullanın…

midye kabuğu modeli 7 resmi

Etiketler:


Yazımızı paylaşın:
Yorum yapın:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git