Kategoriler
Genel

Şirin Tencere Tutacağı

Günümüzde mutfaklar kadınlar için evdeki en önemli noktalardan bir tanesi olduğu bir gerçek. Kadınlar bu mekana ellerinden geldiği kadar bir takım katkılarda bulunmaya çalışır. Bu kadınlar içerisinde kimileri ahşaptan yapılmış aksesuarları asarak kullanırken, kimileri ise tablolar asarak bu mekanı güzelleştirmek ister. Aslında genel olarak her kadın kendi el emeği göz nuru meydana getirdiği bir kaç parçayı güzelleştirmek adına alanlarda kullanımını yapar.
Kadınlar tarafından el işi ile hazırlanmış örnekler mutfaklar içerisinde kendisini göstermektedir. Bunlara en iyi örnekler ise işlenmiş mutfak havluları, kolalanmış amerikan servisleri, el işi masa örtülerini sıralamak mümkün. Bunlara ek olarak sizler için araştırmış olduğumuz örneklerden bir tanesi ise tencere tutacaklarıdır.

Peki Tencere tutacağı nasıl yapılır?

Görüntüsü bakımından en fazla rastlanılmış olan model ipin iki ucundan salınmış olan baklava dilimi şeklinde olan modeldir. Bazı kadınlar evlerindeki örme modellerin fazla olduğunu düşünüyor ise, kumaştan yapmayı tercih edebilir. Daha önceden artmış kumaşınız var ise bu modelin yapımında rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.

İlk olarak tencerenin tutulması için kullanılacak iki parçaya ihtiyacımız bulunmakta. Kumaşları elinizin büyüklüğüne göre keserek, kenar kısımlarını güzel bir şekilde dikelim. Daha sonra iki parçanın birbirine bağlayacak uzun parçayı keselim. Son olarak ise elde edilmiş olan iki parçanın uzun parçaya dikerek kullanıma hazır hale getirelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.