Kategoriler
Bebek Örgüleri Genel Örgü

En Yeni Bebek Şapkası Örnekleri

En Yeni Bebek Şapkası Örnekleri

Kış aylarının gelmesi ve yağmurların başlaması ile beraber kalın, kışlık kıyafetlere de gereksinim giderek artmaktadır. Kışlık kıyafetlerde hazır olarak üretilen ürünler bulunsa da el örgüsü parçalar kışın daha fazla ağırlıkla kullanılmakta ve tercih edilmektedir. Hem kendiniz hem de çocuklarınız, bebekleriniz için birbirinden harika örgü parçalar, örnekler ve modeller bulunmaktadır. Özellikle minik bebekleriniz için rengarenk iplikler ile örülen örgü şapkalar, yelekler, kazaklar, hırkalar ve daha birçok farklı parça bulunmaktadır. Bebeğinizi soğuk kış günlerinde sıcacık ısıtmak için sizlerde örgü parçalardan yararlanabilirsiniz.

 Bebekler için şapka modeli arayan bayanlar sitemizde yer alan görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler. Hem erkek bebekler hem de kız bebekler için birbirinden harika ve farklı şapka modelleri bulunmaktadır. Kız ve erkek bebekler için yapılan şapkaların renkleri ve modelleri, örnekleri birbirinden farklılık göstermektedir. Kız bebekler için yapılan şapkalarda daha çok pembe, pudra, krem, beyaz, mor, yeşil, sarı gibi renkler kullanılırken erkek bebekler için yapılan şapkalarda ise daha çok siyah, beyaz, krem, kahve tonları, lacivert, mavi ve turkuaz daha sıklıkla tercih edilmektedir. Tercih ettiğiniz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önem taşımaktadır. Eğer örmüş olduğunuz üründen memnun kalmak istiyorsanız mutlaka pamuklu, yumuşak dokulu ve kaliteli iplikleri tercih ediniz. Kız bebekler için yapılan şapka modelleri daha çok çiçekli, yaprak desenli, rengarenk ve canlı renklerin kullanıldığı modeller olmaktadır. Erkek bebekler için yapılan şapka modellerinde ise daha çok ağır renkler kullanılmakta, hayvan figürleri dikkat çekmektedir.

Bebekler için şapka örnekleri arasında son zamanlarda dikkat çeken örnekler arasında ponpon ve püskül ile süslenen şapkalar dikkat çekmektedir. Sizlerde örmüş olduğunuz şapkaları ponpon ve püskül ile süsleyerek daha şık hale getirebilirsiniz.

En yeni örgü bebek şapkaları arasında yer alan kulaklı şapka modellerini tercih ederek örebilirsiniz. İster tek renk isterseniz de birden fazla renk ipliği kullanarak harika şapkalar elde edebilirsiniz. Sitemizde hem erkek hem de kız bebekler için bulunan örneklere göz atarak fikir edinebilir, kendi el becerileriniz ile varolan örneği özgünleştirebilirsiniz.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Çanta Modelleri

El Örgüsü Çanta Modelleri

Giydiğimiz elbiseler kadar onlara eşlik eden ve tamamlayan aksesuarlar, ayakkabı ve çantalar da bir o kadar önemlidir. Bunun için kombinelerinize verdiğiniz önemi tamamlayıcı öğelere de vermelisiniz. Ancak bu şekilde şıklığı yakalayabilirsiniz. Aksi halde şık bir elbise yanlış çanta seçimi yüzünden mahvolabilir. Kıyafetlerinizle birlikte kullandığınız çantaları hazır olarak alabileceğiniz gibi el örgüsü olanları da tercih edebilirsiniz.

El işi çantalar çok eski zamanlardan beridir yapılmış olsa da değişen moda akımları ve değişen, gelişen iplik türlerine göre yeni, modern örgü çanta modelleri ve örnekleri ortaya çıkmaktadır. Yapacağınız örgü çantalar ile şıklığınızı tamamlayabilir ve girdiğiniz ortamda farklılığı yakalayabilirsiniz. Çünkü el emeği ürünler tek ve eşsizdir. Girdiğiniz ortamda tüm dikkatleri üzerinize çekmek için size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

 Renkli örgü çanta modelleri daha çok günlük kullanım için yapılan modelleri içermektedir. Pembe, kırmızı, bordo, yeşil, mor, sarı, beyaz, krem, kahve tonları aklınıza gelebilecek her rengi günlük çanta yapımında kullanabilirsiniz. Sade ve düz olan günlük kıyafetlerinizi bu renkli çantalar ile tamamlayabilirsiniz. İsterseniz tek renk ve düz örebilir, dilerseniz de birden fazla rengi bir arada kullanarak daha renkli çantalar elde edebilirsiniz. Günlük kullanım için yaptığınız renkli çantaları çok küçük boyutlarda örmemek sizin yararınıza olacaktır. İster kola çantası şeklinde dilerseniz de sırt çantası şeklinde örerek kullanabilirsiniz.

El örgüsü bayan çantaları oldukça fazla çeşitlidir. Büyük küçük boyutlarda yapılanları olduğu gibi ince iplik, kalın iplik gibi farklı ip türleri ile yapılanları da mevcuttur. Aynı zamanda örgü bayan çantalarının günlük kullanım için olanları olduğu gibi özel davetler, özel günler için yapılanları da mevcuttur. Sizin ihtiyacınız ve kullanım alanınız her ne ise ona göre bir tercih yaparak örmeye başlayabilirsiniz. Düz ve sade olarak ördüğünüz örgü çantalarınızı ince tığ işi örgü ile motifler yaparak süsleyebilirsiniz. Çiçek, yaprak yapabilir veya hayvan motifleri işleyerek çantanızın üzerine ekleyebilirsiniz.

En değişik örgü çanta modelleri arayanlar sitemizde bulunan görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirler.

Kategoriler
Bebek Örgüleri Örgü

En Yeni Bebek Hırkası Modelleri

En Yeni Bebek Hırkası Modelleri

Hazır olarak alınabilecek giyim ürünleri olsa da el örgüsü ürünlere olan tutku hiç bitmeden hatta artarak devam etmektedir. Her geçen gün el örgüsü ile yapılan giyim ürünlerine, parçalarına yenileri eklenmektedir. Eski ve yeni örneklerin, modellerin birleşip bütünleşmesi ile beraber oldukça şık ve farklı örgü modelleri ortaya çıkmaktadır. Yetişkinler için yapılan örgü parçalar olduğu gibi çocuklar ve bebekler içinde yapılan birbirinden harika örgü ürünler bulunmaktadır. Özellikle de bebekler için yapılan ürünler küçük boyutlarda olduğu için zevkle örülmektedir. El örgüsü bilen her bayan rahatlıkla yapabilir.

El örgüsü bebek örgü modelleri oldukça fazladır. El örgüsü hırkalar, kazaklar, yelekler, patikler, atı bere takımları ve daha birçok farklı parça bulunmaktadır. Soğuk kış günleri için bebeklerinize layık örgü hırkalar örebilirsiniz.

El örgüsü bebek hırka modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Erkek bebek hırkaları için yapılan modeller, seçilen renkler, örnekler ile kız bebekler için seçilen renk ve modeller genellikle farklılık göstermektedir. Erkek bebek hırkası yapılırken siyah, beyaz, krem, kahve ve lacivert gibi daha keskin ve koyu renkler tercih edilirken kız bebek hırkası yapılırken ise daha çok pembe, kırmızı, yeşil, mor gibi daha canlı renkler tercih edilmektedir. Tek renk kullanarak bebek hırkası yapabileceğiniz gibi aynı zamanda iki veya daha fazla rengi bir arada kullanarak desenli modeller de elde edebilirsiniz. Bunun yanı sıra ise sakallı ve simli, ebruli iplik gibi farklı ip türlerini de rahatlıkla kullanarak şık ve farklı, özgün hırka modelleri ortaya çıkarabilirsiniz.

El örgüsü bebek hırka modelleri 2017 sezonunda oldukça şık ve farklı modelleri ile karşımıza çıkmayı başarmıştır. Daha çok bu sezon tek renk kullanılarak yapılan örgü hırkalar ön plana çıkmaktadır. Tek renk iplik kullanarak düz şekilde örebileceğiniz gibi desenli de örebilirsiniz. Düz, desensiz olarak ördüğünüz hırkanın üzerine ince tığ işi örgü ile papatya, çiçek, yaprak, araba gibi motifler yaparak ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda öreceğiniz bebek hırkasını kapüşonlu veya kapüşonsuz olarak tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz.

Kategoriler
Genel Örgü

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

En Yeni El Örgüsü Sepet Modelleri

Hanımların el örgüsü tutkularına her geçen gün yenileri eklenmektedir. Son zamanların yeni tutkusu ve trendi ise örgü sepetlerdir. El emeği verilerek yapılan örgü sepetler ile ev dekorları renk kazanmaya ve şıklık katılmaya çalışılmaktadır. Sizlerde el örgüsü ile sepet yaparak mutfak, banyo, yatak odası gibi alanlarda kullanabilirsiniz. El örgüsü sepetlerin kullanım alanları oldukça fazladır. Bebeklerin mini kıyafetlerini koymak için bile örgü sepetlerden faydalanabilirsiniz. Mini örgü sepetler yaparak içerisine kalem bile yerleştirebilirsiniz. Mutfağınız için çeşitli boyutlarda örgü sepetler yaparak dilerseniz patates, soğan kapları dilerseniz de mini mutfak gereçlerinizi koymak için kullanabilirsiniz. Banyonuz içinde banyonuzun rengine uygun olarak renkler ile örgü sepetler yaparak havluluk, kokulu sabun koymak için kaplar elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yatak odanız için bakım ürünlerinizi veya mini eşyalarınız koymak için kullanacağınız şık sepetler yapabilirsiniz.

 El örgüsü sepetler oldukça çeşitlidir. Bunların şiş ile yapılanları olsa da daha çok tığ işi örgü ile yapılan sepet modelleri tercih edilerek örülmektedir. Sizlerde el becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak birbirinden şık ve kullanışlı örgü sepetler elde edebilirsiniz.

Tığ işi sepet modelleri arasında penye ipten, simli ipten ve sakallı ipten yapılan sepetler daha sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ip türlerinden herhangi birini tercih ederek sizlerde evinize renk ve hava katacak şık sepetler elde edebilirsiniz.

Tığ işi sepet örnekleri yapılırken daha çok pembe, pudra, krem, beyaz, mor ve kırmızı tonlar daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır. İster tek renk kullanarak düz ve sade bir model elde edebilir isterseniz de birden fazla rengi bir arada kullanarak daha ağır modellerde sepetler elde edebilirsiniz.

En yeni tığ işi sepet modelleri arayanlar penye ipten yapılan sepet örneklerini inceleyebilirler. Penye ipten sepet modelleri yapacaksanız yuvarlak formda yapabilir veya kare, oval veya dikdörtgen formlarda da yapabilirsiniz. Öreceğiniz sepetin formunu, büyüklüğünü veya rengini belirlerken nerede kullanacaksanız ona göre bir seçim yapmalısınız. Mutfağınız için örecekseniz mutfağınızın genel havası ile uyumlu renkleri ve modelleri tercih etmelisiniz.

 

 

Kategoriler
Lif Örnekleri Örgü

Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

Tığ ile Yapılan En Yeni Lif Modelleri

El örgüsü, el emeği ürünlere her geçtiğimiz gün yenileri eklenmektedir. Bir ara el örgüsünün modası geçti gibi tabirler kullanılmış olsa da el örgüsü, göz nuru verilen ürünler hak ettikleri değere yeniden kavuştu. Özellikle de genç kızların çeyiz sandıklarını süsleyen el emeği, el örgüsü parçalar gün geçtikçe daha fazla değer kazanmaktadır. Çeyiz sandıklarını süsleyen parçaların başında yazma oyaları, lifler, havlular ve patikler gelmektedir. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış pek çok örnek ve modelin yanı sıra her geçen gün yeni modeller ve örnekler ortaya çıkmaktadır. Eski ve yeni örneklerin birleşmesi ile ortaya özgün ve farklı modeller çıkmaktadır.

En yeni lif modelleri yeni moda, yeni çıkan lif iplikleri kullanılarak yapılmaktadır. Son zamanlarda sakallı iplik, tüylü iplik, simli iplik gibi farklı ip türlerinin kullanıldığı lifler ön plana çıkmıştır. Lif modellerinin tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi şiş örgüsü ile yapılan modelleri de olsa da daha çok tığ ile yapılanlar tercih edilmektedir.

Tığ işi lif modelleri oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir. Hayvan figürlerinin işlendiği lifler olduğu gibi aynı zamanda çiçek, yaprak desenlerinin yapıldığı lif modelleri de bulunmaktadır.

Tığ işi lif örnekleri arasında kare formlu lif modelleri yer aldığı gibi aynı zamanda oval, yuvarlak, dikdörtgen formlu örülen modeller de vardır. Birçok model ve örnek arasında dilediğinizi seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

Tığ ile yapılan en yeni lif modelleri yapılırken daha çok kırmızı, beyaz, mor, pembe, yeşil ve sarı tonları ağırlıklı olarak tercih edilerek yapılmaktadır. Aldığınız ve lif örmek için kullandığınız ipin rengi kadar kalitesine de dikkat ederek alınız. Aldığınız lif iplikleri kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu olmalıdır. Naylonsu ve kalitesiz ipliklerde uzak durunuz. Kalitesiz iplik ile yapılan lifler kullanışsız olduğu gibi aynı zamanda yaptığınız lifin modelini de ortaya çıkarmamaktadır.

Tığ ile yapılan en yeni lif örnekleri arayanlar sitemizde bulunan resimli, anlatımlı görselleri inceleyerek karar verebilir, dilediği modeli başlayarak sevdiği renkleri kullanarak rahatlıkla örebilirler.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

En Yeni Erkek Çocuk Beresi Örnekleri

Örgü geçmişten bu yana vazgeçilmezlerimiz arasında yer almaktadır. Örgü birçok alanda kullanılsa da en çok giyim konusunda tercih edilmekte ve rağbet görmektedir. Örgüden yapılmış kazaklar, yelekler, hırkalar, atkılar, bereler, patikler ve daha nice kombine parçası örgü ile yapılarak dikkat çekici parçalar halini almaktadır. Örgü tektir ve size özeldir. Bu yüzden de hazır olarak alınanlardan tek olduğu ve size özel olduğu için daha kıymetlidir.

Erkek çocukları için birçok farklı örgü parça bulunmaktadır. Bazı örnekler geçmişten günümüze taşınmış olsa da bazıları ise yeni, modern örnekleri oluşturur.

   Örgü erkek çocuk bereleri oldukça çeşitlidir. Sade ve düz şekilde örerek daha sonra süslemeler yapabilirsiniz. Özellikle de erkek berelerinde hayvan motifleri oldukça sıklıkla kullanılmaktadır. Kulaklar yapabilir, ponpon veya püskül de ekleyerek daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz.

  Örgü erkek çocuk bere modelleri arayanlar için sitemizdeki görselleri inceleyerek ve takip ederek rahatlıkla fikir edinebilir ve örneklerden yola çıkarak sizlerde yapabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

Örgü Kız Bebek Süveter Modelleri

  Özellikle de bebekler için yapılan birçok farklı bebek takımları, örgüleri bulunmaktadır. Bebek örgüleri küçük parçadan oluştuğu için örmesi daha kolay ve keyiflidir. Bebek örgülerinden dikkat edilmesi gereken nokta ise ipinin doğru şekilde seçilmesidir. Eğer tüylü ipler alırsanız ve kullanırsanız bebeğin ağzına kaçabilir vya naylonsu ipler kullanırsanız da hem örnek hoş durmaz hem de kullanışlı olmaz. Bunun için kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu olan bebe yünlerini kullanınız.

Erkek bebekler için süveterler örüldüğü gibi kız bebekler içinde birçok farklı ve şık süveter modeli bulunmaktadır. Örgü kız bebek süveter modelleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılan modeller olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanıldığı model ve örneklerde mevcuttur. Ebruli iplik gibi farklı ip türlerini de kullanarak şık bebek süveterleri örebilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı örgü kız bebek süveter örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir, dilediğiniz modeli seçerek

örmeye başlayabilirsiniz.

Kategoriler
Genel Örgü

Çocuk Eldiven Modelleri

El örgüsü ve el emeği ile yapılan ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden de el örgüsü ürünler oldukça değerlidir. Soğuk kış günlerinde kullanabileceğiniz el örgüsü eldivenler yapabilirsiniz. Eldiven modelleri arasında eskiden günümüze kadar gelmeyi başarmış olan birçok model ve örnek bulunmaktadır. Bunların yanı sıra güncel, modern örneklerde bulunmaktadır.

   Çocuk eldiven modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ işi örgü ile yapılan eldiven modelleri olduğu gibi aynı zamanda şiş örgüsü işe yapılan eldiven modelleri de bulunmaktadır. Siz hangi alanda daha iyi ve başarılı iseniz onu tercih ederek örmeye başlayabilirsiniz. İster tek renk olarak yapabilir, dilerseniz de iki veya daha fazla rengi bir arada kullanabilirsiniz. Bunların dışında ise ebruli veya simli iplikleri de tercih ederek şık ve farklı eldivenler örebilirsiniz. Ördüğünüz eldivenden memnun kalmak ve kullanışlı olmasını istiyorsanız mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri kullanırsanız daha doğru bir tercih olacaktır. El örgüsü çocuk eldiven örnekleri sitemizde bulunmaktadır. Güncel ve modern örnekleri sitemizden inceleyerek karar verebilirsiniz.

Kategoriler
Bayan Örgüleri Örgü

Penye İpten Battaniye Modelleri

Siz de her zaman aynı çeşit örgülerden sıkılan biriyseniz, şimdi bahsedeceğim penye ipten yapılan battaniye modelleri tam da size göre.
Ukrayna’dan ta buralara kadar gelen bu akım son günlerde çok trend. Tam olarak bu kocaman penye ip ve devasa şişler veya tığlar ile yaşayacağınız deneyim, bildiğiniz bütün örgü stillerini sizlere unutturacağına ve yeni dünyalara kapı açacağına emin olabilirsiniz.
Bu penye ipten yapılmış battaniye modelleri neden yapılır kısmına gelirsek. Aslında bu battaniyelerin yapılma amacı tam olarak sizin ihtiyaç, zevk ve hayalinize kalmış. Kimi zaman, kış aylarında uyurken sizleri ısıtacak, kimi zaman halınızın üzerinde bir dekorasyon malzemesi olacak, kimi zaman da hediye olacak bu penye ipten yapılmış battaniye modelleri. Hem kolay olması hem ekonomik olması açısından oldukça talep görmektedir.

Gereken malzemeler ise dükkânlardan temin edebileceğiniz penye bir ip ve onun için tasarlanmış bir tığ olacaktır. Renk, renk ve boy, boy olan bu battaniyeleri malzemelerini temin edip, örmeye başlayarak dev tasarımlara imza atabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel Örgü

Erkek Eldiven Modelleri

  El örgüsü ürünler günümüzde oldukça değer kazanmış ve bununla beraber de kullanım alanları artmış, çok daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle de giyim sektöründe hazır ürünler, parçalar kadar da el örgüsü, el emeği ile yapılmış ürünlere yer verilmektedir. Bunlardan biri de el örgüsü eldivenlerdir. El örgüsü eldivenlerin kadınlar için yapılan model ve renkleri olduğu gibi aynı zamanda erkekler ve çocuklar için yapılan eldiven modelleri de bulunmaktadır.

  Erkek eldiven modelleri oldukça çeşitlidir. Erkek eldivenlerinde daha ağırlıklı olarak siyah, lacivert, bordo, mavi, beyaz, krem, kahverengi gibi ağır tonlar daha fazla kullanılmaktadır. Bu renkleri isterseniz tek renk olarak kullanabileceğiniz gibi iki veya daha fazla rengi de bir arada kullanabilirsiniz. Özellikle ip seçimini yaparken naylon ve ince ipler yerine kalın ve pamuklu ipleri tercih ederseniz daha sıcak tutar ve daha kullanışlı olur.

Yeni, güncel ve modern erkek eldiven örnekleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilir ve bu görsellerden fikir sahibi olarak istediğiniz modeli, örneği seçerek örmeye başlayabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

Bayan Eldiven Modelleri

  Bayanlar kombinelerinde ana parçalar kadar aksesuar seçimine de bir o kadar önem vermektedir. Aksesuarlarınızı doğru olarak seçerseniz şıklığı ve zarifliği daha kolay yakalarsınız. Aksesuar seçiminde ise hazır olarak satılan birçok ürünün yanı sıra örgü parça ve ürünlerde bulunmaktadır. Özellikle de el örgüsü ve el emeği ile yapılan ürünlerin değer kazanması ile beraber daha fazla kullanılmaya ve tercih edilmeye başlamıştır.

Bayanların kombinelerinde kullanmaktan hoşlandıkları eldiven modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ işi örgü ile yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda şiş örgüsü ile de yapılan bayan eldiven modelleri bulunmaktadır. Şiş örgüsü ile yapılanlar daha çok kış ayları ve günlük kullanım için uygun olurken ince ve tığ işi örgü ile yapılan eldivenler ise daha çok kombine tamamlayıcı her mevsim kullanabilen ve daha çok klasik abiye eldivenlerdir. İp seçimini yaparken seçtiğiniz modele ve nerede kullanacaksanız ve hangi kombine eşlik edecek ise ona göre seçerseniz daha doğru bir tercih olacaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

En yeni Erkek Bebek Örgü Süveter Modelleri

Anne adayları hamilelik haberini aldıktan sonra büyük bir hazırlık içerisine girerler. Anne adayları ile annenin yakın çevresi de bu hazırlıklara katkıda bulunur. Bebek için çeşitli eşyalar alınır ve hazırlıklar süratle tamamlanmaya çalışılır. Böylesi tatlı telaşlarda en çok örgü giysiler yer alırlar. En yeni erkek bebek örgü süveter modelleri ile bebeklere harika süveterler örülebilir.

Erkek bebekler için genellikle mavi ve tonları tercih edilir hemen hemen her eşyada. Ve giyim eşyalarında da mavi renkler tercih edilir. En yeni erkek bebek örgü süveter modelleri bu yıl rengarenk ve çeşitli örgü teknikleri kullanılarak yapılıyor.  Anneler kendi el emekleri ile de bebekleri için harika süveterler örmekte. En yeni erkek bebek örgü süveter modelleri için vitrin gezerek ya da dergilerden faydalanarak da örnekler çıkartabilirler. Örgü örmek hem zevkli bir uğraş hem de ucuza mal edilen bir hobi olabilir. Bebekler için örülen giysiler küçük olduklarından örgü keyfe dönüşebilir.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

Örgü Kız Çocuk Bereleri

  El emeği ve el örgüsü ürünlere verilen değerin artması ile beraber örgü parçalara olan ilgi artmış ve bununla da beraber kullanım alanları, model ve örnekleri oldukça ilerleme göstermiştir. Örgü ürünler arasında yer alan örgü bereler kış aylarının vazgeçilmez parçalarından biridir. Hazır olarak satılanları olsa da el örgüsü berelerin yerini tutmamaktadır. Sizlerde hem kendiniz hem de çocuklarınız için birbirinden şık bereler örebilirsiniz.

Örgü kız çocuk bereleri oldukça çeşitlidir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanlar olduğu gibi aynı zamanda birden fazla rengin bir arada kullanı

ldığı şık ve farklı bere modelleri de bulunmaktadır. Bunun dışında ise simli, ebruli iplikler ile de örülen bere modelleri mevcuttur. Ördüğünüz ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar önemlidir. Ortaya iyi sonuçlar çıksın ve tüylenme olmasın derseniz mutlaka kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipleri tercih etmelisiniz.

Örgü kız çocuk beresi modelleri için sitemizde yer alan görselleri inceleyebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Telefon Kılıfı Modelleri

Gündelik hayatta elimizden düşürmediğimiz teknolojik aletlerden biri olarak cep telefonu çoğu zaman kazara düşmekte ve kırılmaktadır. Bu nedenle telefon kılıfları da sıkça kullandığımız eksesuarlardan olmuştur.

Son zamanlarda sosyal medya platformlarında da sıkça karşılaştığımız DIY (Do It Yourself) yani kendin yap akımı şimdi cep telefonları için el örgüsü telefon kılıfı modellerinde kendini göstermektedir.  Evde kendi emeğinizle çok kolay el örgüsü telefon kılıfı modelleri çıkartabilirsiniz.

El örgüsü telefon kılıfı  modelleri sevdiklerinize vereceğiniz güzel hediyeler olabilir. Genç kızlar için çiçekli, renkli,  hayvan figürlü modeller eşiniz için  düz renkleri tercih edebilirsiniz.  Hangi figürleri kullanabileceğiniz tamamen sizin yaratıcılık ve hayal gücünüze kalmıştır.

El örgüsü telefon kılıfı modelleri için kullanabileceğiniz malzemeler; renkli ipler, tığ, düğme, boncuk vb. Süsleme malzemeleri.  Yapmanız gereken tek şey telefonunuzun büyüklüğüne göre tığ ile işlemek ve üzerini isteğinize göre süslemektir. Süslemelerden hoşlanmıyorsanız eğer el örgüsü telefon kılıfı modellerinizi işlerken model koyarak ta renklendirebilirsiniz.  Evde kendi el örgüsü telefon kılıfı modelleri yapmak için durmayın başlayın!

Kategoriler
Bayan Örgüleri Dantel Örgü

Örgü Saç Bandı Modelleri

Günümüzde el emeği ve el örgüsü ile yapılan ürünlere verilen değer giderek artmış ve bununla beraber de kullanım alanları, örnek ve modelleri oldukça genişlemiştir. Bunlardan biri de örgü saç bandı modelleridir. Eskiden de yapılıyor olsa da el örgüsü ürünlerin yeniden değer kazanması ile beraber günümüzde daha fazla yaygınlaşmış birçok model ve örneği ortaya çıkmıştır.

  Örgü saç bandı modelleri oldukça çeşitlidir. Tığ işi örgü ile yapılanları olduğu gibi şiş örgüsü ile yapılan modelleri de mevcuttur. Örgü saç bantlarını günlük hayatınızda kullanmak için yapabileceğiniz gibi özel davetler içinde örerek kullanabilirsiniz. Günlük hayatta kullanmak için öreceğiniz saç bantlarını renkli ve sade modeller seçebilir, özel davetler için öreceğiniz modelleri ise daha çok klasik renk ve modeller de tercih edebilirsiniz.

Örgü saç bandı örnekleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Yetişkinler için yapılan modellerinin yanı sıra çocuklar için yapılanları da vardır. Kız çocukları ve bebekleri için yapılan saç bandı modellerinde ise daha çok pembe, pudra gibi renkler kullanılır ve süslemeler yapılır.

 

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel Örgü

Örgü Sepet Modelleri

El emeği ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden de hazır olarak alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetli ve değerlidir. El emeği ile yapılan ürünlere her geçen gün yenileri eklenmektedir. Ev dekorunda, çeyiz sandıklarında, giyim sektöründe hazır ürünler kadar el emeği ürünler de yapılmaya ve kullanılmaya başlamıştır.

Günümüzde canlanan ve ortaya çıkan el emeği ürünlerden biri de örgü sepet modelleridir. Eskiden de örgü sepetler yapılıyor olsa da günümüzde çok daha model ve örnek ile ortaya çıkmayı ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Örgü sepet modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Yuvarlak olarak örülenler olduğu gibi aynı zamanda kare ve dikdörtgen formlu olarak örülen sepetlerde mevcuttur. Örgü sepetler evinizin dekoruna oldukça yakışacak ve şıklık katacaktır. Kullanım alanları da oldukça fazladır. İsterseniz banyoda havlu sepeti olarak kullanabilir veya yatak odanızın renklerine uyumlu olarak örerek içerisine bakım ürünlerinizi, takılarınızı koyabilirsiniz. Birbirinden şık ve farklı örgü sepet modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Çanta Modelleri

Günümüzde el emeği ile yapılan ürün ve parçalar daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Bunun nedeni ise el emeğine verilen değerin artmasıdır. Günümüzde özellikle de giyim sektöründe çok fazla el emeği ürüne rastlamak mümkündür. Hem kıyafet ve kombinelerde hem de çanta, aksesuarlarda bunu görmek mümkündür.

Çantalar kombinelerimize renk katan ve tamamlayan aksesuarlar arasında yer almaktadır. Çantalarınızı çok paralar vererek hazır almak yerine el becerilerinizi ve hayal gücünüzü kullanarak el örgüsü ile yapabilirsiniz.

   El örgüsü çanta modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk iplik kullanılarak yapılanlar olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı çanta modelleri de mevcuttur. Aynı zamanda hasır iplikle, ebruli iplik, sakallı iplik gibi farklı ip türlerini kullanarak şık ve farklı çantalar da örebilirsiniz.

   El örgüsü çanta örnekleri arasında tığ iş örgü ile yapılanlar olduğu gibi şiş örgüsü ile yapılan modeller de vardır. Siz hangi alanda daha başarılı iseniz onu tercihe ederek örmeye koyulabilirsiniz.

Değişik el örgüsü çanta modelleri için sitemizdeki görselleri inceleyebilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Genel Örgü

Örgü Penye İpten Paspas Modelleri

Penye iplikten ürün yapmak ve ayrıca birçok şey ortaya çıkartmak mümkündür. Evde dekor amaçlı yapılan kutular, sepetler, saksı giydirme, tabak altlıkları gibi farklı tarzları da oluşturmak mümkündür.

Bir yandan da örgü penye ipten paspas örnekleri de oluşturmak mümkün kılıyor. Aynı zamanda bir tarz ve stil oluşturmak istiyorsanız aynı dekor oluşturmak mümkündür; puflar, sandalye ya da koltuk üstü yastıklar, gibi alternatifler yapmak mümkündür. Ev tekstilin dışında bayan çantaları da penye ipten örgü yapmak mümkündür. Evde hangi odada ya da mekânda bütünlük oluşturmanız isteniyorsa bu malzeme size çok yardımcı olacaktır. Renkleri birbirine ile kombin yapmak mümkündür. Tek renk kullanarak da süslemeler ile sekil vermek yine mümkündür. Taş ya da ahşap zeminler içinde hangi renkler ve desenleri kullanmak mümkün, bu galeri de göreceksiniz. Bu modeller yapmak istediğiniz paspas stilleri için birçok ürünün temelini de oluşturacaktır.

Ev dekor tarzını ve stilini oluşturmak isteyen becerikli hanımlar örgü penye ipten paspas modelleri yaratıcılığı ortaya çıkartacaktır. Penye örgü paspas yapmak isteyenler için sitede bulunan galeri ki örnekler güzel seçenekler sunacaktır.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bebek Örgüleri Örgü

El Örgüsü Çocuk Tokaları Ve Süsleri

için kendinize örgü yünlerden güzel örnekler yapabiliyoruz. Bugün de çocuklar için el örgüsü çocuk tokaları ve süsleri adlı bir paylaşımda bulunacağız. Özellikle tığ işi kullanarak birçok malzemeden faydalanmanız mümkün olacaktır.

Bu süslemeler içinde tokalar içinde güzel seçenekler var.  Çocuk giyim aksesuarın da ve modelleri o kadar çok şey var ki, piyasa da çocuk moda akımını takip emek nerdeyse imkânsız. Artık seçeneklerin o kadar yoğun olması bir yandan alternatiflerini sürekli oluşturmaya vesile oluyor. Bu açıdan kullanılabilecek toka süslerinden çeşitler de sunuyoruz. Bitki, çiçek, yaprak, sevimli hayvan figürlerinin yanı sıra aynı zaman da tığ içinden yapılan motifler ile de bazı kombinler yapmak mümkün. Yaz ve kış modası içinde aynı zamanda bir koleksiyon hazırlamanız mümkün. Kullanılan iplikler bu modellerin ortaya çıkmasına da yardımcı oluyor.

Süslemeler için kıyafet üzerine de kombinler yapabilirsiniz. Kız çocukları için etek, şort ya da tulumlar için askılık yapabilmeniz mümkün. Bu kullanımlar içinde farklı seçenekler ve motifler yaratabilirsiniz. Aynı zamanda erkek çocukları içinde askılık yapabilirsiniz.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Genel Örgü

El Örgüsü Sepet Modelleri

Geçmişten günümüzde gelen ve moda olmaya devam bazı şeyler vardır. Örgü işlerde aynen bu kategoriye giriyor. Bugün sizlere farklı ve çok keyif alacağınız bir örgü stilinden bahsedeceğim. El örgüsü sepet modelleri hakkında galeri de güzel modeller paylaşacağız.

Penye iplerden kullanarak tığ işi ya da şiş ile yapabileceğiniz bu modeller için her türlü kullanım şekli olabiliyor. Neler istediğinizi önce akıldan geçirin sonra da boyutlarına ve renklerine karar verin. Bu modelleri renkli, farklı şekillerde, saplı ya da kuplu şekilde olanlar var. Ev için de dekor amaçlı kullanabileceğiniz bu sepetleri aynı zamanda işlevsel olarak da kullanabilmeniz önemli olacak. Kıyafet sepeti, takı sepeti, makyaj sepeti ve aynı zamanda banyo gereçleri içinde sepetler yapmanız mümkün. Aynı örgü modeli ve ipten aynı zamanda takım oluşturmak istiyorsanız size önerimiz paspas ya da puflarda yapabilirsiniz.

Evde farklı bir ambiyans yaratmak isteyenler için mükemmel sonuçlar oluşturacaktır. Bu modeller üzerine aynı zamanda farklı aksesuar ve tığ işinden süslü motifler yapabilmeniz de mümkün olacak.

Kategoriler
Dantel Örgü

El Örgüsü Pike Takımları

Sandıkları süsleyen dantel işi birçok el işi takımdan haberiniz vardır. Eski bir gelenek olan genç kız çeyizleri içinde vazgeçilmez olan bu işler içinde bugün el örgüsü pike takımları hakkında paylaşımda bulunacağım. Bu ürün ve parçalar içinde istediğiniz motifte ve tarzda kullanımlar var. Bu kullanımlar içinde pike takımları yaz ve ilkbahar ayları için vazgeçilmez olacak. Takımlar hem örgü, yastık ve çarşaf kenarları olarak da kombin yapıla bilinir. Görüntü olarak da güzel bir ahenk katacak olan dantel işi el örgüsü pike takımları artık günümüzde oldukça moda. Ev tekstilinde de piyasada oldukça sık karşılaşıyoruz. Oldukça güzel duran el örgüsü pike takımları, yeniden genç kullanıcılar için de popüler olmaya başlıyor. Bu yüzden diş piyasa da görmekte mümkün. Bunların başında da klasik el emeği işlerde yer alıyor. Düz renkler dışında renkli pike takımları içinde neler yapabileceğinizi göreceksiniz. Ayrıca ara süslemeler sayesinde güzel bir görsel oluşacaktır. Kumaş ve dokularına göre de el örgüsü için kullanacağınız ip secimi farklılık gösterebilir.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bayan Örgüleri Bebek Örgüleri Örgü

Kız Çocukları İçin Örgü Patik Modelleri

Bugün sizlere patik modelleri serisinden devam edeceğiz. Kız çocukları için örgü patik modelleri arasında birçok çeşidin yanında ayakkabı gibi olanlarda var. Bu tarz kullanımlar bu sene oldukça moda. Kız çocukları için eğlenceli ve modern tarzda kullanımları bu bölümde bulmanız mümkün olacak.

Kız çocuklar malum giyim kuşam merakına çok erken yaşlardan başlarlar. Kendi stillerini yaratmak için de farklılık ararlar. Bu örgü kız çocuk patik örnekleri bu açıdan tatmin edici olacaktır. Evde terlik kullanımı tercih etmeyenler için de oldukça güzel bir tercih olacaktır. Kış ve sonbahar mevsimleri için rengârenk ve şık kullanımlar için motifleri burada bulacaksınız. En yeni trend örgü patik örnekleri arasında secim yapmakta zorlanabilirsiniz. Kız çocukları için çiçek, bitki, geometrik desenli patik motifleri için bolca farklı örnekleri ile sunumunuza hazırdır. Ayakkabı tarzında örneklerden haberiniz var mı? Evet yanlış duymadınız.

Bu örneklerin arasında converse kız çocukları için örgü patik örnekleri de burada bulabilirsiniz. Nasıl yapıldığına dair fikir verecek notları resmin alt kısmında bulmanız mümkün.

Kategoriler
Bebek Örgüleri Genel Örgü

El Örgüsü Bebek Tulumu

Tulum seçimi çocukların sıcacık olmasına yardımcı olacaktır. Tek parça örgü şeklinde de tulum elde etmeniz mümkün, iki ayrı örgü modelini de bir araya getirerek tek parça haline dönüştürebilirsiniz. Üzerine yapacağınız süsler konusunda bu kısımda neler yapabileceğinizi görmeniz mümkün olacak. Kız bebekler için çiçek motifleri, yaprak ya da bitki modelleri, erkek bebekler içinde çizgi film kahramanları, hayvan motifleri, araba modelleri gibi yaratıcılığınızı tetikleyecek işlemeler de aynı zamanda birbirinden farklı örnekleri çıkartmanıza neden olacaktır. Yaz ve kış içinde uygun kullanımda el örgüsü bebek tulumu modelleri bu bölümde rahatlıkla bulabilirsiniz. Yeni doğan bebekler içinde modellerimiz bulunuyor. Bebek çeyizlerine hazırlık yapıyorsanız bu galeri bölümünde süslü, cici bebek el örgüsü tulum modellerine yer verdik. Sizde bizimle kendi fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. El örgüsü bebek tulumu örnekleri arasında burada önem verilen konu rahat bir kullanım olmasıdır. Özellikle ev gezmelerinde kullanmak istediğiniz ya da tercih ettiğiniz tulum çeşitleri arıyorsanız galeri de o tarz kullanımlar için de örnekler yer alıyor.

Kategoriler
Bebek Örgüleri Örgü

En Yeni Örgü Zıbın Modelleri

Bebek giysisinde yeni arayışlar için bu bölümü incelemenizi öneririm. Bu kısımda en yeni örgü zıbın modelleri yer alıyor.  Bebek kifayetlerinde belki de çok seçenek yok gibi görünüyor. Ancak alternatifleri oluşturmak için bebek modasında da yeni arayışlar var. Bu galeri kısmında bebek için kullanılan eski bir geleneksel tür için yeni modeller paylaşmak istiyoruz. Bu modeller arasında yeni örgü zıbın örnekleri görmek size keyif verecektir. Renkler için ayrı ayrı alternatifleriniz olacaktır. Kız ve erkek çocukları için de farklı stillerde modeller yer alıyor. Üzerine yapılan süsler ve kombinler ise bu modelleri birbirinden farklı kılacaktır. Düğme, fermuar, iple yapılan ponpon kullanımlar hem şık hem de sevimli görünmesine neden olacaktır. El emeği işler bu kullanım için çok tercih edilmeye bilir. Ancak farklı kombinler ve kış mevsimi için de bir seçenek oluşturduğunu görmek gerekir. Tişört ve pamuk zıbın üzerine de giyilebilecek örgü zıbın modelleri için de yelek şeklinde olanlarda var. Aynı zamanda tulum şeklinde en yeni örgü zıbın modelleri yer alıyor.

Kategoriler
Anlatımlı Örgü Modelleri Bebek Örgüleri Genel Örgü

Örgü Bebek Boyunluk Modelleri

Sevimli bebekler için yeni moda bir uygulamadan bahsetmek istedik. Örgü bebek boyunluk modelleri için birçok farklı yapımdan ve uygulamadan bahsetmek isteriz.

Bu modellerin yer aldığı galeri kısmında eğlenceli ve keyifli bir seyir olacaktır. Renklerin coşkusu modellerin oluşmasına başlı başına yardımcı olacaktır. Yeni doğan bebeklerden itibaren 5 yaşa kadar modeller burada görmeniz mümkün. Bere ve sal ayrı ayrı kullanmayı tercih etmiyorsanız tek kullanımlar için farklı uygulamalar var. Bu uygulamalar sayesinde bir koleksiyon oluşturmanız mümkün. Bebek yünlerinden rahatlıkla bu uygulamaları yapmanız mümkün olacak. Ayrıca atkı yerine de kullanabileceğiniz modeller yer alıyor. Hem daha korunaklı hem de sabit durması açısından sıkıntı yaratmayacaktır. Örgü bebek boyunlukları için düğme, pop pon, püslük, kurdela, farklı aksesuarlar kullanmanız mümkündür. Saç örgü, timsah, bal peteği, yıldız, haraşo, çift pirinç, baklava gibi örgü örnekleri aynı zamanda görünüm olarak da oldukça şık duruyor.

En yeni tarzları ve uygulamaları bu alanda görmeniz mümkün olacaktır. Hem kış hem de sonbahar günleri için kullanılması uygun olan modeller yer alıyor. Bunun yanı sıra ilkbahar mevsimi için de kullanılacak bazı model ve tarzları burada görebilmeniz mümkündür.