Kategoriler
Örgü

Örgü Bayan Atkı Modelleri

Kış mevsiminin gelişi insanlara gar dolaplarından kalın giysilerini, mont ve kabanlarını çıkarttırmaktadır. Soğuk kış mevsimlerinin aranılan giyim malzemesi olan montlara atkı aksesuarı oldukça fazla eşlik etmektedir. Hem kadınların, hem erkeklerin hem de çocukların boynundan eksik etmediği örgü atkı modelleri çeşitleriyle ve renkleriyle her boyunda aranan kış aksesuarı haline gelmiştir. Kış mevsimiyle bütünleşmiş olan atkıların örgü biçimleri ve renkleriyle çeşitlilik göstermekte ve hemen hemen her tarza uygun atkı modelleri bulunmaktadır.

2013-2014 kışında özellikle salaş bir şekilde kullanılan atkılar krem, kahve, bordo, kırmızı, lacivert tonlarıyla kişilerin palto ve kabanlarına oldukça sıra dışı ve dikkat çekici bir hava katmaktadır. Renklerin karışım ve uyumlarından hoşlanan kişiler içinde kahve krem, siyah krem, siyah beyaz kombineleriyle oluşturulan örgü atkılar fark edilir bir çizgi yaratmak isteyen kadınlar ve erkeklerin tercih ettikleri türde atkılar arasında yerini almıştır. Boyunluk adı verilen altı türleri de son yıllarda kış sezonunun öne çıkan parçalarından biri olmakta, yuvarlak şekli ve kolay kullanımıyla da oldukça fazla tercih edilmektedir.

Evde yapımı oldukça kolay olan atkı modelleri modaya uygun bir şekilde örgü örmeyi bilen her kadın tarafından yapılabilmektedir. Örgü atkı örneklerinde de öne çıkan modeller daha çok uzun ve aralık ilmikli atkı, rengârenk boyunluklar olmakta ve bu modeller tuhafiyelerden temin edilecek atkılara uygun ipler ve örgü şişleriyle kolaylıkla örülebilmekte, kişiler kendi atkılarını kendileri yapabilmektedir.

Örgü Bayan Atkı Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.