Kategoriler
Dantel

Pike Takımı Dantel Modelleri

Örgü ve dantel kültürümüzde çok eski bir tarihe sahiptir. Kıyafetlerimizde, evimizin her bölümünde, sehpalarımızda, banyolarımızda ve yatak odalarımızda mutlaka örgü ya da dantel ürünleri bulunur. Günümüzde çok çeşitli ürünler çıkmaktadır fakat hiçbiri örgü ya da dantelin bize verdiği keyfi verememektedir.

Örgü ve dantel ürünlerinin bize bu kadar keyif vermesinin nedeni nostaljik olmasıdır. Bizler toplum olarak geçmişine bağlı insanlarız. Özellikle Anadolu kültürünün üzerimizdeki etkisi çok büyüktür. Bu ürünler el emeği olduğundan, bizler için çok değerlidir. Özellikle çeyiz sandıklarındaki en önemli ürünlerdir. Genç kızların el emekleri ile hazırladıkları muhteşem ürünler olarak, günümüze ulaşmayı başarmış ürünlerdir. Genç kızların çeyizlerinde, masa örtüleri, havlu kenarları ve yatak örtüleri çok değerli idi. Günümüzde özellikle yatak örtüleri hala dantel ya da örgü olarak tercih edilmektedir. Örgü yatak örtüsü modelleri günümüzde çok çeşitlenmiştir. Rengarenk modeller yataklarımızda çok şık durmaktadır. Bunun haricinde bu örgü modellerini evimizin her yerinde zevk ile kullanabilmekteyiz. Dantelli pike takım örnekleri ise ayrı bir emek isteyen ve çok özel ürünlerdir. Bu örneklere internetten ulaşmanız günümüzde mümkündür.

Dantel ve örgü modelleri ile yaptığınız yatak örgüsü modelleri ciddi bir zaman ve emek istemektedir. Bitirdikten sonra ise ömür boyu kullanacağınız çok şık pike ve yatak örtüsü takımlarınız olacaktır. Biraz zaman ve biraz emek ile muhteşem güzellikte örtüleriniz olabilir.

Pike Takımı Dantel Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.